Bulvar Gazetesi 1986 Yılı Eki Asteriks Köyde Şenlik

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,459
Taraması biten ancak düzenlemesi kişisel nedenlerimizden dolayı oldukça uzayan bir gazete eki ile daha birlikteyiz.
Bulvar Gazetesi'nin sanat hayatına katkılarını gördükçe daha bir hayıflanıyor insan.
Neden şimdilerde böyle bir gazetecilik anlayışı ortaya çıkmıyor gerekçesiyle.
Petranyus'la dün gece yarısına kadar sohbet ettik çay ve tütün mamülleri eşliğinde Halil İnalcık'tan başladık Antik Yunan'dan Otman Baba'dan günümüze kadar bir çok konuyu irdeledik.
Siyasetten bahsettik günceli ve global ekonomiyi finans kapitali ele aldık.Etik ve ahlak üzerinde durduk moral değerleri değerlendirdik.
Sonuçta Orwel'in Hayvan Çiftliği'ne ulaştık.
Oradan Mahşerin Üç Atlısına değindik.Kısa öykülerin ayrı bir tadı var dedim üstad.Aynen katılırım dedi Petranyus gerçekten ayrı bir tadı var kısa öykülerin.
Oradan buradan o kadar çok konuya değinmişiz ki kulak misafirlerin sayısında hayli artış olmakla kalmamış büyük ve meraklı bir kitlenin spontane oluştuğunu farketmekte gecikmedik.:)
Ben epeyce dumanlı nesne tüketmişim bir paket neredeyse bitmiş kahve ile çay ile katar katar ardı sıra gitmiş bilinmez bir ziyaretçi gibi malum nesnenin konukluğu.Aslında sigara içilmez tüttürülür diyeceğim ama nedensiz ve gereksiz bir tartışmanın fitilini ateşlemek istemiyorum.
Bu sayıda Petranyus dostumuzun emekleri oldukça fazla kendisine çok teşekkür ederim.Forumların gölge kahramanlarından neyse ki ben onun yerine de konu özeti geçiyorum.İşte böyle bir şekilde teşekkül etti bu sayı.
Rap müzik eşliğinde indirilmesi ;
Rock müzik eşliğinde açılması ;
Caz müzik eşliğinde okunması ;
Yerli ve milli Türk Halk Müziği eşliğinde arşivlenmesi salık verilir.
Ancak özellikle RAP müzik üzerinde durulması iyi olur.:)

Tarama ve Düzenleme : ABOLARDİS&PETRANYUS
 
Üst