Broken Moon: Legends Of The Deep / Sayı 5 (Çeviri ve Balonlama)

gitarisyen

Çeviri & Balonlama
7 Ara 2016
457
3,782
Hiçbir Şey Ülkesi
İşlerimin yoğunluğu, kayınvalidemin ameliyatı, yolculuklar, bazı sıkıntılar ve telaşlar sebebiyle çok sevdiğim forumumuzdan, siz sevgili dostlardan ve çeviri ve balonlama çalışmalarımdan bir süredir ayrı kaldım. Aslında telaş ve yoğunluğum bitmiş değil, ancak "Broken Moon: Legends Of The Deep" çizgi romanının internette yeni sayısının yayımlandığını görünce bu hafta sonumu bu eserin çeviri ve balonlamasına ayırmak ve biter bitmez de sıcağı sıcağına sizinle paylaşmak istedim.

Bu vesileyle tüm "Çizgi Diyarı" ailesinin Ramazan ayını tebrik ediyor, bütün dostlara sevgi, selam ve saygılarımı sunuyorum...

Evet, "Broken Moon: Legends Of The Deep" çizgi romanının 5'inci sayısının çeviri ve balonlamasını da tamamlamış bulunuyorum. Önceki sayılar için daha önce hazırlayıp sizlere sunduğum bilgilerin bir kısmını güncelledim. Bu bilgilerle daha önceki sayıların indirme linklerini aşağıda bulabilirsiniz.

Bu arada; "Broken Moon: Legends Of The Deep" çizgi romanının önceki sayılarının çeviri ve balonlama çalışmalarıyla bir takım bilgileri paylaştığım konulara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Yine bu çizgi romanın daha önceki sayılarını isterseniz o konuların içinden, isterseniz de aşağıda verdiğim "MediaFire" linklerinden indirebilirsiniz.

ÖNCEKİ SAYILARLA İLGİLİ KONULARA ULAŞMAK İÇİN:

BİRİNCİ SAYIYLA İLGİLİ KONU BAŞLIĞI

İKİNCİ SAYIYLA İLGİLİ KONU BAŞLIĞI

ÜÇÜNCÜ SAYIYLA İLGİLİ KONU BAŞLIĞI

DÖRDÜNCÜ SAYIYLA İLGİLİ KONU BAŞLIĞI

ÖNCEKİ SAYILARI MediaFire SİTESİNDEN İNDİRMEK İÇİN:

Şimdi de 5'inci sayımıza bir göz atalım:

BROKEN MOON:
Legends Of The Deep
(5. Sayı)

(Çizgi Roman) / 2016

AkE3Nz.jpg

Çeviri ve Balonlama:

bk9E8m.gif

ÇİZGİ ROMAN HAKKINDA BİRKAÇ SÖZ:

Çizgi Romanın Özellikleri:

Orijinal Adı: Broken Moon: Legends Of The Deep
Yayıncı: American Gothic Press
Yazar ve Sanatçılar: Philip Kim, Ben Meares, Nat Jones, Holly Interlandi
Türü: Korku, Post-Apokaliptik, Bilim-Kurgu, Doğaüstü, Vampir
Yayın Tarihi: 2016
Macera Durumu: Devam eden maceralar
Uygunluğu: Genç / yetişkinler için uygun
Renk Durumu: Tamamı renkli
Sayfa Sayısı: 24 (5. sayı için)

Çizgi Romanın Konusu (Genel Olarak):

Post-apokaliptik bir dünyada yaşanan dehşetin anlatıldığı öyküde; kıyamet sonrası denizler zehirlenmiş, mutasyona uğramış canavarlar ortaya çıkmış, yiyecek bulmak ve hayatta kalmak güçleşmiştir. Korbin ve oğlu da, hayatta kalmayı başarmış bir grupla birlikte Nebraska'nın sahil şeridinde, basit bir balıkçı köyünde balık avlayarak karınlarını doyurmaya ve hayatta kalmaya çalışmaktadırlar. Ancak yaşadıkları dünyada yalnız değillerdir. Onlarla birlikte başka insanlar, solungaçlı adamlar, vampirler, kurt adamlar ve türlü türlü canavarlar da vardır. Ve hepsi açlık ve sefaletten payını alırken hayatta kalma güdüsü aralarında bazen yardımlaşmaya, bazen de çarpışmalara sebep olmaktadır!

Önceki Sayının Özeti:

Vampirlerin yardımını alan Korbin ve arkadaşları her yere çılgınlığını yayan bir kadim olan C'thulhu'yu ortadan kaldırmak için bir plan yaparlar. Ancak işler istedikleri gibi gitmez. Artık tek umutları C'thulhu'nun düşmanı olan bir diğer yaşlı tanrıyı, yani Dagon'u uyandırmaktır. Ancak Dagon denizin dibinde uyumaktadır ve Korbin'le arkadaşlarının ona ulaşmak için zorlu bir yolculuğa katlanmaları gerekmektedir.

5. Sayının Konusu:

Korbin ve arkadaşları bir tekne bularak, denizin dibinde uyuyan ve C'thulhu'nun düşmanı olan yaşlı tanrı Dagon'u uyandırmak için solungaçlı adamlarla, derinlerin sakinlerini takip ederler. Ancak vampirler, insanlar ve kurt adamlarla dolu teknenin zorluklarla dolu bu deniz yolculuğunda Dagon'a ulaşması o kadar da kolay olmayacaktır.

ÇEVİRİ VE BALONLAMA HAKKINDA BİRKAÇ SÖZ

5. Sayının Çeviri ve Balonlamasında
Kullanılan Font Bilgileri:

Font Adı: CCTimSale (Genel olarak)
Font Büyüklüğü: 14 (Genel olarak)

Font Adı: Clairvaux (Kapak / Çeviri ve Balonlama Etiketi)
Font Büyüklüğü: 32, 36

Font Adı: Calibri (İç Sayfa / Çizgi Roman Ekibi)
Font Büyüklüğü: 20, 30

Font Adı: Verdana (İç Sayfa / Çizgi Roman Ekibi)
Font Büyüklüğü: 10

Font Adı: Times New Roman (İç Sayfa / Telif Hakları ve Yasal Uyarılar)
Font Büyüklüğü: 14

ÇİZGİ ROMANDAN ÖRNEK İKİ SAYFA:

9dRgpZ.jpg

qW3j2Z.jpg

İNDİRME LİNKLERİ:

Keyifli okumalar…

Son düzenleme:

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,872
52,422
Kendi Koltuğunda
Hoşgeldin sevgili dost.Kayınvalidenizede geçmiş olsun dileklerimi sunarım.
Bu nasıl bir sunum aklım almıyor.Harika,harika.
Muhteşemsin diyorum teşekkürlerimi ve selamlarımı gönderiyorum.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,616
İzmir
C'thulhu ve Dagon, H.P Lovecraft'ın hikayelerinde geçen eskiler. Bu gönderme benim için çizgi romanı mutlaka okunması gerekenler listesine almak adına yeterli. Ayrıca kurt adamlar, vampirler ve deniz yaratıkları (ki derin deniz yaratıkları da Lovecraft öykülerinde yer alır) ortaya ilginç bir karışım çıkartıyor. Bir de post apokaliptik ortam eklenince güzel bir çeşitlilik olmuş. Lakin yazar bu kadar iyi malzemeyi yeterince kullanamamış gözüküyor. Hikaye biraz hızlı ilerliyor izlenimi verdi. Ayrıca bir çok neden nasıl sorusu var akılda kalan, henüz başta kıyamet olmak üzere mevcut dünya anlatılmadı. Belki seri ilerledikçe cevapları alacağız.

Yeni sayı için teşekkür ederim. Kayınvalidenize geçmiş olsun dileklerimi iletirim. İşlerinizde de kolaylıklar dilerim. Tekrar hoşgeldiniz.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
43,996
denize sıfır
Geçmiş olsun üstat.
Sizi özledik.:)
Bu tarz öyküleri tek tek okuyunca sonraki sayıda bazı olayları çözmek için geri dönüşler yapmak zorunda kalıyorum.
Bu sebeple son sayıya kadar bakmadan durabilir miyim bakalım kendimi test ediyorum.
Umarım katil bahçıvan çıkmaz.:)
Teşekkürler, seri bittiğinde size kitap olarak armağan edeceğim.:)

gitarisyen

Çeviri & Balonlama
7 Ara 2016
457
3,782
Hiçbir Şey Ülkesi
Hoşgeldin sevgili dost.Kayınvalidenizede geçmiş olsun dileklerimi sunarım.
Bu nasıl bir sunum aklım almıyor.Harika,harika.
Muhteşemsin diyorum teşekkürlerimi ve selamlarımı gönderiyorum.

Hoş bulduk sevgili Beymelikli18. "Geçmiş olsun" dilekleriniz için de çok teşekkür ederim.

C'thulhu ve Dagon, H.P Lovecraft'ın hikayelerinde geçen eskiler. Bu gönderme benim için çizgi romanı mutlaka okunması gerekenler listesine almak adına yeterli. Ayrıca kurt adamlar, vampirler ve deniz yaratıkları (ki derin deniz yaratıkları da Lovecraft öykülerinde yer alır) ortaya ilginç bir karışım çıkartıyor. Bir de post apokaliptik ortam eklenince güzel bir çeşitlilik olmuş. Lakin yazar bu kadar iyi malzemeyi yeterince kullanamamış gözüküyor. Hikaye biraz hızlı ilerliyor izlenimi verdi. Ayrıca bir çok neden nasıl sorusu var akılda kalan, henüz başta kıyamet olmak üzere mevcut dünya anlatılmadı. Belki seri ilerledikçe cevapları alacağız.

Yeni sayı için teşekkür ederim. Kayınvalidenize geçmiş olsun dileklerimi iletirim. İşlerinizde de kolaylıklar dilerim. Tekrar hoşgeldiniz.

Evet, sevgili The_DarknesS; ben de kesinlikle sizinle aynı fikirdeyim. Hatta ben yazarın fazlasıyla aceleci, telaşlı ve dağınık; çizerin de özensiz ve potansiyelinin çok altında çalıştığını düşünüyorum. Bazen yazar ve (özellikle) çizere bu işi zorla yaptırdıklarını ve onların da zevk almadan yaptığını düşünmüyor değilim. :)

"Geçmiş olsun" dilekleriniz için de çok teşekkür ederim.

Geçmiş olsun üstat.
Sizi özledik.:)
Bu tarz öyküleri tek tek okuyunca sonraki sayıda bazı olayları çözmek için geri dönüşler yapmak zorunda kalıyorum.
Bu sebeple son sayıya kadar bakmadan durabilir miyim bakalım kendimi test ediyorum.
Umarım katil bahçıvan çıkmaz.:)
Teşekkürler, seri bittiğinde size kitap olarak armağan edeceğim.:)

Benim de devam eden maceralar konusunda sıkıntılarım var sevgili büyük beyaz. O yüzden de dizi filmleri pek izlemem, ya da izleyeceksem bütün maceranın bitmesini bekler, onlarca bölümü tek seferde izlerim. (Beklemeyi sevmiyorum galiba.) :) Çizgi romanlar için de durum farklı değil. Tam macera olan çizgi romanları daha çok seviyorum. Ancak bu seri çizgi romana başladım ve fena da gitmiyor. Zira konu sürükleyici ve zevkli. (Laf aramızda; ben de bu çizgi romanın çeviri ve balonlamasını yaparken bazı olayları çözmek ya da unuttuğum kısımları hatırlamak için önceki sayılara tekrar tekrar bakmak zorunda kalıyorum.) :)

Katilin bahçıvan çıkacağını sanmıyorum. Bence uşaktır... :)

"Geçmiş olsun" dilekleriniz için de çok teşekkür ederim.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,437
hiçbiryerde :)
Geçmiş olsun üstadım. Umarım her şey daha iyi olur kısa sürede.
Her bölümde heyecan dozu yükselen bu korku ve gerilim serisini
ben de sevdim. Sunum da konuyu zenginleştiriyor her zamanki gibi.
Teşekkürler, sevgi ve saygılar.

voyagerman

Kıdemli Üye
5 Eki 2016
191
524
Ankara/Batıkent
Sevgili gitarisyen ben böyle çr sunumu yapan başka birisini bilmiyorum.Yine döktürmüşsün müthiş emek ve zaman ayirmişsin.Ellerine sağlik üstadim.teşekkürler ve geçmiş olsun..