Forum üyelerinin avatarları ve anlamları.

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,981
Benim avatar garfield... 1990 lı yıllarda bir lakap arıyordum... Daha önceden garfield karikatürlerinin olduğu sakız vardı... Eskiden DOS'daki isimler 8 karakter ile sınırlıydı... Garfield bu iş için biçilmez kaftandı...
Sonradan buna Zonguldak plaka kodu 67'yi ekledim... Yani yaşım 67 değil... Pazartesi günlerinden nefret ederim... Kedileri köpeklerden daha çok tercih ederim...
Ailenizin kedisi Zonguldaklı(Kdz.Ereğli) garfield67 böyle çıktı...

Mehmet Serdar Ateş

Onursal Üye
4 Ara 2009
969
3,353
Kütahya
Benim avatarım benim çizdiğim ben yada değişirse yine benim çizdiğim bir resim.

Kısacası avatar beni anlatıyorsa; kendi çizdiğim bir resim olmalı.
Genelde kahraman olarak,
Karaoğlan,
Tarkan,
Mister No
Bazen dizi kahramanları
gibi çizimlerim olabilir.

İlerde değişebilir diye şuan ki üyelik avatarım,

14732243_1034663213322578_6449148971477331984_n.jpg

Son düzenleme:

Ray Luca

Aktif Üye
11 Tem 2016
353
1,340
Çengelköy
Benim avatar rahmetli Erol Taş.
Ali Baba ve Kırk Haramiler filmindeki haramilerin başı.
Gözüne yapılan makyaj ve ilginç şapkası her zaman dikkatimi çekmiştir.
Sanki yumurta kırmışlar adamın gözüne.
Komik olsun diye koydum.
Yoksa beni yansıttığı falan yok.
Çok şükür gözüm yerinde ve maalesef hazine dolu bir mağaram yok.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,624
hiçbiryerde :)
Ne güzel konuymuş bu ya!
bunca yıllık diyarlıyım,
daha yeni gördüm, yazıklar
olsun bana :). Neyse kısa
keselim de aydın havası
olsun.
Benim ilk kod adım "cmlhzmn"
idi ve kimse doğru dürüst
söylemeyi başaramıyordu.
Sonradan yeni bir isim alayım
dedim, güzel bir şey olsun istedim,
kendimi, düşüncelerimi yansıtan,
"yeryüzü" olsun istedim. Avatar
olarak önce atletli bir resim kullanmıştım,
"selfie" sözcüğü henüz türkçemize
kazandırılmamıştı sanıyorum kendimi
çektiğim o tarihlerde. "Gülen adam"
oldu ikinci lakabım o resimden dolayı.
Sonra çizgi diyarı sayesinde tanıdığım
onlarca karakterden birini, Nathan Never
dünyasını okudukça daha çok sevmeye
başladım ve şimdi bu avatarı kullanıyorum.
Nathan Never için dil öğrenmeye başladım ama
bir süre sonra başka bir avatara geçebilirim
çünkü çok güzel eserler var daha göreceğimiz...

Son düzenleme:

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,133
8,148
İstanbul
Gerçekten ilginç bir başlıkmış bu.
Ben de bir-iki şey yazayım dedim... :)
Benim avatarım, ünlü video oyunu Tomb Raider'in dişi kahramanı Lara Croft.
Yaşıma bakmayın, bir dönem bayağı tutkulu bir hayranıydım bu oyunun.
İlk dönem çıkan konsol oyunlarının tamamını oynamış ve bitirmişliğim vardır.
Hatta merhume eşim bu karakter için şaka yollu "kumam" derdi... :(
Beni ifade ettiğini söyleyemem; ancak bir dönemimi en iyi anlatan ikondur kendisi.
Katıldığım tüm forumlarda da aynı avatarı kullandım ve öylece üstüme yapıştı kaldı...
Değiştirmeyi düşünmüyorum; şimdilik gayet güzel anlaşıyoruz... :)

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
662
2,961
Benim avatarım, Solano Lopez'in Kelly's Eye isimli çizgi romanının kahramanı Tim Kelly'nin resmi. En sevdiğim çizgi romanlardandır. 1001 Roman dergisinde Sihirli Göz adıyla yayınlanıyordu. Daha önce de avatarım taş koltuğunda oturan Kızılmaske'ydi.

18491783623_d01eee1bd7_b.jpg

1456587459945

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,326

Ben de bu ilginç başlığa neden gereken ilgiyi göstermemişim, hayret ettim. 2013'te ÇD'na üye olurken önümdeki masada "Yedinci Sanat" adlı sinema dergisinin 3. sayısı duruyordu. Mayıs 1973 tarihli derginin kapağında sessiz sinemanın yıldızları "Charlie Chaplin" ve "Ben Turpin"'in 1915 tarihli "A Night Out" adlı filminden alınmış bir fotoğrafı vardı. Fotoğraf dergide sarı zeminde ve stilistik yazıların arasında çok şık duruyordu, ama bütün bir kapağı olduğu gibi avatar olarak kullanamazdım, ben de sadece fotoğrafı kırparak kullandım. Dev sinemacı Chaplin'i çok severim. Aşağıda derginin kapağı ve fotoğrafın aslı da yer alıyor. Bu arada sevgili ÇD üyelerinden neredeye kendileriyle özdeşleşmiş olan avatarlarını çok sık değiştirmemelerini rica ederim. Bu durum bana okuma ve değerlendirmelerde hız kazandırıyor.

f8zn7ts.jpg

lj7e0lh.jpg

Son düzenleme:

KHANN

Kıdemli Üye
19 Ara 2012
126
277
Mesajları okurken dikkatimi çekiyor.Forum üyeleri birbirinden ilginç
avatarlar kullanıyorlar.Bazılarını tanıyorum da hiç bilmediğim karakterler
de var.Örneğin ben,büyük beyaz ve bakunin Teks,Zamangezgini Mr
Spak,daltas Red Kit,cngz1 James Bond,hanefi Tanburi Cemil Bey,
okaya Zagor,ccahitkar Çiko,savok eskiden Don Kişot şimdi kendi
portresini kullanıyor.Hatta bazı üyeler değişik profil resimleri kullanıyor.
Üyeler bu avatarlar hakkında bilgi verirlerse bilmediğimiz,okumadığımız çizgi roman karakterleri hakkında bilgi
sahibi olabiliriz.

Sayın Caretta avatar yada kullanıcı resmi nasıl oluşturuluyor , yardımcı olabilir misiniz ? Saygılar .

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,744
Kıbrıs
Sevgili KHANN avatar oluşturma gibi konularda hiçbir fikrim yok.Benim Teks Willer avatarımı da başka birisi oluşturmuştu.Umarım mesajımı okuyan deneyimli üyeler size yardımcı olurlar...

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,471
27,020
Uzun yıllar ruh halimi yansıttığı için Mister No avatarı kullandım halim selim.
Şimdi ki ruh halime uygunu ise Conan.
Tabi ki soluksuz okuduğum çizgi kahramanlar,Teks ile birlikte.
Bir gün umarım Teks avatarını da kullanıp,üç büyüklerde top oynamış nadir futbolcular gibi hissetmeyi düşünüyorum...:D

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,471
27,020
Sayın Caretta avatar yada kullanıcı resmi nasıl oluşturuluyor , yardımcı olabilir misiniz ? Saygılar .

Değerli dostum;forumumuzun çizgi diyarı yazan bölümünün sol alt kısmında profiliniz kısmı mevcut.Oraya girerek ayarlar özellikler kısmından üye resmini değiştir diye bir bölüm mevcut.
Oraya resim ekleyerek bu özelliği kullanabilirsiniz.

Flood mesaj oldu.:) Kusura bakmayın...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,937
İstanbul
Benim avatarım; dünyanın önemli mizah dergilerinden MAD'in, her ünlünün şekline girebilen Alfred E. Neuman adlı maskotudur. Her sayı kapağında arz-ı endam eden bu hayali karakter adeta MAD ismiyle bütünleşmiştir.

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,229

Atesböceklerinin Mezari (1988) adlı yürek burkan çizgi filmin son karesi (sayılır).

Muhteşem bir film fakat bir sefer izleyebileceğiniz türden çünkü ikinci sefer izlemeyi kalbiniz kaldıramayabilir. O kadar çok derinden yaralıyor ki. Hele finaldeki son müzik. Bunları yazarken bile gözlerim dolu dolu oldu. Üstüne bir de gerçek hayat hikayesi olduğunu öğrenince daha da çok kötü hissediyorsunuz. Ve bunun gibi olayların binlerce milyonlarca defa yaşandığını bilmek .....

Google'a "grave of fireflies ending scene" yazıp aratınca son sahneler çıkıyor.

Hayat çok kısa. Dolu dolu yaşamak, zor da olsa hiçbir şeyi kafaya takmamak gerekiyor. Çoluk çocuğa, varsa torunlara doyasıya vakit ayırmalı. Ölüm döşeğindeyken "keşke" demeyeceğimiz bir hayat yaşamalıyız.

sekonme

Kıdemli Üye
8 Eki 2009
151
336
Kaşalotlar adına... Bin lombar... Başıbozuk... Sanırım ben de yaşlandıkça Kaptan Haddock'a benzemeye başladım :) Tanıdığım en öfkeli ve komik karakter...

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,256
Tanıştırayım, Hasan! :)

Kendisi, kızımın bebeklik döneminde en sevdiği banyo oyuncağının figürü olur. İsmini rahmetli dedesiyle birlikte koymuşlardı.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,452
8,412
İzmir
Kızılmaske hikayelerindeki dokuz başlı Hydra efsanesini bilirsiniz.
Kullandığım avatar da, 1930'lu yıllarda Avrupa'da yayınlanan bir makale için çizilmiş.
Atatürk bu ülkeyi istilacılardan kurtarmaya çalışırken sadece yabancı devletlerle değil; gerici, bağnaz, İngiliz ve Fransızların uşağı olmuş din simsarlarıyla da savaştı.
Laiklik ve Demokrasi kılıcıyla işte bu din adamlarıyle mücadele ediyor.

hüseyin aksakal

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
7 Eyl 2010
773
5,728
Kdz. Ereğli
Benim avatarın üç senelik liseyi beş senede, dört yıllık fakülteyi normal süresinde bitirme özelliği var. Paradan, çatışmadan,kapitalizmden filan pek hoşlanmaz... Zararsız yalanlar da söylemişliği vardır mecbur kaldığında... Yine de kendisini dürüst tanımlamak ister. Sıradan ötesi sıradan olma ve değişiklikler karşısında oflayıp puflama süper güçleri vardır... Çizgi Romanı çizilmediği gibi sinemaya da aktarılmamıştır.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Benim avatar arkadaş aslında çay altığı olarak imal edilmiş ancak kıyılamadığından dolayı taranarak mamül olarak kullanılmaya başlanmıştır.
Görüntüsü biraz kızgın olsada aslında iyi çocuktur.
Avatarın arkasında ki zatı şerif ise kendi halinde , etliye sütlüye karışan , doğmatik fikirlere karşı , insanlara saygı duyan , eli yüzü düzgün , spor hastası , kısmen saplantılı , idealist , kitaplar konusunda aşırı duyarlı bir garip fani.
Kendisi boş vakitlerinde cirit atmaz , atada binmez , ahyaaak deyü deyü ağaçtan ağaca hoplamaz , yalın kılıç nemçeri peşinde koşmaz bir arkadaş.
Genelde aykırı fikirleri yada uzak ihtimalleri seven , farklı açılardan bakmaya çalışan öyle bir kişilik işte.
Ben halen bu şahsiyeti anlamaya çalışıyorum halen başaramadım.:Ğ:)

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,624
hiçbiryerde :)
Bir kaç yıl önce farklı bir avatar kullanıyordum.

Şimdikini yazmam gerekirse okuduğum en
keyifli ve etkileyici çizgi romanlardan biri,
"İncal"in ilk sayfalarından bir panel.

DryKleon

Süper Üye
18 Eki 2020
2,278
5,560
Benim avatarım galaksinin koruyucuları ekibinin lideri 80'lerin çocuğu Peter Quill "namıdiğer" Efsanevi Starlord.

Çitaku

Yeni Üye
28 Ocak 2015
51
216
Aynı sorunu uzun süre ben de yaşadım Sayın Enver Yılmaz. Profil Resmi yüklemeye çalışıyordum ben. Profil sayfamda kendim görüyordum yüklediğim resmi, ancak mesajlarda görünmüyordu. Meğer "profil resmi" kısmından değil, "Avatar&Özellikler> Üye resmini değiştir" seçeneği ile yapılması gerekiyormuş. Bir de "Avatarımı göster" seçeneğinin işaretlenmesi gerekiyor.

Benim avatarım bir arkadaşımın bir toplantı sırasında beni çizdiği bir karikatür. :)

Son düzenleme:

aksakal19

Süper Üye
6 Haz 2013
172
528
Benim avatar Silverado filminden kötü şerif Brian Dennehy.. Çizim kendime ait.. O Filmi severim..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ray Luca

Aktif Üye
11 Tem 2016
353
1,340
Çengelköy
Avatarı uzun zaman önce değiştirmiştim. Şimdiki avatar kullanıcı adım olan Ray Luca.
1986 - 1988 yıllarında ülkemizde Suç Dosyası ismi ile gösterilmiş Crime Story dizisinin kötü karakteriydi. O zamanlar lisede idim ve ismi karizmatik geliyordu. Şimdi de öyle geliyor ya.
Bu dizinin açılışında Del Shannon'ın muhteşem şarkısı Runaway çalardı.
www.youtube.com/watch?v=ct8RrKHGKHY

extreme

Çeviri & Balonlama
5 Eyl 2012
785
5,398
Benden ne bekliyordunuz ki, Sevgili Java eşi Diana ve en yakın arkadaşı Martin tabiki.

Ya da söylesi daha dogru olur sanirim sevgili Diana ilk esi Java ve ikinci esi Martin. :)