Watchmen (2019) (HBO TV)

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,301
Watchmen (2019) (HBO TV)

Yönetmen: Nicole Kassell, Stephen Williams, Steph Green
Senaryo: Dave Gibbons, Damon Lindelof, Alan Moore
Müzik: Trent Reznor, Atticus Ross
Ülke: ABD
Sezon: 1.Sezon, 9 Bölüm
Gelecek Bölüm: Henüz duyurulmadı
Tür: Aksiyon, Dram, Gizem, Bilim-Kurgu
Vizyon Tarihi: 04 Kasım 2019 (Almanya)
Dil: İngilizce
Süre: Tamamı yaklaşık 9 saat
İlgi: DC Comics, grafik romandan uyarlama, süper kahraman takımı
IMDb Rating: 8.2
11 Primetime Emmy 2020 Ödülü

Sunum: Tamamı 5.29 GB, 960*540pxs, orijinal dilde ve Türkçe altyazıları yanındadır.

W1 Yaz Geldi ve Buzumuz Bitiyor (690 MB):

W2 Komançi Biniciliğinin Dövüş Becerileri (533 MB):

W3 Space Junk Tarafından Öldürüldü (540 MB):

W4 Hikayemi Beğenmiyorsanız Kendi Hikayenizi Yazın (502 MB):

W5 Küçük Yıldırım Korkusu (540 MB):

W6 Bu Olağanüstü Varlık (700 MB):

W7 Neredeyse Dini Bir Huşu (620 MB):

W8 Bir Tanrı Abar'a Girer (520 MB):

W9 Nasıl Uçtuklarını Görün (775 MB):

1986'da basılan Alan Moore ve Dave Gibbon imzalı çizgi romandan uyarlanan dizi,
orijinal Watchmen evreninde geçen yepyeni bir hikayeyi ve karakterleri takip ediyor.
Senaryo, gizemli bir cinayet davasına atılan karakterlerin büyük bir komployla karşılaşmalarını işliyor ve
film uyarlamasından da esintiler taşıyor.

7049682.jpg

Watchmen (2009) filmini izlemeden bu diziye başlarsanız gerçekten hiçbir şey anlamazsınız.
Şurada: http://www.cizgidiyari.com/forum/yabanci-filmler/158892-watchmen-[ultimate-cut]-2009-a.html

Ancak, Watchmen evrenine tam olarak hakim olabilmek için;
filmden önce, 1985'te yayınlanan ve 12 sayıdan oluşan çizgi romanını okumanız gerekir.
Diyar'da çizgi romanı henüz paylaşılmadı; telif sorunundan dolayı olduğunu sanıyorum.

Watchmen (2009) filmini sunmaya karar verdikten sonra, kısa bir araştırma ile HBO yapımı bu TV dizisini ve
şurada sunduğum: http://www.cizgidiyari.com/forum/turkce-alt-yazili-diziler/158794-watchmen-motion-comics-2008-a.html TV dizisini keşfedip,
torrent ile edindim. Bu dizide altyazı ile hiç uğraşmadım, tam yerine oturdu.
Watchmen (1985) çizgi roman serisinin telif sorununu da "hareketli çizgi roman" ile çözdükten sonra,
Watchmen evrenine son noktayı koyuyorum. (Şimdilik, II. sezon için henüz bir açıklama yok)

IMDb puanının düşüklüğünü, izleyenlerin hiçbir şey anlamamasına bağlıyorum, çünkü dizide olumsuz ele alınacak bir şey yok.
Evet, 8,2 puan düşük kalıyor.
Önce kitabını okuyup, sonra filmini, en son olarak diziyi izleyenler genelde 9,5 vermişler.
Her kare ilmek ilmek işlenmiş. Serinin hayranları için özenle yapılmış bir dizi.

Saygılarımla.

*

cizgicicocuk

Çeviri & Balonlama
9 Haz 2016
333
3,906
Watchmen Motion Comics de tüm seslendirmeleri (daha doğrusu balonları) aynı kişi okuyor. Animasyonlar çizgi romandaki kareler esas alınarak oluşturulmuş ve animasyon konuşma ve açıklama balonlarıda içeriyor.
Çizgi romanını okuyup ve filmini izlemeden önce bunu izlemiş ve çok beğenmiştim.