Uğursuz Amfora - Cemal Dündar

CortoMaltese

Onursal Üye
8 Ağu 2012
554
2,987

ugursuzamforakapak.jpg

Cemal Dündar'ın gazetelere yaptığı çalışmalardan Köydeki Yabancı çizgiromanını daha önce paylaşmıştım. Elimdeki çizgiromanlarından Uğursuz Amfora'da da önceki çizgiromanda olduğu gibi eksik sayfalar var. Fakat bu durum öykünün akışını bozmuyor. İyi okumalar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,619
hiçbiryerde :)
harika bir kapak,
hiç bilmediğim bir isim...
türkiye'den özgün bir çalışma
görmek beni çok mutlu etti...
teşekkür ederim corto maltese...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa
Çok güzel bir çizim, çok güzel renkler..
Beğendim..
Ancak eksik sayfalar beni hep rahatsız etmiştir..
Şimdi bir dost imzalı eksik resim tamamlama operasyonunu bekler dururum..
Teşekkürler..
Sevgi ve saygılarımla..

CortoMaltese

Onursal Üye
8 Ağu 2012
554
2,987
Sevgili yeryüzü,
Daha sevindirici olan şu; iç sayfalar da aynı teknikle, her karesi yağlıboya tablo tadıyla çizilmiş. Muhteşem bir iş.
Sevgili Savok, bu çizgiroman 80'lerde Hürriyet gazetesinde çizilmiş ve çizgiroman her gün gazeteden kesilerek biriktirilmiş. Haliyle zor bir süreç olduğu için koleksiyoncu arkadaşımız bazı günleri kaçırmış. Bu çizgiromanı kesip biriktiren başka biri çıkar mı sanmıyorum. ( ben çizgiromanı bir açık arttırma sitesinden satın almıştım. )

12 Şub 2010
15,006
543,776
Gazeteden kesmek, biriktirmek...

Sık sık başladığım ama asla sonunu getirmediğim bir uğraş olmuştu. Hiç bir zaman kupon bile biriktirmeyi başaramadım:)

Ya ertesi günün gazetesi gelmez, ya para olmaz alamaz, ya da gazete bitmiş olur, mutlaka bir aksilik olurdu.

Uğursuz Amfora'yı biriktiren arkadaş da benzer şeyler yaşamış olmalı; yine de çabası bile takdire şayan.

Sevgili CortoMaltese'nin bu tefrikayı satın almak için cüzdanını bir hayli hafifletmiş olduğunu biliyorum. Çizgi roman sevgisi neler yaptırmaz ki!

Teşekkür ediyorum dostum.

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
388
9,653
İstanbul
Kendimden biliyorum Yurt gazetesinin Civan mert kerimi biriktirdim bir sayısını kaçırmıştım Beşiktaşa yayın yerine giderek temin etmiştim şu anda elimde eksiksiz olarak var. Gazete bantı tamamlamak gerçekten zor iş başaran arkadaşa teşekkürler tabi paylaşan arkadaşa CortoMaltese'de

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,993
13,518
Sevgili yeryüzü,
Daha sevindirici olan şu; iç sayfalar da aynı teknikle, her karesi yağlıboya tablo tadıyla çizilmiş. Muhteşem bir iş.
Sevgili Savok, bu çizgiroman 80'lerde Hürriyet gazetesinde çizilmiş ve çizgiroman her gün gazeteden kesilerek biriktirilmiş. Haliyle zor bir süreç olduğu için koleksiyoncu arkadaşımız bazı günleri kaçırmış. Bu çizgiromanı kesip biriktiren başka biri çıkar mı sanmıyorum. ( ben çizgiromanı bir açık arttırma sitesinden satın almıştım. )
Bunu biriktiren ve bu biriktirmenin değerrini bilerek satın alıp bizimle paylaşan herkese teşekkür ederim. Yaptığınız bir hafıza geri getirme aslında.