Kral Conan Günlükleri Bölüm Bir : Tahta Giden Yol

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,641
İzmir
Herkesin favori bir karakteri vardır. Benim favorim her zaman Conan oldu.
Forumda pek çok arkadaşım da Conan çizgi romanlarının hayranı.
Uzun zamandır Conan ile ilgili çalışmalar yapmak istiyordum.
Bu çalışmalardan ilkini tamamladım.
KCK01.jpg

PDF olarak hazırladığım bu çalışma Conan'ın askerlikten tahta çıkış yolunu ve krallığının bir kısmını içeriyor.
Kronolojik olarak sıralanmış öykülerin kısa özetleri, bölüm hakkında resimler ve alıntılar ile çalışmayı beğeninize sunuyorum.
Umarım yakın zamanda Kral Conan Günlükleri Bölüm İki: İmparatorluk Yolu isimli çalışmamı da tamamlayıp paylaşacağı.

Keyifli okumalar.

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,646
Verilen her emek bence çok değerli. Teşekkürler emeğiniz için, ah bir delikanlı çıksada dijital renkli baya sayfalı direnç11 in Conan konusu tekrar Türkçe balonlansa.

O da olur, umutsuz değilim.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,641
İzmir
Verilen her emek bence çok değerli. Teşekkürler emeğiniz için, ah bir delikanlı çıksada dijital renkli baya sayfalı direnç11 in Conan konusu tekrar Türkçe balonlansa.

O da olur, umutsuz değilim.

The Chronicles of Conan serisini Lal kitap 10. cildine kadar yayınladı. Kütüphanemin en güzel kitapları arasındadır. Keşke bir yayın evi devamına el atsa da ciltlerini alsak. Hatta The Chronicles of Kull ciltlerini de kitapçılarda görsek ne güzel olur.

Hellblazer

Onursal Üye
31 Mar 2012
752
1,588
Gotham
Bu tür açıklayıcı uğraşlar çok hoşuma gidiyor. Ellerine sağlık üstadım çok da güzel olmuş. Emek vermişsin sağolasın :)

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,236
Kamlançu
Bir arkadaş Mart ayı Conan ayı olacak demişti. Bu tarz paylaşımlarla da gerçek olacak gibi görünüyor.
Teşekkürler The_DarknesS, diğer çalışmanı da sabırsızlıkla bekliyorum.

sebo22

Onursal Üye
14 Tem 2009
2,082
5,435
conanı seviyorum....forumumuzu ondan fazla...forumdaki dostları...çoooookkkk daha fazla seviyorum.

12 Şub 2010
15,006
543,776
Büyük keyif verdi sevgili dostum

Çok uğraşmış, emek vermişsin, eline sağlık

Bugüne kadar okuduğum Conan külliyatı içinde en çok hoşuma giden yine senin harika bir paylaşımındı. Üstelik bana ithaf etmiştin de, Diyarın oldukça acemisi olduğum günlerdeydi ve ben o kadar geç farkına varmıştım ki, hatırladıkça kulaklarım kızarır.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,624
hiçbiryerde :)
Benim gibi Conan'ın bir kaç macerasını okumuş
fakat konuya hakim olmak isteyenler ve tabii
sevenleri için mükemmel bir çalışma. Umarım
devamını ve daha kapsayıcı incelemeleri
hazırlamak için zamanınız olur :)
Teşekkürler, sevgi ve saygılarımla.

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,914
hemen indirip inceledim, güzel bir çalışma yapmışsın. aslında ssoc'nin o güzel kapaklarından ilgili olanları aralara serpiştirseymişsin görsel olarak tamamlayıcı olurmuş gibime geldi.

hüseyin aksakal

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
7 Eyl 2010
773
5,728
Kdz. Ereğli
Muhterem Darkness,
Çok güzel bir çalışmaya imza atmışsınız. Çizgi roman konsepti içindeki sıralama aynen böyle. Robert E. Howard ve Lin Carter-Sprague de Camp ikilisinden uyarlanan öykülerde senaristlerin ismini yazar olarak belirttiğinizi gözlemledim. Ki çizgi roman söz konusu olduğunda senarist yazara en yakın şeydir. Yine de yazar isimleri yazılabilirdi. Bunun dışında işin hakkını veren, hatta daha da iyi bir çalışma olmuş.

prospero

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Kas 2014
248
11,343
Çok güzel bir çalışma olmuş. Devamını heyecanla bekliyoruz. Aslında bütün Conan kronolojisi bu şekilde hazırlansa çok şık olur ama sadece Marvel'den çıkan 700'e yakın Conan macerası olduğunu düşünürsek çok da zorlayıcı bir çalışma olurdu.