Örümcek Adam Bilka Yayınları Sıralı Liste

ed86

Süper Üye
3 Kas 2018
832
1,635
Süper seri ciltler, önceki 183 sayının toplu hali mi yoksa başka hikayeler mi?

Peter Banner

Kıdemli Üye
6 Haz 2016
141
544
Süper seri ciltler, önceki 183 sayının toplu hali mi yoksa başka hikayeler mi?

Çoğunlukla 183 sayılık ana serideki maceraların tekrar basımı. Bazı ciltlerde farklı maceralar da var. (Bir de Süper Cilt diye paylaşılan bazı sayılar aslında ana seriden taranmışlar. Ana serideki "Süper Yayın" ibaresi kafa karıştırıcı olabiliyor. 6, 7, 8, 36 ve 51 bu şekilde. İlk sayılarda ek maceralar olmadığı için gerekli değiller; ama 36 ve 51. ciltlerde ek maceraya yer verilmiş olması kuvvetle muhtemel.)

Forumda mevcut olup ana seriden farklı birer ikişer macera içeren ciltler: 24, 26, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 37, 38, 39, 44, 45, 46, 48, 49, 50, 52, 70, 81.

Bu süper ciltlerdeki ek maceralar da birbirini takip edecek şekilde iki üç bölümden oluşabiliyor ve bazı maceraların tam hâli için yine iki üç ciltten okuma yapmak gerekebiliyor. Forumda mevcut olmayan 25, 27 ve 40. süper ciltlerde de ek maceralara yer verilmiş olduğu da buradan anlaşılıyor. Forum üyesi dynamo'nun yorumlarından anlaşılan hususlar da var. Mesela 26. sayıda ek macera olduğunu yazmış; ama taramada mevcut değil.

Bu ek maceraların tekrarlandığı da olmuş. Süper Cilt 69'da Cilt 32'deki; Süper Cilt 71'de Cilt 34'teki; Süper Cilt 78'de 30, 31 ve 45'teki ek maceralar tekrar verilmiş.

Ana serideki CBR paylaşımlarının bazıları süper ciltler içinden tarandığı için, ek maceraları da ihtiva edebiliyorlar. Mesela Blackbishop'un 74. sayı taraması bu şekilde; aslında taramanın sonundaki iki macera Bilka Süper Cilt 48'deki ek maceralar. (Bazı ciltler için "İndirdim ama ek macera falan yok" denmesin diye söylüyorum :Ğ)

NOT: Bilka; Örümcek Adam sayılarında yer vermiş olduğu yan karakterlerden biri olan Örümcek Kadın / Maskeli Kadın için ayrıca bir özel sayı da basmış. Bu özel sayıdan sonra Örümcek Adam sayıları içerisinde maceralar vermiş. Toplam beş macera içeren bu özel sayının ilk üç macerası Örümcek Adam sayılarında yok. O sebeple ilgili konunun linkini de ekliyorum:

sarkomer - Maskeli Kadın Bilka Yayınları Özel Sayı 1

Son düzenleme:

ed86

Süper Üye
3 Kas 2018
832
1,635
Çoğunlukla 183 sayılık ana serideki maceraların tekrar basımı. Bazı ciltlerde farklı maceralar da var. (Bir de Süper Cilt diye paylaşılan bazı sayılar aslında ana seriden taranmışlar. Ana serideki "Süper Yayın" ibaresi kafa karıştırıcı olabiliyor. 6, 7, 8, 36 ve 51 bu şekilde. İlk sayılarda ek maceralar olmadığı için gerekli değiller; ama 36 ve 51. ciltlerde ek maceraya yer verilmiş olması kuvvetle muhtemel.)

Forumda mevcut olup ana seriden farklı birer ikişer macera içeren ciltler: 24, 26, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 37, 38, 39, 44, 45, 46, 48, 49, 50, 52, 70, 81.

Bu süper ciltlerdeki ek maceralar da birbirini takip edecek şekilde iki üç bölümden oluşabiliyor ve bazı maceraların tam hâli için yine iki üç ciltten okuma yapmak gerekebiliyor. Forumda mevcut olmayan 25, 27 ve 40. süper ciltlerde de ek maceralara yer verilmiş olduğu da buradan anlaşılıyor. Forum üyesi dynamo'nun yorumlarından anlaşılan hususlar da var. Mesela 26. sayıda ek macera olduğunu yazmış; ama taramada mevcut değil.

Bu ek maceraların tekrarlandığı da olmuş. Süper Cilt 69'da Cilt 32'deki; Süper Cilt 71'de Cilt 34'teki; Süper Cilt 78'de 30, 31 ve 45'teki ek maceralar tekrar verilmiş.

Ana serideki CBR paylaşımlarının bazıları süper ciltler içinden tarandığı için, ek maceraları da ihtiva edebiliyorlar. Mesela Blackbishop'un 74. sayı taraması bu şekilde; aslında taramanın sonundaki iki macera Bilka Süper Cilt 48'deki ek maceralar. (Bazı ciltler için "İndirdim ama ek macera falan yok" denmesin diye söylüyorum :Ğ)

NOT: Bilka; Örümcek Adam sayılarında yer vermiş olduğu yan karakterlerden biri olan Örümcek Kadın / Maskeli Kadın için ayrıca bir özel sayı da basmış. Bu özel sayıdan sonra Örümcek Adam sayıları içerisinde maceralar vermiş. Toplam beş macera içeren bu özel sayının ilk üç macerası Örümcek Adam sayılarında yok. O sebeple ilgili konunun linkini de ekliyorum:

sarkomer - Maskeli Kadın Bilka Yayınları Özel Sayı 1

Bilgi için teşekkürler. Daha okumaya başlamadım, indireceğim zaman sadece süper ciltleri indirsem kafi o zaman.

Peter Banner

Kıdemli Üye
6 Haz 2016
141
544
Bilgi için teşekkürler. Daha okumaya başlamadım, indireceğim zaman sadece süper ciltleri indirsem kafi o zaman.

Yalnız şunu atlamışım: Süper ciltler ana serinin tüm sayılarını içermiyor. Başta sıralı gitse de sonradan tekrara düştüğü oluyor. Tekrara düşünce de bazı sayıları atlamışlar. Mesela şu ciltleri örnek vereyim:

Süper Cilt 23: Ana seriden sayı 45 & 46

Süper Cilt 55: Sayı 83 & 45

Süper Cilt 85: Sayı 119 & 45

Süper Cilt 86: Sayı 84 & 46

Süper Cilt 87: Sayı 122 & 123

Süper Cilt 88: Sayı 125 & 42

Süper Cilt 89: Sayı 86 & 48

Süper Cilt 90: Sayı 128 & 129

Bazı ciltlerde böyle düzensizlik yapmaları; arada bazı sayıların kaynamasına sebep oluyor. İki kısımdan da indirip -taramaların kalitesi açısından da- karşılaştırmak en iyisi. (Bazı süper ciltler de forumda mevcut değil zaten.) Ayrıca; Örümcek Adam dışındaki maceraları da okuyorsanız sevgili venomaer'in PDF paylaşımlarına da göz atmalısınız; çünkü CBR paylaşımlarda bazı sayılardaki Örümcek Adam dışı maceralar taranmamış. Sayı 85 ve 166 da sadece venomaer taraması olarak mevcut.

Oguzfikir

Yeni Üye
26 Eyl 2022
1
0
Süper cilt 1 i bitirdim 2. Ye geçtim aşırı eğlenceli çok çok teşekkürler. 90 lar animasyon dizisine benziyor, çocukluğumun efsanesi.

fahrihann-990

Kıdemli Üye
15 Kas 2021
151
196
(Bizim) Örümcek Adam .

Dergi kapaklarındaki TR çevirisiyle sevdik onu.. Bugün hala alışmış değilim Spiderman kelimesine. Hatta filmlerinde bile öyle çevriliyor artık. Ama bizim Örümcek Adam yazısı ve söylenişi başkadır.Klasörlerine nostaljik adı kullanman isteyenler için PNG sini atıyorum.

Ekli dosyalar

• Örümcek__Adam.jpg
    Örümcek__Adam.jpg
    20.5 KB · Görüntü: 4
  • Bilka__baş 2 (1).jpg
    Bilka__baş 2 (1).jpg
    11.9 KB · Görüntü: 4
  • Bilka__Örümcek Adam__ Orjinal.jpg
    Bilka__Örümcek Adam__ Orjinal.jpg
    24.4 KB · Görüntü: 4

Akten

Yeni Üye
22 May 2014
75
441
Adana
Üstat elinize sağlık. Ya bunları topluca indirme imkanı sunabilir misiniz bana? Torrent linki olabilir, ya da mailimi vereyim; WeTransfer gibi bir çözüm olabilir. Mümkün müdür?

sbilge

Yeni Üye
22 Eki 2011
6
7
Dolabın altından az sayıda olan örümcek adamlarımı çıkardım. Süper Cilt Kırmızı olanlardan 40-94-102 elimde mevcutmuş. Tarama işini bilmiyorum. Eskişehir içi anlayan varsa elden, yoksa şehir dışına kargo ile gönderebilirim.

Son düzenleme: