Atatürk Albümü - 3 (Hürriyet eki)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,363

Atatürk Albümü - 3
Hürriyet Gazetesi Eki
doğal tarama (minimal müdahele), tabloid boy
72 MB, 16 sayfa, 3326 px, 300 dpi, CBR

Atat_rk_Alb_m_H_rriyet_3_kapak.jpg

Bu gazete eki kitaplığımın bir köşesinden çıktı. Muhtemelen üç bölümlük bir serinin son bölümüydü. Diğer bölümler bende yok. Yine de bu özel günde (29 Ekim 2015, Cumhuriyet Bayramı) albümü sizlerle paylaşmak istedim. Bazen bu tür gazete eklerinde, lüks baskılı albümlerde bile ratlanmayan güzel fotoğraflara, hattâ ender bulunan fotoğraflara rastlamak mümkün olabiliyor. Orta sayfayı Photoshop'ta birleştirdim, 1935 tarihli güzel bir fotoğraf, fotoğrafın lejandı "Atatürk Halkının Arasında". Florya'da küreğe geçmiş, halk onun etrafını sarmış. Mayolu, denizde ve korumasız. Ne kadar da kendinden emin, halkından ona zarar gelmeyeciğini çok iyi biliyor çünkü. Hiç insan kendi babasına zarar verebilir mi? Gazete ekinin hangi tarihte verildiğini bilmiyorum, 1980'ler veya 90'lar olabilir (o yıllarda verilmiş başka gazete ekleriyle aynı poşetten çıktı). Diğer nüshaları elinde bulunan dostlar paylaşırlarsa sevinirim.

"Atatürk Halkının Arasında", Florya-1935
Atat_rk_Alb_m_H_rriyet_3_08.jpg

Son düzenleme:

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,134
20,715
Tam yerine rast geldi, manzarayı da koyduk. Teşekkürler, Scanfan.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,369
141,778
Bende bugün 365 gün ATAÜRK masa takvimi buldum, tesadüfen.

İlk fırsatta tarayacağım.

Teşekkürler üstadım.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,963
ordu-turkey
Böyle birgün için bu kadar değerli bir emeğe ne yazsak az kalır.Sayın scanfana çok içten teşekkürlerimi sunuyor kıyamete dek bu toprakların cumhuriyetle yaşamasını diliyorum.