Teşebbüs (16+)

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,301
Teşebbüs (16+) Öymen GÜR, Çağrı COŞKUN

*Çizgi Diyarına üye, isminin açıklanmasını istemeyen bir arkadaşımın hediyesidir.
Tarama kendisine ait değildir.*

Peşinen belirtmeliyim, iki ayrı 'Öymen GÜR' var.
Prof. Dr. Şengül Öymen GÜR ve 'Teşebbüs' kitabının yazarı Öymen GÜR.
Evcimen, evine bağlı anlamına gelen öymen, uniseks isim olarak kullanılıyor.

Öymen GÜR: "Bilgisayar mühendisliği okuduktan sonra iş hayatına atıldım. Sekiz ayrı şirket kurdum, kimini batırdım kimini çıkardım.
Arada işletme yönetimi ve sosyoloji yüksek lisanslarını tamamladım.
En son da pazarlama alanında doktora yaptım ve yirmi yıllık tecrübeden sonra iş hayatına veda ettim.

Artık üniversitede yarı zamanlı ders veriyorum ve kalan bütün vaktimde yazıyorum.
Tempolu, akıcı, dinamik hikayeler çıkıyor ortaya. Yaşadığımız şehirlerde, çalıştığımız, okuduğumuz yerlerde geçiyor çoğu.
İş hayatı ve modern dünyanın gerçekleri karışıyor işin içine. Sizin ve benim başımıza geliyor, beraber büyük maceralar yaşıyoruz."

Teşebbüs (16+): Bilgisayar mühendisliği okuyan Barış ve işletme öğrencisi Metin'in acilen paraya ihtiyaçları vardır.
Ortaklaşa iş yapmaya karar veren bu gençlerin akıllarına yatan tek fikir "eskort kızların" listelendiği bir internet sitesi kurmak olur.
Son derece kazançlı ama bir o kadar da tehlikeli bir işe atılan Metin ve Barış,
bu tür bir girişimciliğin ne kadar zorlu olduğunu hiç beklemedikleri kadar hızlı bir şekilde öğreneceklerdir.

Arkadaşımın verdiği parmak bellekteki bir 'çuval' kitabın arasında Antiokhos'un kaynağına ait kitaplar da vardı,
onları "paylaşılmayacak" klasörüme koyduktan sonra geriye kalanlardan roman ve kitapları da ayırdım.
Aralarında bir çok kitap genellikle tek bir konuyla ilgiliydi, onlarla ayrıca ilgileneceğim.

En sona kalan bir avuç resimli / çizgi romanı ise sunmayı düşünüyorum.
Bunlardan ilki Öymen GÜR'ün "Teşebbüs" isimli kitabı.

Arkadaşımın tarama yapmadığını bildiğim için, internette kısa bir araştırma sonunda Google'ın "Google Play" uygulamasında buldum.

Açıklamasında, uygulamaya Kasım 2014 tarihinde dahil olduğu yazılı.
2016 yılında ise fiziksel olarak basılmış.

Teşebbüs, "Google Play" uygulamasında artık ücretsiz olarak okunabiliyor.
Ama 11 sayılık kitabın sekizinci sayısı yok.
Uygulamadaki ücretsiz kitapları
-bütün çabalarıma rağmen- indiremedim.

Sanıyorum, arkadaşım veya arkadaşım gibi bilgisayar / internet uzmanı olan oğlu, zamanında kitabı satın almış ve download etmiş.
Teşebbüs'ü niye satın aldıklarını, kitabın ilk sayısını okurken anladım.

Kitap, 11 sayılık tek bir macera. Sık sık 'play back' yapıyor, bu çok hoşuma gitti. Kurgu ise çok iyi.
Ben dün akşam henüz beşinci kitabı bitirdim.
Her kitap ortalama 190 sayfa, tamamı yaklaşık 2100 sayfa olacak.
Çağrı COŞKUN'un çizim tarzını pek beğenmesem de, kitap çok akıcı ilerliyor.
Kitaplar PDF formatındaydı, çizgi roman ruhuna yakıştıramadığım bu formatı JPG yaparak CBR olarak arşivledim.

Teşebbüs'ü sunmak - sunmamak arasında beş gün gidip geldim.
Sonunda sunmaya karar verdim, Diyar'ı bu güzel kitaptan yoksun bırakmak... adil değil diye düşündüm.
Telif sorunu olursa, ki olmayacağını düşünüyorum; yöneticilerimiz nasıl olsa halleder.
:rolleyes:

Teşebbüs1, 2032*1524 pxs, 96 dpi, 200 sayfa, 73 MB CBR:

Keyifli okumalar.

Saygılarımla.

*