Bulvar Gazetesi 1986 Yılı Eki Asteriks Taş Pazarı

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,459
Asteriks Bulvar Gazete eklerinden birisi ile daha karşınızdayız.Bu sayı daha önce paylaştığımız Tercüman Gazete eklerinde de yayınlanmıştı.Gazete ekleri denilince akan sular belki durmaz ama çok önemli bir tarihsel sürecin domino etkisi yaratabilecek parçalarından birisi.Yani çizgi romanın medya ayağı dersek yanlış olmaz.Zamanla Çizgi roman tarihimizin gazete ekleri alt başlığında artık neredeyse bulunması imkansız parçalarından birisi daha tamamlanmış oluyor.
Mars ta organik bileşik bulmak kadar zor hale geldi gazete ekleri, ellerinde bulunduran değerli sanat severler sayesinde önemli bir oranda kayıt altına alınmış oldu en azından bu bile teselli verici.
Yine uzun bir zamandır paylaşım yapamıyorduk biliyorsunuz Yüzbaşı Volkan’lara kısa bir ara verdik.Sözümüz olan Asteriks leri paylaşmak adına bundan sonra yine yayın hayatına devam edecek Yüzbaşı Volkan.
Gazete ekleri kanaatimce ileride kesinlikle kitap haline getirilebilecek bir alan.Hiç üzerinde durulmamış kıymeti yeterince bilinmemiş bir alan olarak meraklılarını bekliyor.Kişisel olarak kendi çapımızda sevgili Petranyus’la birlikte elimizden geleni yapmaya çalıştık.
Bugün üstadla bir aradaydık seçimler öncesi genel bir değerlendirme yaptık adayların performanslarından dem vurduk arada demli çay içip otsu bitkiden mamül kağıdımsı sargı bezi içerisinde ki nesnenin Mars’ta içilip içilemeyeceği konusunda bilimsel entrikalı analizler yaptık ardından farklı çıkarımlara ulaştık.
Seçimlerin çizgi romana hayırlar getirmesini diledik.Daha önce 1991 yılında getirmişti dedi üstad.Gene getirebilir dedim.Bir ara Kültür Bakanlığı ne kadar çok çizgi roman yayınlamıştı umarım benzer bir durum olacak inanıyorum üstad dedim.
Her zaman akıl kazanır dedi üstad tarihsel süreç böyle işliyor.Aynı düşünceleri paylaştık aniden bastıran yağmur bizleri kısa bir süre rehin aldı.Ardından çiseleyen yağmur altında epeyce yürüdük.Çok derin konulara devam ettik.Akıl – nakil – akil üzerinde durduk mevzuu geniş ve derindi hacmi hiç olmadığı kadar büyüktü ve ıslatıyordu yağmur gibi mevzular bizi.
Duygularımız kadar genç düşüncelerimiz kadar büyük ve geniş , hayallerimiz kadar sınırsız bir ülke istiyorum dedim üstada.Çok gerçekçisin dedi üstad bana imkansız değil isteklerin.Gülüştük.Eski bir dosta yakalandık onunla görüş verişi müteakip alımı yaptık kısaca düşünce alış verme işlemi gerçekleştirdik giderken her şey anlaşıldı dedik.
İşte böyle bir zamanda ancak ve ancak düzenlemesini yapabildiğimiz 600 DPİ tarama ile ekranlara gönderdiğimiz reyting oranlarının umarız yüksek olacağı bir çizgi roman ile sizleri baş başa bırakıyoruz.Bol bol okuyun bol bol arşivleyin.
Oyunuzu kullanmayı unutmayın reyinizi akıldan , bilimden yana kullanın.Bir oy bir oydur sandığa gitmemezlik yapmayın.Hadi göreyim sizi.Devegücü tazı hızı şerbeti bizden içmesi sizden , ayrıca iksirin macun hali de var biliyorsunuz 10 Kaplan gücü panter hızı macunu ki oda Kızılmaske derler bir zat için Osmanlı Külliyelerinde Macuncubaşı tarafından imal edilmiştir bilginize.

İyi eğlenceler.
Tarama ve Düzenleme : ABOLARDİS&PETRANYUS
 
Üst