Darwin'in Günlükleri - V02 - Bir Canavarın Ölümü (Çeviri & Balonlama)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,318

Darwin'in Günlükleri - V02 - Bir Canavarın Ölümü (Çeviri & Balonlama)
Les carnets de Darwin 2 - La mort d'une bête (Fransızca)
Darwin's Diaries v2 - Death of a Beast (İngilizce)

Çıkış Yılı: 2011 (Fr); 2012 (En)
Senaryo: Sylvain Runberg
Resimleyen: Eduardo Ocana
Renklendirme: Tariq Bellaoui
Çeviri & Balonlama: scanfan
Yayıncı: Dargaud-Lombard (Fr) Cinebook (İngiltere)
57 sayfa, 97 MB, 2172 px, 300 dpi, CBR
Fontlar: Attic Antique, Garamond, Georgia (kapak); CCWildWords (balonlar)

52396902083_c4caab2172_o.jpg

(MediaFire)

Canavarın askerler tarafından öldürülmesiyle demiryolu şantiye işçilerinin artık bir bahaneleri kalmaz ve grev sona erer. Her şey normale dönmüş gibi görünmektedir. Ancak hâlâ cevaplanmamış bazı sorular vardır ve özellikle ormanda yaşayan göçmen neo-druidlere karşı kasaba halkı arasında dinmek bilmeyen gerilimler devam etmektedir. Genç bir kızın ölümü bir saldırganlık dalgasını ve daha fazla ölümü tetikler. Ormandaki kadim kötülüğü kontrol eden biri var mıdır? Ailesine düşkün ve ilkeli bir adam olan Charles Darwin tam olarak neden gecelerini cin içerek fahişelerle geçirmektedir? Bunun nedeni de bu ciltte açığa kavuşturuluyor. Albümün sonunda Charles Darwin bizi bir kez daha şaşırtacak. Bu arada, Darwin'in bu albümlerde tatbik ettiği bilim dalının adı "kriptozooloji"ymiş, yani türü belirlenememiş hayvanların sırrını çözmeye çalışan bilim dalı.

İyi okumalar,
Saygılarımla.

Ciltler şöyle:

Darwin'in Günlükleri V01 - Keltlerin Gözü
Darwin'in Günlükleri V02 - Bir Canavarın Ölümü (Bu albüm)
Darwin'in Günlükleri V03 - İkili Doğa

Son düzenleme:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,088
36,756
İstanbul
Çok da işim vardı ama güne bu çizgi romanı okuyarak başlasam belki her şey daha kolay olur dedim. Bilmiyorum, göreceğiz. Ama en azından keyif dolu 10-15 dakika geçirmiş oldum. Sayı epeyce sürprizli bir sonla biterken geçen sayının sonunda merak ettiğim şeylere dair yanıtımı da almış oldum.

Teşekkür ederim, üstadım. Her zamanki gibi olağanüstü.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,405
Sevgili Scanfan üstadımız yine muhteşem bir çalışma yürütüyor.
Kendisine emekleri ve katkıları için çok teşekkür ederim.
Titizliği , keskin zekası , bilgi birikimi ,dikkati ile gerçekten çok nadide bir insan.
Kendisine teşekkür ederken , çalışmalarında başarılar dilerim.
Selam ve saygılarımla.