Adolf Hitler'in Son Sırrı (Tek Kitap)

orpa

Çeviri & Balonlama
23 Tem 2015
1,317
31,154
İzmir

2020’nin başlarında ülkemizi saran Covid 19 salgını nedeniyle hepimizin evlere kapandığı dönemdi.
Sosyal ilişkilerimiz ve aktivitelerimiz kısıtlanmıştı. Evin içinde can sıkıcı uzun saatler geçirmek zorundaydık.
Zamanı kitap okuyarak geçirmenin TV seyretmekten daha yararlı olacağını düşünerek okumadığım Red Kit’leri okumaya karar vermiştim.
İngilizce Red Kit’leri okurken aklıma bunları Türkçe olarak balonlamak ve böylece sevgili eşimin de okumasını sağlamak geldi.
Bu iyi niyetimle çıktığım yolda yaptığım çevirileri Türkçe dilbilgisi açısından yanlışlarımı düzelten kıymetli bir denetçi kazanmış oldum.
Bir süre sonra elimde balonlanmış birkaç kitap birikmişti. Yine sevgili eşim “Bunları neden Çizgi Diyarında paylaşmıyorsun?
Başka kitapseverler de okusun” teşvikiyle biraz da çekinerek paylaşıma başladım.

İlk paylaşımımı 7 Mayıs 2020’de yapmışım. Bugün 7 Mayıs 2023. Aradan geçen 36 ayda 218 kitap paylaşmışım.
219’uncu kitabımı paylaşırken, öncelikle konuyu sevsin sevmesin her kitabımı sabırla okuyup titizlikle yanlışlarımı düzelten sevgili eşime
ve destek yorumlarıyla bana “bu işe devam” isteği veren başta direnc11 üstat olmak üzere tüm Çizgi Diyarı dostlarıma teşekkür ederim.

İkinci Dünya Savaşı konulu kitapları çok seven “azizelaziz” anısına.

Adolf Hitler'in Son Sırrı
(The Final Secret of Adolf Hitler)

hyruassfaljorjq5g.jpg

po1zy165g3bbi6t5g.jpg

Lütfen Buradan İndirin

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,772
İstanbul
Sevgili orpa, oturduğumuz yerden bizi farklı dünyalara taşıdın, dünyanın çizgi romanı ile buluşturdun. Bize verdiklerin o kadar kıymetli ki... Bunun mukabilinde verdiğim belki minicik desteği anarak beni hem mutlu ettin hem de mahcup hissettirdin. :)

Kitabı sevgili azizelaziz dostumuzun anısına ithaf ederek gösterdiğin değerbilirlik de çok kıymetli.

Tüm bunlar için teşekkür ederim.

halit

Kıdemli Üye
27 Eyl 2011
572
1,823
Paylaşımlarınızla hiç bilmediğim kitapları sayenizde okumuş oldum. Tüm çalışmalarınız için çok teşekkürler. Size ve ailenize sağlık ve mutluluklar dilerim.

thorgal

Aktif Üye
18 Ocak 2018
385
1,332
İstanbul
Orpa üstadım size ve eşinize emekleriniz için çok teşekkür ederiz. Ayrıca ortak merakımız olan 2.Dünya Savaşı konulu tüm yayınları seven azizelaziz nickli Ekrem Bey'e ithafınızda çok yerinde olmuş. Allah rahmet eylesin.

haziran

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,291
3,704
Size ve eşinize çok teşekkür ederim, bu diyarda sizler ve diğer arkadaşlar sayesinde hayal edemeyeceğimiz çizgi romanları okuyoruz. Bu vesile ile de 'azizelaziz' rahmetle anıyorum.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,641
İzmir
Kısa sürede bu kadar çok kitap çevirip paylaşmak herkesin harcı değil.
Size ve eşinize çok teşekkür ederim.

aziz balıkçı

Süper Üye
9 Ağu 2020
2,988
8,411
Orpa üstadım, Öncelikle değerli eşinize sizlere vermiş olduğu katkılardan dolayı teşekkür ederim."Şimdi anlaşılıyor bu kitapların neden bu kadar akıcı ve güzel yazıldığı" Evimizi ve çocuklarımızı kendilerinden feragat ederek bizlere destek veren tüm kadınlarımıza anne, eş, kızkardeş, sevgili, herkese bu vesile ile teşekkür ederim. Rahmetli, Allah gani gani rahmet eylesin sevgili “azizelaziz” üstadı da bu vesile ile anmış olduk. Kendiside en sevdiği savaş konulu özellikle 2. dünya savaşını konu alan kitaplara aşırı düşkünlüğü ve ilgisi vardı. Bunları bizlerle paylaştığı bizlere hediye ettiği Çizgi Roman kitaplarında da anlaşılıyor. Kendisini bir kez daha da yad etmiş olduk. mekanı cennet olsun. Değerli paylaşımlarınız için size tekrar sonsuz teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Sağlıkla sevgiyle kalınız.

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,166
4,981
Sabırla ve "binbir" emekle bizlere sunduğunuz tüm çizgiromanlar için çok teşekkürler!

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,519
Önceleri eşim de okusun iyi niyetiyle çıkılan yol tüm diyar paylaşımlarına dönüşünce bir çok insanı mutlu ettiğinizi bilmenizi isterim.İyi ki siz ve kıymetli eşinizin yolları diyar ile kesişmiş.Teşekkürler.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,669
Kasımpaşa
Öncelikle saygıdeğer eşinize teşekkürlerimi iletiniz lütfen onun sayesinde düzgün Türkçeyle çevrilmiş yüzlerce kitabımız oldu.
Sonra size bu yoğun emek için teşekkür ederim.
Çizgi Diyarı'nın unutulmaz üyelerinden olan sevgili azizelaziz'e de rahmet diliyorum. Işıklar içinde uyusun.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,954
ordu-turkey
sayın orpa öncelikle tüm harika emekleriniz için minnettarım ne mutlu ki size destek olan bir eşiniz var çok güzel ve anlamlı ve rahmetli azelazizi yad etmeniz ayrı bir incelik insan gibi insanların toplandığı bu forumda olmaktan bende ayrıca çok mutluyum saygılar.

DryKleon

Süper Üye
18 Eki 2020
2,278
5,562
Ellerinize emeğinize sağlık, çok teşekkür ederiz. Sayın azizelaziz'i saygı sevgi ve özlemle anıyoruz.

ALIENRIPLEY

Süper Üye
29 Ocak 2016
1,197
2,108
Ne kadar teşekkür etsek azdır, ellerine ve gözlerine sağlık kardeşim, ayrıca kıymetli eşine de saygılar.

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,698
48,010
Kurgusu ve renklendirmesi çok güzel keyif ve heyecanla
çok çabuk bitirdim. Paylaşımlarının hepsini büyük bir heyecan
ve keyifle takipteyim sevgili Orpa, bu güzel eserleri bizlere
kazandırmaktaki yarımlarından dolayı eşinize de saygılarımı sunar
tekrar bütün paylaşımlarına teşekkür ederim.
.