Forum üyelerinin avatarları ve anlamları.

sentooki

Yeni Üye
25 Ara 2016
79
269
Benim avatar, İnsector X isimli bir video oyununun Mega Drive versiyonudaki ilk boss. Adı: Death-Blader.

Japonca'yı, Japonya'yı, hayvanları ve makineleri sevdiğim için.

Sevgi ve hürmetle...

BeLeM

Yeni Üye
27 May 2015
45
252
İNEGÖL
İlk ve tek avatarım.

Çizgili forum yıl 2009'du sanırım.

Paint'te kendim yaptım.

Mister NO'muzun Brezilya'sının şehri "BeLeM"inden gelmekte.

Renklendirme seçimim ise

Ne isek öyle görünelim ya da rengimizi belli edelim babında yani :)

Kanaryam güzel kuşum... :19:

Son düzenleme:

Enver Yılmaz

Çeviri & Balonlama
11 Ocak 2018
696
6,507
Kocaeli
Aynı sorunu uzun süre ben de yaşadım Sayın Enver Yılmaz. Profil Resmi yüklemeye çalışıyordum ben. Profil sayfamda kendim görüyordum yüklediğim resmi, ancak mesajlarda görünmüyordu. Meğer "profil resmi" kısmından değil, "Avatar&Özellikler> Üye resmini değiştir" seçeneği ile yapılması gerekiyormuş. Bir de "Avatarımı göster" seçeneğinin işaretlenmesi gerekiyor.

Benim avatarım bir arkadaşımın bir toplantı sırasında beni çizdiği bir karikatür. :)

İlginiz için teşekkürler, denedim olmuyor. Neyse benimki de böyle olsun, forumun görünmeyen kahramanı:Ğ, Ramazan Bayramınız da cümleten mübarek olsun.

Son düzenleme:

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,326
İlginiz için teşekkürler, denedim olmuyor. Neyse benimki de böyle olsun, forumun görünmeyen kahramanı:Ğ, Ramazan Bayramınız da cümleten mübarek olsun.

Sayın Enver Yılmaz, acaba eklediğiniz resmin boyutları/hacmi çok büyük olabilir mi? Ben kendi üye resmim üzerinden bir ekran görüntüsü aldım. Bir de böyle deneyin isterseniz. Bazen atlanan küçük bir ayrıntı her şeyi değiştirebiliyor.

9mv9rkx.jpg

Enver Yılmaz

Çeviri & Balonlama
11 Ocak 2018
696
6,507
Kocaeli

Sayın Enver Yılmaz, acaba eklediğiniz resmin boyutları/hacmi çok büyük olabilir mi? Ben kendi üye resmim üzerinden bir ekran görüntüsü aldım. Bir de böyle deneyin isterseniz. Bazen atlanan küçük bir ayrıntı her şeyi değiştirebiliyor.

9mv9rkx.jpg

Ona dikkat ettim zaten ama sağolun, bu arada bana 130x130 olacak en fazla diyor. Resim aşağıda, Yönetici bir arkadaş hesabıma girip yapabilirse çok makbule geçer ben çok uğraştım bir türlü olmadı...
mpm04id.jpg

Son düzenleme:

ed86

Süper Üye
3 Kas 2018
832
1,635
Dünyanın 1 numaralı mangası ve çizgi roman türünün en sert-karanlık işlerinden biri olan "Berserk" serisinin ana karakteri Guts.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,937
İstanbul
Yönetici bir arkadaş hesabıma girip yapabilirse çok makbule geçer ben çok uğraştım bir türlü olmadı...
Üstadım 1 saatten fazla uğraştım ve neredeyse denemediğim yöntem kalmadı. Aynı yöntemleri kendi avatarımda denediğimde oluyor lakin iş sizinkine gelince maalesef olmuyor. Sanırım genel ayarlarla ilgili teknik bir sorun var. Yardımcı olamadığım için üzgünüm.

ertekin

Süper Üye
22 Ağu 2009
1,913
4,850
Navajo Köyü
O her fotoğraf formatını kabul etmiyor ama. JPEG, PNG olur ama başka formattan kırma JPEG'ler PNG'ler var, ben de bir ara çok uğraşmıştım defalarca sonunda olmuştu, fotoğraf formatı indirdiğinizde çok önceden farklı formatlarda yüklenip farklı formatta çevrilmiş olduğundan dolayı kabul etmiyor sistem orijinal olup olmadığını bir yöntemle çözüyor ona göre onay veriyor.

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,937
İstanbul
O her fotoğraf formatını kabul etmiyor ama. JPEG, PNG olur ama başka formattan kırma JPEG'ler PNG'ler var, ben de bir ara çok uğraşmıştım defalarca sonunda olmuştu, fotoğraf formatı indirdiğinizde çok önceden farklı formatlarda yüklenip farklı formatta çevrilmiş olduğundan dolayı kabul etmiyor sistem orijinal olup olmadığını bir yöntemle çözüyor ona göre onay veriyor.
Sevgili kardeşim onu da defalarca denedim. Baktım netten indirdiğim hiç bir fotoğraf olmuyor, ben de deneme amaçlı kendi avatarımı yükledim onu bile göstermiyor. Dediğim üzere bu durum genel ayarlarla ilgili bir sorun gibi duruyor. Öyle ki deneme amaçlı aynı avatarı 5 değişik ebatta teker teker yükledim, her defasında profil alanı avatarın büyüklüğüne göre küçülüp büyüldü. Yani avatar yükleniyor ve görünmez adam gibi orada sadece duruyor... Gene de bilgilendirme için teşekkür ederim.. Eksik olmayasın..

Son düzenleme:

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,981
Selamlar....
Ben de denedim olmuyor. Dosyayı seçtiğim halde "bir dosya seçilmedi" diyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Enver Yılmaz

Çeviri & Balonlama
11 Ocak 2018
696
6,507
Kocaeli
İlginiz için teşekkürler Sayın Yöneticilerim ama eskilerin bir lafı vardır Ali hocaya yazdırdık daha beter azdırdık diye, şimdi hiçbir kullanıcının avatarını ve konularda ki resimleri göremiyorum, img komutu da ben de iptal oldu kendi yüklediklerim de link olarak görünüyor.:'(

47rrhik.jpg

by7gy9b.jpg

Enver Yılmaz

Çeviri & Balonlama
11 Ocak 2018
696
6,507
Kocaeli
Şimdi baktım düzeltmiş sağolsun Yönetici arkadaş sanırım Baltimora yanılıyor olabilirim, her kim düzelttiyse teşekkür ederim, fakirin kaderi bu, eşeği önce kaybettik şimdi bulduk diye seviniyoruz ama avatarım yine gözükmüyor.:8:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,937
İstanbul
Şimdi baktım düzeltmiş sağ olsun Yönetici arkadaş sanırım Baltimora yanılıyor olabilirim, her kim düzelttiyse teşekkür ederim, fakirin kaderi bu, eşeği önce kaybettik şimdi bulduk diye seviniyoruz ama avatarım yine gözükmüyor.:8:
Doğru tahmin ettiniz Üstadım, mesajınızı görür görmez ayarlardan düzelttim. Ne yazık ki avatar işinizi o kadar uğraştığım halde çözemedim. Üzgünüm! Sevgi ve saygılarımla..