Dijital İnteraktif Çizgiroman

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
663
2,944
Çok ilginç bir uygulamaya rastladım. Geleceğin çizgiromanları bu formata evrilebilir.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311

Bunu sevgili "hggurak" 2 yıl önce icad etmişti, hem de iki farklı uygulamasıyla. Keşke patente başvurup kayıt altına aldırsaymış. İlki şurada: Animasyonlu Çizgi-Roman Denemesi (TENTEN). İkincisi de şu: ETKİLEŞİMLİ RESİMLİ ROMAN Okuma Demosu

Haber için teşekkürler sevgili "Tarantula".

zBaqpg.gif

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,145
İstanbul
Konu için teşekkürler Tarantula,
Hatırlatma ve linkler için teşekkürler değerli scanfan dostum.

Yazıyı okudum ve örnek videoyu izledim. Sanırım animasyon olayını bir adım öteye taşımışlar. Cihazın sallanmasıyla paneldeki objelerin senkronize hareketlenmesi gerçekten çok hoş olmuş.

Çizgi romanı çok merak ettim şimdi...
Oğlumda iphone ve ipad cihazlar var.
Demek ki bu hafta sonu onlardayım... :)

Son düzenleme:

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
43,993
denize sıfır
Türk halkı olarak bununda bokunu çıkaracağımıza adım gibi eminim.:)
Bu kadar teknoloji, zaten üretmeyen çoğunluğun tamamını kendine esir edecek.
Bu cihazı alıpta ben artık çizgiroman okuyacağım diyeceklerini hiç sanmıyorum. Ama açıp masaya konacağı kesin.:)
Sesli düşündüm kusura bakmayın.:)

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
43,993
denize sıfır
Türk halkı olarak bununda bokunu çıkaracağımıza adım gibi eminim.:)
Bu kadar teknoloji, zaten üretmeyen çoğunluğun tamamını kendine esir edecek.
Bu cihazı alıpta ben artık çizgiroman okuyacağım diyeceklerini hiç sanmıyorum. Ama açıp masaya konacağı kesin.:)
Sesli düşündüm kusura bakmayın.:)

gobalak

Kıdemli Üye
6 Tem 2011
183
271
İstanbul
Bu sınıfa sokulabilir mi bilmiyorum, uzun zaman önce aşağı yukarı 1994 gibi bir CD içinde "Just gradma and me" isimli bir okuma kitabı görünümlü bir etkileşimli kitap vardı. Her kare tam bir ekran boyutunda idi, öyleki resim üzerinde bazı alanlar tıklandığında veya üzerine gelindiğinde, örneğin bir balığın üzerine balık hareket etmekte, kiminde balık zıplamakta, hatta dans etmekte idi. Hatırladığım kadarı ile bulut üzerine tıklandığında, bulutlar arasında bir yunus fırlamakta sonra buluta geri dönmekte, veya bulutların arasından bir uçak geçmekte idi.

Yapılabilir mi, pek ala yapılabilir. Eğlenceli ve hoş bir deneyim olmuştu.