ACI KAYBIMIZ! Haluk YÜCESOY'u kaybettik. Taziye Defteri.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Değerli büyüğümüz, sevgili ağabeyim, üstadım Haluk YÜCESOY bu sabah kalp krizi neticesi aramızdan ebedi olarak ayrılmıştır. Üzüntümüz ve kaybımız çok büyüktür. Cenazesi 8 Eylül 2017 günü cuma namazından sonra Ankara Karşıyaka Camisinden kaldırılacaktır. Başımız sağ olsun. ÇİZGİ DİYARI YÖNETİMİ

Taziye için ve cenazeye katılacaklar için irtibat Telefonu ve ev adresi.

Nezir Yücesoy (oğlu)
0535 740 0533
408. Cad. Erdem Apartmanı 18/34
9.kat Demetevler-Yenimahalle

Moderatör tarafında düzenlendi:

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,143
İstanbul
Bir gün gelip de böyle bir konu başlığı altına bir şeyler yazmaya çalışacağım hiç aklıma gelmezdi...
Hâlâ inanamıyorum...
Gerçekten de her şey "tatsız, neşesiz ve renksiz" artık...
Işıklar içinde uyusun...

Edit: Kahroluyorum ama, yarın akşam önceden planlanmış bir seyahate çıkmam gerektiğinden, merhuma son vazifemi yerine getiremeyeceğim. Kalbim Haluk Bey'le beraber... Bu güzel insanı hiç unutmayacağım...

Son düzenleme:

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Tüm dostların ve tüm çizgi roman sevenlerin başı sağ olsun.
15-20 gün içinde iki sevdiğimi ve iki sevenimi kaybettim;
babam ve Haluk abim...
Allah (CC) her ikisinin de mekanını cennet eylesin!
O bir çizgi roman profesörü olmasının yanısıra insanlığın, güzel ahlakın, nezaketin, zerafetin, hatırşinaslığın, fedakarlığın ve vefakarlığın da "profesörü" idi.
Özetle güzel olan her sıfatın profesörü idi...
Bugün yas günü ve gönüllerimizde bayrakları yarıya indirdik.
Olmadı Haluk abim be olmadı; bu kadar ani ve bu kadar erken hiç olmadı. Sürpriz yapmana ve bizleri binlerce kez şaşırtmana alışmıştık. Lakin bu sürprizin bizleri ilk defa üzüntüye ve gözyaşlarına boğdu. Fiziki yokluğuna nasıl alışacağız bilemiyorum ama, bizler yaşadıkça gönüllerimizin en müstesna yerinde yaşayacağını en iyi sen biliyorsun.
Garip bıraktın bizleri, garip bıraktın "Diyarı", garip bıraktın ve yasa boğdun Teksas'ı, Tommiks'i, Karaoğlan'ı, Kara Maske'yi, Tenten'i ve yüzlerce çizgi roman kahramanını...
Olmadı abim olmadı; bu sürprizini hiç beğenmedik...
Bu satırları cevap veremesen bile okuyacağına inanıyorum.
Allah (CC) senden herşey için razı olsun. Hakkını helal et abim. Nur içinde yat!..
Seni hep sevdik ve hep seveceğiz...
Seni hiç unutmayacağız ve seni örnek almaya daima devam edeceğiz.
Göz yaşlarımız senin için, dualarımız senin için;
rahat uyu...
Öbür tarafta inşallah görüşmek üzere Haluk abi;
saygılarım ve sevgilerimle...

Son düzenleme:

ozanbaris

Onursal Üye
27 Mar 2009
168
1,563
İşte yaramaz çocuk yaptı yapacağını. Acımız büyük kaybımız büyük denilecek sözümüz yok bitti... Güle güle Haluk ağabey. Seni Işıklara uğurluyoruz.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

Bu çok fena bir haber. Son derece üzgünüm. Ne diyeceğimi bilemiyorum şu an. Başımız sağolsun. Ailesine sabırlar diliyorum.

tahsin

Aktif Üye
10 Kas 2015
334
789
Diyarımızın üstadı, büyük üstad sevgili proferömüz Haluk Yücesoy'muzdan böyle acı bir sürpriz hiç beklemiyorduk. üzüntümüz sonsuz ,mekanın Cennet olsun güzel insan.

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895
Sevgili haluğun ölüm haberi başlığı altına yazacağımı hiç düşünmemiştim,ölüm her insan için erken ama haluğum için çok erken,boğazım düğümleniyor,yüreğim yanıyor yazacaklarımı unutur haldeyim.Kederli ailesine ve çok sevdiği çizgi roman camiasına başsağlığı diliyorum.

anka168

Yeni Üye
8 May 2015
30
175
Dün akşam tanışmak kısmet olmuştu Haluk Abi ile. Bugün üzücü haberini almak nasıl bir duygudur tarif edemiyorum. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,980
Bizleri öksüz,boynu bükük bırakıp gitti koca çınar..
Yeri doldurulamayacak müstesna bir insandı..
Mekanın cennet olsun..
Nurlar içinde yat,sevgili dostum..

kicker

Süper Üye
14 Nis 2010
637
1,445
Çok üzgünüm. Yüzyüze tanışmadık ama internetten tanıdığım kadarı ile, çok güzel insandı. İlahi emre uyulacak, sıramız gelince hepimiz o diyara göç edeceğiz. Ama bu ölümlere üzülmemek mümkün değil... Kendisini saygı ve minnetle anıyor, Allahtan rahmet diliyor, akrabalarına ve tüm forumdaşlara sonsuz sabırlar diliyorum.

14lübaba

Onursal Üye
14 Mar 2011
673
2,035
Ankara
Çizgiromana gönül vermiş bir ustayı kaybettik.
Kendisine rahmet, sevdiklerine, dostlarına baş sağlığı diliyorum.
Nurlar içinde yatsın.

oks03

Yönetici
28 Haz 2010
586
12,981
neverland
Üstadın ölüm haberi beni çok üzdü. Tüm camiaya ve ailesine başsağlığı dilerim. Tekrardan başımız sağolsun.

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
Çizgi Roman Dünyasının başı sağolsun. Çizgi romanın büyük sevdalısı Haluk Yücesoy Ağabeyimizi kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Hepimizin başı sağolsun, çok sarsıldık. Kolumuz kanadımız kırıldı. Daha fazla bir şey yazamıyorum çok üzgünüm.

Taziye için ve cenazeye katılacaklar için irtibat Telefonu ve ev adresi.

Nezir Yücesoy (oğlu)
0535 740 0533
408. Cad. Erdem Apartmanı 18/34
9.kat Demetevler-Yenimahalle Ankara

Son düzenleme:

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,347
65,255
Güler yüzlülüğü, cömertliği ve çizgi roman sevdasıyla hepimizin gönlünde taht kuran
yeri doldurulamayacak müstesna bir insan olan Haluk Abi'nin vefatı son zamanlarda
aldığım en kötü haber oldu. Keşke bu satırları yazıyor olmasaydım, ne çare ki emir
büyük yerden gelince kabullenmekten başka çare de kalmıyor insana. Bu diyar seni
asla unutmayacak ve bizler seni daima sevgiyle anacağız sevgili Profesörümüz...
Allah'ın rahmeti üzerine olsun, mekanın cennet olsun, nurlar içinde uyu Haluk Abi...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Önder Çakı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
5 Ağu 2012
263
1,722
Yazıyorum,siliyorum.
Bir türlü içime sinmiyor.
Tüm çizgiroman dünyasının başı sağolsun.
Mekanı cennet olsun.

sali38tr

Onursal Üye
14 Nis 2009
586
2,828
allah rahmet eylesin çok üzüldüm bir kez telefonla görüşme imkanım olmuştu ankaraya gittiğimde ziyaretine gidecektim ama artık yok başımız sağolsun

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Şahsen tanışmadığım ama aşağı yukarı her paylaşımdan sonra mutlaka özelden mesaj yazıp bizi motive eden çizgi sevdalısı bir dostumuzu kaybettik.Gerçekten çok üzüldüm dünkü resimleri ilk gördüğümde sigarayı yine bırakmamışsınız Haluk bey yapmayın diye yazacaktım sonradan vazgeçtim.Çok büyük bir ustayı , dostu ,arkadaşı , insan gibi bir insanı kaybettik bir kişi daha azaldık.Bir ay içinde kaybettiğim iki en samimi arkadaşımdan sonra Haluk Beyin vefatı tarif edilemez bir acı çok üzgünüm.Mekanın cennet olsun değerli meslektaşım.Başımız sağolsun ışıklar içinde uyu.

md35

Kıdemli Üye
28 Haz 2013
202
708
İnanılmaz şey olmuş.
Her ölüm inanılmaz ve beklenmedik.
Haluk abinin ki de öyle.

Çok üzgünüm.
Mütevazi, sevgi dolu gülümsemeni hiç unutmayacağım.
Seni çok özleyeceğim.
Aniden bırakıp gittin bizi.

Sonsuz sevinç bahçelerinde,
Çizgiroman dünyasındaki macera ve hayallerin gerçekleşeceği sonsuzluk yurdunda,
Hiç bitmeyen maceraların yurdunda,
Sevgi dolu gülümseyişinizle buluşmayı ümit ediyorum.

Değerli Üstadım sizi hep özleyeceğiz.
Alemlerin Sahibinin rahmeti hep üstünüze olsun.

Değerli hatıranız önünde,
Selam, sevgi ve saygıyla.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
Ahhh ahhh bugün face de gördüm.Ahhh abi ne olurdu o kalbini yormasaydın.Lanet olsun hayata ki senin elini öpmeyi çok istediğim halde kısmet olmadı.Şu an içim çok acıyor.Sanki kendi yakınımı hatta kardeşimi kaybetsem bu kadar acı duymazdım.Bugün çok kötü birgün allahım sana rahmet eylesin.Çok ama çok acılıyım.

martell

Onursal Üye
31 Tem 2011
105
539
Değerli büyüğüm gönül adamı çizgi roman sevdalısı. Her gördüğünde neşe ile gülerdi bana Haluk Yücesoy abimizi kaybettik. Mekanı cennet olsun çok özleyeceğim seni.....

Hikmet Yamansavaşçılar

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
23 Mar 2011
111
733
Bu satırlardan Haluk Abimin vefatını yazacağım hiç aklıma gelmezdi.. Başka hiçbir şey yazamayacağım şimdilik. Sadece Ağlıyorum... Hoşcakal büyük dost.. HOŞCAKAL KARABALA'NIN EN BÜYÜK ABİSİ... SENİ HİÇ UNUTMAYACAĞIM...

oguzoguz

Çeviri & Balonlama
26 Ocak 2010
64
867
Tüm çizgiroman dünyasının başı sağolsun,
ailesine ve sevenlerine sabırlar dilerim...
Mekanı cennet olsun.

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
892
4,652
İzmir
Duyunca şok oldum. Ama elbette bir gün hepimiz böyle ansızın, haber verilmeden bu dünyadan ayrılacağız. Haluk Beyimizin, (nur içinde yatsın ve yüce Allah rahmet etsin) o kadar seveni var ki, onu bu sevgi hiç unutturmayacak.
Üzüntülerimizi belirtmek de yetersiz kalıyor. Kaybımız çok çok büyük.
Değerli üstadımız Haluk Yücesoy'un ailesinin ve tüm Çizgi Diyarı'nın başı sağ olsun.

atilkurt

Onursal Üye
4 Ocak 2010
335
1,313
Yetim kaldık, sanki bir kanadımız kırılmış gibi hissettim. Acı bir haber.
Yakınlarının başı sağolsun, Allah rahmet etsin, mekanı cennet olsun.

tomx

Yeni Üye
2 Haz 2017
96
707
Çizgi Diyarı'nın profesörü, hazinesi, sevenlerinin kalplerinde ve gün yüzüne çıkardığı binlerce çizgiromanda yaşayacak. Çok üzücü bir haber. Yakınlarının ve tüm çizgi roman dünyasının başı sağolsun. Allah rahmet eylesin.

daltas

Çeviri & Balonlama
14 Haz 2009
1,653
137,012
Mekânının cennet olduğunu, nur içinde yatacağını ve en iyi tarayıcıyı sana tahsis edeceklerini biliyorum. Ama bilemediğim bir şey var, o harika taramalarını Diyara nasıl ulaştıracaksın?

Çizgi Roman yetim kıldı!!!

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Bir çok şey yazmak istiyorum ama hiçbir şey yazamıyorum.
Çok üzüldüm. Bizim için baba gibiydi, babamızı kaybetmiş kadar olduk.
...