Babylon Berlin (by Volker Kutscher -Author, Arne Jysch -Artist) (İngilizce, Fransızca)

balkan

Onursal Üye
27 Şub 2016
3,146
31,436

Babylon Berlin (2018) (English)

Çok satan romanlar ve Netflix TV dizileri dünyasından, 1920'lerde Berlin'de geçen bir kara polisiye hikayesidir.

1920'lerde, büyük ekonomik ve politik zorlukların ortasında Weimar Cumhuriyeti'nin doğuşunda geçen bu bir yolsuzluk, kaçakçılık ve skandal hikayesidir.

Talihsiz bir adam öldürme olayının ardından ve Almanya'da radikal bir değişimin yaşandığı bir dönemde, Dedektif Müfettiş Gereon Roth Berlin'e taşınır. Hiç kimseye, hatta polise bile güvenemeyeceğini keşfeder.

Siyasi hiciv, dünya tarihi ve polisiye gerilim hayranları için!

Dizi Film Linki

Bu eser, 29 Mart 2024 tarihinde Üstat @Osidi tarafından paylaşılmıştır. Mükerrer paylaşım nedeniyle özür dilerim.

Üstat @Osidi paylaşımına aşağıdaki linkten ulaşılabilir.

https://www.cizgidiyari.com/forum/k/literature-edebiyat-uyarlamalari-yazarlar-vb.177644/

Son düzenleme:

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,122
6,582
Polisiye roman yazarı Volker Kutscher ve onun melankolik dedektifi Gereon Rath , özellikle dünyada ses getiren '' Babylon Berlin '' dizisiyle tanınmıştı. Zamanına göre ( 2017 ) bol sıfırlı bütçeye sahip olan dizi , ülkemizde de sevilmişti. Dizinin jenerik müziği ise , müziği seslendiren sanatçı '' Severija Janusauskaite '' nin görsel olarak da müthiş performansıyla göz doldurmuştu.

Bir süre sonra çizgi romanı çıktığını gördüm. '' Acaba diyarımızda daha önce paylaşılmış mıydı ? '' diye aradım , ama bir sonuç edinemedim. Kalabalık oyuncu kadrolu dizi , son derece gerçekçi savaş zamanı nazileri ve halkı , halkın lokal direniş hareketlerini canlandırmasıyla , benim açımdan başarı kazanmıştı.

Hiç şüphesiz çizgi romanın havası başka . Ama, başarılı eserden çizgi romanın da izler taşıdığını düşünüyorum.

Çok teşekkürler Sn. @balkan . Gerçekten , mesajınızda çok doğru olarak yer aldığı gibi ; '' Weimar Cumhuriyeti'nin doğuşunda geçen bir yolsuzluk, kaçakçılık ve skandal hikayesi ''.
Diziden sahneler içeren , Severija Janusaukaite'nin müzik performansını hatırlayalım, yeniden.

Osidi

Onursal Üye
14 Eyl 2009
1,528
18,212
"Literature" konusunda İngilizcesini paylaşmıştım, Fransızca alternatifi farklı dilde okuyabilenler için iyi olmuş, elinize sağlık. Arama bölümü tam çalışmadığı için paylaşımların çakışması normal.

balkan

Onursal Üye
27 Şub 2016
3,146
31,436
"Literature" konusunda İngilizcesini paylaşmıştım, Fransızca alternatifi farklı dilde okuyabilenler için iyi olmuş, elinize sağlık. Arama bölümü tam çalışmadığı için paylaşımların çakışması normal.
Kontrol etmeme rağmen bazen mükerrerlik oluyor. Yaşa bağlı unutkanlık veya hafıza zayıflığı da bir başka etken. Paylaşımınızı bulup, link olarak vermeye çalışacağım. Emek saygısızlığı olmuş, özür dilerim.

ikarus75

Aktif Üye
31 Ağu 2011
359
516

Babylon Berlin (2018) (English)

Çok satan romanlar ve Netflix TV dizileri dünyasından, 1920'lerde Berlin'de geçen bir kara polisiye hikayesidir.

1920'lerde, büyük ekonomik ve politik zorlukların ortasında Weimar Cumhuriyeti'nin doğuşunda geçen bu bir yolsuzluk, kaçakçılık ve skandal hikayesidir.

Talihsiz bir adam öldürme olayının ardından ve Almanya'da radikal bir değişimin yaşandığı bir dönemde, Dedektif Müfettiş Gereon Roth Berlin'e taşınır. Hiç kimseye, hatta polise bile güvenemeyeceğini keşfeder.

Siyasi hiciv, dünya tarihi ve polisiye gerilim hayranları için!

Dizi Film Linki

Bu eser, 29 Mart 2024 tarihinde Üstat @Osidi tarafından paylaşılmıştır. Mükerrer paylaşım nedeniyle özür dilerim.

Üstat @Osidi paylaşımına aşağıdaki linkten ulaşılabilir.

https://www.cizgidiyari.com/forum/k/literature-edebiyat-uyarlamalari-yazarlar-vb.1776di
Dizisi çok güzeldi.konu polisiye ama aynı zamanda Nazilerin iktidar yürüşü öncesi yapılanmasınada ışık tutuyo.Hbo nun G.O.Trons tan sonraki en pahalı yapımı demişlerdi.Alman dizi ama bence çok başarılı bir dönem dizisiydi

Osidi

Onursal Üye
14 Eyl 2009
1,528
18,212
Kontrol etmeme rağmen bazen mükerrerlik oluyor. Yaşa bağlı unutkanlık veya hafıza zayıflığı da bir başka etken. Paylaşımınızı bulup, link olarak vermeye çalışacağım. Emek saygısızlığı olmuş, özür dilerim.
Rica ederim üstad, saygısızlık falan yok. Arama tam çalışmayınca bende mükerrer paylaşımlar yapıyorum. Bu durumun şöyle bir faydası var, ben konuda genellikle BD paylaştığım için takip etmeyenler sizim paylaşımınız sayesinde kitabın farkına varmış oldu.

Birde böyle çift paylaşılmış kitapları İHİS listesine alıyorum, yani yeni paylaşım için "İhtiyaç Halinde İlk Silinecekler" listesine...... :)