Kral Conan Macera Dizisi (Balonlama)

prospero

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Kas 2014
248
11,317
Kral%20Conan%20Macera%20Dizisi3_zpstrhbrwjt.jpg

Kral Conan Macera Dizisi Cilt 1 - Bölüm 1 - Sislerin Cadısı

Kral Conan Macera Dizisi Cilt 1 - Bölüm 2 - Nebthu'nun Kara Sfenksi
Kral Conan Macera Dizisi Cilt 1 - Bölüm 3 - Zembabwe'de Kızıl Mehtap
Kral Conan Macera Dizisi Cilt 1 - Bölüm 4 - Kuru Kafa Gölgeleri
Kral Conan Macera Dizisi Cilt 1 - Bölüm 5 - Rakhamon'un Yüzüğü
Kral Conan Macera Dizisi Cilt 2 - Bölüm 1 - Çölden Gelen İntikam
Kral Conan Macera Dizisi Cilt 2 - Bölüm 2 - Kralların Çarpışması
Kral Conan Macera Dizisi Cilt 2 - Bölüm 3 - Bir Kraliçe Kurtarmak
Kral Conan Macera Dizisi Cilt 2 - Bölüm 4 - Kara Adamın Kemikleri
Kral Conan Macera Dizisi Cilt 2 - Bölüm 5 - Set'in Dişi
Kral Conan Macera Dizisi Cilt 3 - Bölüm 1 - Ölüm Verici
Kral Conan Macera Dizisi Cilt 3 - Bölüm 2 - Tarantia Altındaki Mezarlık
Kral Conan Macera Dizisi Cilt 3 - Bölüm 3 - Büyü Çemberi
Kral Conan Macera Dizisi Cilt 3 - Bölüm 4 - Ateş Ve Karanlığın Kralları
Kral Conan Macera Dizisi Cilt 3 - Bölüm 5 - R'shann'ın Yağmacıları
Kral Conan Macera Dizisi Cilt 4 - Bölüm 1 - Aquilonia Kanı
Kral Conan Macera Dizisi Cilt 4 - Bölüm 2 - Amber Taşındaki Ruh
Kral Conan Macera Dizisi Cilt 4 - Bölüm 3 - Darfar Şeytanı
Kral Conan Macera Dizisi Cilt 4 - Bölüm 4 - Kemik Ve Bir Bıçak
Kral Conan Macera Dizisi Cilt 4 - Bölüm 5 - Prens Öldü
Kral Conan Macera Dizisi Cilt 5 - Bölüm 1 - Gölgeler
Kral Conan Macera Dizisi Cilt 5 - Bölüm 2 - Kara Ejderler

Moderatör tarafında düzenlendi:

BRAN MAK MORN

Çeviri & Balonlama
13 Tem 2011
193
2,213
Paylaşım kalitenizi sunum kalitenizle harmanlayıp kusursuzlaştırmanız sizi gerçekten Conan söz konusu olduğunda bir efsane kılıyor. Şimdiye kadar ki emeklerinize ve de bundan sonrakilere bir teşekkürün aciz kalacağının farkındalığıyla en samimi duygularımla elimden gelen tek şeyin, bir teşekkürümün kabulünü rica ederim.

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,901
renkli conan renkli televizyon gibi ... televizyonun siyah beyaz olduğu dönemleri de hatırlıyorum çünkü . gerçi renkli çizgi romanların hepsini seviyorum ama conana sanki daha çok yakışıyor gibi. prospero iyi iş çıkartmış. bir sayfayı tara -kes -düzenle zor ve meşakkatli bir iş , balonlama bunun daha da çok zoru. sil, yaz, olmadı bir daha... balonlama yapan arkadaşlar zorlu bir işe girişiyorlar, takdir etmek gerekiyor. bu yayınevi kral conanı niye böyle ortadan almış anlamadım. aceba baş kısımları diğer serilerdemi yer alıyor? şimdilik indirip arşivliyorum incelemedim. normalde conanın kral olduğu macera kral tahtında bir deli macerasıyla başlar. hadi konu bütünlüğü açısından 3-5 macera önceden al. sanki kurayla çekmişlerde ne çıkarsa bahtına diye bir görünüm var. zaten conanın mükerrer basımlarından dolayı bir karışıklık var. hani istediğim şöyle baştan başlayıp bitirmek. Türkiyede çıkmış bütün conanları okudum. seriler itibarıyle inceledim. istediğim şey doğum sırasından başlayıp ölümüne veya son macerası sayılabilecek ( uzun zamandır okumuyorum ama sanki son macerası adalar hakimi gibi geliyor bana ) macerasına kadar hayat kronolojisi içinde okumak. bazı maceralarında tanıştığı bir adamın yıllar sonra yine başka bir macerasında daha yer aldığı sayıları hatırlıyor gibiyim. adamla tanışmış , aradan yıllar geçmiş eskiyi yad ediyorlar şöyle olmuştu , böyle olmuştu gibisinden, ama sayı itibariyle eskiyi yad ettikleri macera daha önde yer alıyor. ilerleyen sayılarda ise ilk tanıştıkları macerayı okuyorum. önceden hemen kafamda çakışıyordu şu macerada tanışmıştı,şunlar olmuştu.. hatırlıyorumdum, şimdi büyük çoğunluğunu unuttum. ssoc ve ctb serisinin büyük kısmını indirdim,küçük bir kısmını okudum. sanki orada sınıflandırma ve sıralama daha iyi gibi geldi bana. en azından maceralar birbirini takip ediyor gibi . yayınevlerinin verdiği numaralandırmaya itibar etmiyorum. kafalarına göre bir deyip başlıyorlar, sonrası nasıl denk gelirse basıp basıp veriyorlar. maceraların arka sayfalarında yazılı bölümlerde çoğu zaman açıklamalar yer alıyor. bazılarında niye öyle oldu vs açıklama da yapmışlar. yazıda uzadıkça sıkıcı bir halmi alıyor ne ?keselim , prosperoya tekrardan teşekkürler bitirelim.

Son düzenleme:

prospero

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Kas 2014
248
11,317
Conan maceraları Marvel tarafından yayınlanırken her zaman krolonojik sıra gözetilmeden yayınlandı. Aynı anda birden fazla serinin yayınlanıyor olması krolonojiyi dahada karıştırdı. Benim balonladığım seri Marvel'in "King Conan" (20. sayıdan sonra adı "Conan The King" olarak değişti) serisinden oluşuyor. Bu seride Conan'ın kral olduktan sonraki maceraları var. Conan'ın nasıl kral olduğu ise SSOC serisinde anlatılıyor. Alfa yayınları 1999 yılında Kral Conan serisine başladığında kronolojik sıra ile yayınlamıştı Kral Conan maceralarını ancak 1980 li yıllardaki Alfa baskılarında da kronoloji karmakarışık durumda. Conan maceralarını kronolojik sıra ile okumak isteyenler için bir excel dosyası mevcut elimde. Dosyayı ben hazırlamadım yabancı bir siteden bulup excel dosyasına çevirmiştim. Dosyaya aşağıdan ulaşabilirsiniz...

Krom!

Yeni Üye
8 Ara 2010
34
46
Vay be! En çok okumak istediğim Conan serisidir. Ellerine sağlık. Çok çok iyi. =)

Edit: 3.cildin 5.macerası " R'Shann Yağmacıları" macerası çevrilmemiş sanırım?

Son düzenleme:

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,952
Kral Conan serisi buradan okunur.
Emeğinize sağlık dostlar...

kingburger

Yeni Üye
8 Ara 2017
42
90
selamlar
cilt 2 bölüm 2 kralların çarpışması dosyasında
cilt 2 bölüm 1 çölden gelen intikam çıkmaktadır.
düzeltir misiniz lütfen
teşekkür ederim.

hipotetik

Yeni Üye
27 Nis 2019
15
46
Yukarıdaki listede aşağıdaki bölümlere ait linkler güncelliğini yitirmişti/kırılmıştı.

İlgili yayınları internetten bularak tekrar upload ettim:

Tüm Conan çalışmaları için Hüseyin Aksakal, Prospero, Shoryuken, ilhantok ve isimini bilmediğim bir çok emeği geçenlere çok teşekkür ederim. Sayelerinde bir Conan külliyatına kavuştuk.

Son düzenleme:

Akten

Yeni Üye
22 May 2014
75
438
Adana

Elleriniz dert görmesin. Çok önemli ve kıymetli bir seri. Devamı hakkında bir öngörünüz var mı?