Forumda olup da, yeniden taranmasını ve düzenlenmesini beklediğiniz eserler

Colinmccay

Yönetici
27 Haz 2009
7,008
10,757
Başlık içerisinde yeniden taranmasını beklediğiniz eserler için gerekçe ve forumdaki bağlantı linki yer alacaktır.
Bunun dışındaki mesajlarınız başlığı çizgisinden saptırmaması açısından silinecektir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Alfa Yayınları İmparator Conan Serisi

Alfa Yayınları İmparator Conan Serisi(1999-2001) Sayı 13:http://www.cizgidiyari.com/forum/alfa-yayinlari-imparator-conan-serisi-1999-2001-sayi-13-t12025.html

Gerekçe:
Paylaşımdaki eser fotoğraf makinasıyla düzenlenmiş.

Sevgili Colinmccay,
Sanki aklımı okuyorsun. Çok önemli bir konu başlatmışsın.

Sevgili dostlar,
Hepimiz tarama ve paylaşımın ne kadar zahmetli olduğunu biliyor ve kimsenin emeğine laf söz etmiyoruz. Eski değerlerimiz kazanmaya çalıştığımız dostluk platformumuz olan forumumuzda amaclarımızdan biri de yüksek kalite ile arşiv imkanı. Bu yüzden gözüne çarpan bir konunun tekrarını isterseniz bu başlık altına yazın.
Teşekkürler.

Son düzenleme:

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,533
Teks ad-de yayınları :

01 Kumpas
02 Alcatraz
03 Albatros Mahkumu
10 Kumdaki Ayak İzleri
14 Madende Pusu
15 Savaş Bulutları
17 Hayvan Hırsızları
19 Zorba Thonga
20 Sahte Alarm
21 Amansız Takip (Gizli Silah)
22 Sinirin Ötesi
23 Dorado ciftligi

Zagor Ad Yayınları

17 Karanlıktaki Bıçak
13 Yaşayan Ölüler Gölü (Laguna)
11 Kurbanlar hanı
16 Korku Nehirde Kol Geziyor
15 Zenci Gemisi
12 Vudu İntikamı

Zagor- Lal kitap yeni seri

81 Sümerlerin Sırr
23 Kan Kardeşler
78 Korkunç Firar
80 Yılan Adası
79 Güney Suları
90 Kanlı piramit
53 Son Ok
25 Meksika Bayrağı Altında
24 Komançi Toprakları

Sebep; Resimlerde Bulanıklık, okumada büyük zorluklar,taramalarda titreşim izleri, yeniden boyutlandırmada aşırı küçültmeden kaynaklanan kalite kaybı.

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,346
1,721
İnternette çizgi roman paylaşımı yapılmaya başladığından itibaren belli bir kalite tutturulan son aylara kadar yapılan taramaların tamamının yenilenmesi gerektiğini düşünüyorum.O dönem taranan kitapların pek çoğu yıpranmış kitaplardı.Taramalar da kalitesiz idi.Özellikle Tay'ın Zagor serisi,Kızılmaske ve Mandreke çizgi romanlarının nerede ise tamamının yeniden taranması gerektiğini ilgilenenlere hatırlatmak isterim.

f.erince

Süper Üye
6 Eki 2009
521
2,669
Bunlar bende

"Spider-Man 1N Comics Sayı 07
Spider-Man 1N Comics Sayı 08

Conan Alfa Yayınları 1999 Sayı 22 - Beyaz Kurt'un Oğulları"

Yukarıdakiler bende arkadaşlar.

selim_72

Yeni Üye
7 May 2011
14
40
Spiderman Arkabahçe yayınları sayıları.

neco50

Süper Üye
11 May 2010
2,731
1,864
Zagor Tay Yayınları Büyük Albümlerin mümkünse yeniden taranması.
Bazılarının görüntüsü ve kenar kırpmaları çok kötü, en üstlerdeki balonlardaki yazıların bir kısmı okunmuyor.
Selam ve Saygılarımla.

Nitr0

Süper Üye
6 Ocak 2012
211
224

cagataykhan

Süper Üye
13 Mar 2010
566
1,237
Kara Murat sayı 630'da iki sayfa eksik, ben taramıştım. o sayfalar kayıptı.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,085
Kastamonu
Çizgi Diyarı'nda Tom Braks'ın 89 ayrı macerası bulunuyor. Büyük bir kısmı tamam ve okunabilir halde. Sadece 3 maceranın tamamı yok. Bunlar:

Altına Hücum (Tay Fasikül 299-300)
Kanlı Servet (Tay Fasikül 345-346)
Ölüm Mektupları (Tay Fasikül 373-374)

Bu üç maceranın da baş kısımları, bir önceki fasikülde kaldığı ve kırmızı renkle gösterdiğim bu fasiküller henüz taranmadığı için eksik.

Bu fasiküllerin veya bu üç maceranın tamamının bulunduğu başka kitapların taranması Tom Braks arşivimizin önemli bir eksiğini kapatacaktır.

Saygılarımla.

MCEKEN

Yeni Üye
2 Eki 2009
17
5
İzmir
Şarlo 1970 yıllarda sanırım şilliler yayınlarından çıkmıştı.

Bir de TİNA dergisi vardı 1960 lı yıllarda ...

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,085
Kastamonu
Çizgi Diyarı'nda, Tom Braks'ın "Ölüm Mektupları" macerasının sadece yarısı var. Tay Yayınları fasikül serisi 374.fasikül, maceranın ikinci yarısını içeriyor; ilk yarıyı içeren 373.fasikül ne yazık ki eksik. Sitede, bu maceranın yer aldığı başka bir seri de yok...

Elinde olan bir arkadaş 373.fasikülü ya da "Ölüm Mektupları" macerasının tamamını içeren, herhangi bir seriye ait kitabı tararsa, önemli bir eksik kapanmış olacak.

Saygılarımla.

Amonopsis

Yeni Üye
19 Ara 2011
61
210
cizgidiyari.com/forum/lotoloto
başlığı altında yer alan ;
Renkli Tex BDS Klasik sayı.03 -04 - 07 -09 - 21 ve 23 no.lu sayılar ile 035 nolu sayıların Linkleri Çalışmamaktadır.Bunların Tekrar yüklenme imkanı varmıdır acaba?

Amonopsis

Yeni Üye
19 Ara 2011
61
210
Renkli Tex BDS Klasik Sayılar
--------------------------------------------------------------------------------

Lotoloto Rumuzu Altında Yer Alan;Renkli Tex.lerden,
Renkli Tex BDS Klasik sayı.03 - 04 - 07 - 09 - 21 ve sayı.23 ile,
Tex Willer Colori-Repubblica n. 035 sayısının Linkleri maalesef Çalışmamaktadır. bu sayıları sahip olan arkadaşlar yeniden yükleme konusunda Yardımcı olursalar minnettar olurum.Şimdiden Teşekkürler.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
Karaoğlan-Düşman Uyumaz adlı maceranın (Güneş Gazetesi renkli seri) 98.sayısının baştan sadece 3 sayfası var.Devamının taranmasını rica ediyorum.

kimyager

Yeni Üye
16 Mar 2013
7
3
Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. TARKAN Çizgiroman larının pdf veya cbr formatlarını nereden bulabilirim aceba ?? Almancası var bende TÜRKÇESİ lazım . Teşekkürler......

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,511
tarkan hakkında

Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. TARKAN Çizgiroman larının pdf veya cbr formatlarını nereden bulabilirim aceba ?? Almancası var bende TÜRKÇESİ lazım . Teşekkürler......

Değerli dostum forumda tüm tarkanlar mevcut idi ama tarkanların yayınlanmasından doğan bir değerlendirme sonucu bu paylaşımlar forumdan kaldırıldı.Şu anda yeni edisyon ile piyasada bulmak olası.

sevgi & saygıyla

Ayaz_Kaan

Yeni Üye
26 Mar 2010
45
16
The Savage Sword Of Conan Listesindeki Eksik Sayılar

Selamlar. Bu serinin sitemizdeki sayılarını indirdim, eksik kalan sayıların tümünü bir torrent sitesinden buldum ama dil İngilizce, bunları nasıl çevireceğimi bilmiyorum. Bu sayılarla ilgilenen kişinin E-mail adresine göndere bilirim. Ya da nereye nasıl yükleyeceğimi söyleyin oraya yükleyeyim seri tamamlansın.Teşekkürler.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Selamlar. Bu serinin sitemizdeki sayılarını indirdim, eksik kalan sayıların tümünü bir torrent sitesinden buldum ama dil İngilizce, bunları nasıl çevireceğimi bilmiyorum. Bu sayılarla ilgilenen kişinin E-mail adresine göndere bilirim. Ya da nereye nasıl yükleyeceğimi söyleyin oraya yükleyeyim seri tamamlansın.Teşekkürler.[
Conan SSOC maceraların bildiğim kadarıyla tamamı Alfa yayınlarda çıktı.
Forumumuzdaki başlıkta bu orjinal sayıların içeriğinin Alfa yayınlarının Türkçeleri ile değiştirilmesinden oluşur. Yani Türkçeleştirmek için orijinal sayının Alfa'da hangi sayıda yayınlandığını karşılatırıp içerik değiştirerek kendinizde yapabilirsiniz. Hatta yaptıklarınızı yükleyerek eksikleri de tamamlamış olursunuz.

ikarus75

Aktif Üye
31 Ağu 2011
356
500
Herkese merhaba. Ben Kızılmaske'nin 1565 Malta Kuşatması'nda Osmanlı'ya karşı savaştığı bir roman var. Bu macerayı bilen var mıdır acaba? Yabancı sitelerde bir kaç sayfasını buldum ama..

Akten

Yeni Üye
22 May 2014
75
438
Adana
Mümkünse ÇİFT SAYFA olarak taranmış, yahut fotoğraf makinesi vb. yöntemlerle yapılmış TÜM çizgi romanların yenilenmesini arzu ederdim :) Çünkü ciddi bir koleksiyon yapıyorum sayenizde. Emeği geçen herkese de minnettarım.

hasanmelik

Yeni Üye
6 Haz 2013
2
1
Red Kit Milliyet gazetesi serisinin taranması mümkün müdür?

miay669

Yeni Üye
27 May 2014
27
29
TEKSAS Hoz Comics 41 "Colony'nin ihaneti"nin tarandığı link silinmiş. Elinde olan varsa paylaşırsa çok memnun olurum. Teşekkürlerden bir demet.