Billy Bat

Saitama

Kıdemli Üye
1 Haz 2022
335
2,858

Billy-Bat-193x278.jpg

KONUSU​

Hikâye 1949 yılında geçmektedir. Yarı Japon-yarı Amerikalı bir çizgi roman sanatçısı olan Kevin Yamagata, ülkede epey popüler olan dedektiflik serisi “Billy Bat”i çizmektedir. Bir gün dışarıdan gelen biri Kevin’ın karakteri Billy Bat’i Japonya’da gördüğünü söyler. Bunun üzerine Kevin, Japonya’ya dönmeye ve Billy Bat’in orijinal yaratıcısından karakteri kullanmaya devam etmek için izin almaya karar verir. Japonya’ya gittiğinde ise tuhaf bir cinayete neden olur ve Billy Bat’in yol açtığı bir sürü kehanet olduğunu öğrenir. Bulduğu ipuçlarını birleştiren Kevin, Billy Bat’in kendi hayâllerinin çok ötesinde bir önemi olduğunu, binlerce yıldır dünyayı etkilediğini farkeder. Kevin, Yarasa ile bağlantısı olan antik bir parşömeni ele geçirenin dünyayı yöneteceğini öğrenecektir.

Link: Part 1 :
Part 2 :

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,000
5,925
Monster mangasını okuduğum zamanlarda , sanatçı Naoki Urasawa 'nın eserlerini netten aramaya başlamış , bir türlü Billy Bat'i bulamamıştım. Paylaşımınızla eksik bir puzzle'ı tamamlayacağım . ( Şimdilerde Tsutomu Takahashi eserlerinde eksiklerim var. Ama , sizi bu aralar yormamak amacım . Daha sonra uygun bir zamanda '' Şu da siz de var mı ? '' diye yönelteceğim sorum , bulamadığım bazı Takahashi eserleriyle ilgili olacak ! ) Çok teşekkür ediyorum emeklerinize .

Saitama

Kıdemli Üye
1 Haz 2022
335
2,858
Monster mangasını okuduğum zamanlarda , sanatçı Naoki Urasawa 'nın eserlerini netten aramaya başlamış , bir türlü Billy Bat'i bulamamıştım. Paylaşımınızla eksik bir puzzle'ı tamamlayacağım . ( Şimdilerde Tsutomu Takahashi eserlerinde eksiklerim var. Ama , sizi bu aralar yormamak amacım . Daha sonra uygun bir zamanda '' Şu da siz de var mı ? '' diye yönelteceğim sorum , bulamadığım bazı Takahashi eserleriyle ilgili olacak ! ) Çok teşekkür ediyorum emeklerinize .
Şu aralar hangi mangayı ekledem diye düşünüyorum varsa isim çok işime yarar bu arada monster mangasını ben netten bulamadım hep yasaklanmıştı o üzdü beni :)

balkan

Onursal Üye
27 Şub 2016
2,839
28,011
Naoki urasawanın Monster ı beyin yakan türden bir manga. 2.dünya Savaşı'ndan sonrasını anlatıyor Türklerden de bahsediyor çok detay var ana karakterimiz Dr.tanma Johan Liebert'in peşinde kısaca
Üstat @Saitama , Naoki Urasawa, Monster ile ilgili mesajları gördüm. Bende İngilizce 18 kitap var. İsterseniz Size bir şekilde ulaştırmaya çalışırım.

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,000
5,925
Vaktim müsait olmadığından yukarıdaki mesajları şimdi gördüm.

Monster mangasının dilimize çevrilmiş halini Sn. @Saitama 'nın bildirdiği nedenden dolayı sanırım , nette ben de bulamamıştım. Online İngilizce okumak zorunda kalmıştım. ( 162 bölümdü ) Nitekim Sn. @balkan yüklemiş . Animesini de öneririm.

Sn. @Saitama , '' hangi mangayı paylaşayım ? '' düşüncenizden cesaretle yazmak istediğim , önceki mesajımda bahsettiğim , sanatçı Tsutomu Takahashi'nin ( Türkçe olarak ulaşamadığım , ilk başta ulaşmak istediğim ) mangaları şunlar ;

Guitar Shop Rosie
Jumbo Max
Ice Blade
Yorishiroshi
Muyung
Tetsuwan Girl

Bu mangalardan herhangi biri arşivinizde dilimize çevrilmiş olarak bulunuyorsa , paylaşırsanız sevinirim. Yoksa , sanırım İngilizcelerini okumak durumunda kalacağım.

Her zaman olduğu gibi , ilgilerinize sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

akyıldız

Süper Üye
15 Nis 2010
1,779
2,642
Sayın Saitama öncelikle paylaştığınız mangalar için çok teşekkürler. İndirip , ciltlerine ayırıp birleştiriyorum sonra okuyorum. Billy Bat'ın 32. bölümü paylaştığınız 1.zip içinde yok. Saygılarımla ilgilenebilirseniz sevinirim.

ed86

Süper Üye
3 Kas 2018
832
1,635
Naoki Urasawa'nın Yawara mangasının arıyorum. İngilizcesi de olur . elinde linkleri olan var mı?

Burada var.

Bu serinin güzel bir animesi var. Tüm bölümleri çevrildi. Tavsiye ederim.

Heineken666

Yeni Üye
18 Ocak 2023
19
46
Burada var.

Bu serinin güzel bir animesi var. Tüm bölümleri çevrildi. Tavsiye ederim.

teşekkürler ... 95 bölüm çok da değilmiş ... . her akşam parça parça okusan 10 günde bitiririm herhalde