Sen Ve Ben Haftalık Fotoromanlar Dergisi Sayı - 13

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,642
5iyiyaiph6iy2y86g.jpg
9ksgzqznduyyy936g.jpg

yazicizahmet

Onursal Üye
12 Nis 2011
2,308
38,629
Ortaokul 1.sınıf tatilinde gazete satmaya başladım. Sene 1967. Mahallemizin Ana Bayii'ne sabah erkenden gider, Gazete ve Dergi paketlerini açar, hepsini ayırıp istifler, kendim için ayırdıklarımı; sert mukavvadan yapılı gazete klişe kalıbına koyar, deri bir kayış ile omuzuma asıp, doğru Tren İstasyonuna koşar adımlarla giderdim. Bizim İstasyona değil bir sonrakine giderdim. Kömürle çalışan tren, bu iki istasyon arasındaki hafif meyilden dolayı zorlanır ve yavaşlardı. Daha çok gazete satabilirdim. Mesai başladıktan sonra, kalanlar ile mahalleyi gezerdim. Tabi bu arada evime uğramayı ihmal etmezdim.
İşte bu Sen ve Ben dergisi yüzünden. Ablalarım bedava okurlardı. Ertesi gün Bayiideki yerlerine koyardım. Rahmetli Ahmet amca da bilir ama birşey demezdi. Hatta mahalledeki birkaç komşu kızına da aynı şeyi yapardım. Bir dergi yırtılınca bundan vazgeçmiştim. Hayatımın en neşeli okul tatili idi. Ankara da dağıtımı yapılan Gazete ve Dergiler hakkında epey bilgi edinmiştim. Belki de hastalığım (ki ben buna - tutku - diyorum) o yıllarda başladı.
İşte böyle Selahattin kardeş. Paylaşımlarının değerinin bir tarafını böylece izah ettiğimi sanıyorum. Çok teşekkürler. Olağanüstü emek ve çabaların için; sağlıklar ve kolaylıklar diliyorum.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,642
Çok güzel ya. Ne mutlu ki çocukluğunuza götürebildim sizi.

Elimde sıralı 156 ncı sayıya kadar var. Tarayıp paylaşacağım.

Geri kalanı da nasılsa çıkar gün yüzüne.