Zembla Tam Macera Listesi - Zembla'nın Doğuşu

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
Gününüz aydın olsun dostlarım;
orjinal sırasına sadık kalmaya çalışarak yapmaya çalıştıgımız tam macera Zembla serisinin ilk düzenleme-birleştirme çalışmasıyla karşınızdayım,

orjinal listedeki sıkıntılarla sizleri yormayacagım ben bir şekilde listeyi düzenleyeceğim( 480 sayı yanınlanmış fakat tekrarları çıkarırsak 291 sayı gibi ama onların bazı sayılarını biz tek isim altında yayınlamışız falan filan)

biz maceraların keyfini çıkartalım bu sayı esasen 2003 yılında yani ilk maceranın yayınlanmasından tam 40 yıl sonra basılmış ama adından da anlaşıldıgı üzere Zemblanın dogusunu simgeledigi için aşagıdaki orjinal kapagından da görüleceği üzere 0 numarayla okurlara sunulmuş ,
bu macerayı bize kazandıran üyemiz gandor08, fakat bu macera için bir başlık açmadan renklendirilmesi için mesaj altında paylaşmış, bende ona teşekkürlerimi sunup orjinal kapagıyla başlıklı şekilde bir kez daha begenilerinize sunmak istedim

11639-cizdiy (CD)ix.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
Evet zembla treni yavaşdan rahvan rahvan başladı.Bakalım sonuna gelecek miyiz?İlhantok çok çok büyük işe girdin rabbim sonuna ulaşmayı nasip etsin inşallah,çok sağol.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Sevgili dostum, orijinal kapakları koymakla iyi etmişsin.
Ancak bir ricam var, lütfen maceranın ilk sayfasınıda konu açarken ekle.
Böylece daha anlaşılır olacaktır.:)

akim

Kıdemli Üye
29 May 2011
199
418
Sayın İlkhantok; Zembla'nın Doğuşu adlı sayının 2003 yılında basıldığını belirtmişsiniz. Şuan elimde, bu maceranın Ertuğrul Ürer yayın evine ait baskısı bulunmakta. Bildiğim kadarıyla bu yayın evi 1983-1995 yılları arasında faaliyette bulundu. Yani bu maceranın 2003 ten daha önce basıldığını düşünüyorum.
İkinci olarak; görselde ki kapağın orijinal sayının kapağı olduğunu belirtmişsiniz. Kapağın üzerinde;(sanırım kapak resmini çizen çizer'in imzası) bir imza ve çizdiği yıl olarak düşündüğüm 98 sayısı var. Yani yine belirttiğiniz tarihten çok daha öncesi oluyor.
Açıkçası bu konuda çelişkiye düştüm.

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
Sayın İlkhantok; Zembla'nın Doğuşu adlı sayının 2003 yılında basıldığını belirtmişsiniz. Şuan elimde, bu maceranın Ertuğrul Ürer yayın evine ait baskısı bulunmakta. Bildiğim kadarıyla bu yayın evi 1983-1995 yılları arasında faaliyette bulundu. Yani bu maceranın 2003 ten daha önce basıldığını düşünüyorum.
İkinci olarak; görselde ki kapağın orijinal sayının kapağı olduğunu belirtmişsiniz. Kapağın üzerinde;(sanırım kapak resmini çizen çizer'in imzası) bir imza ve çizdiği yıl olarak düşündüğüm 98 sayısı var. Yani yine belirttiğiniz tarihten çok daha öncesi oluyor.
Açıkçası bu konuda çelişkiye düştüm.
Sevgili dostum elindeki kitabın ilk sayfasında basım tarihi yazar oradan bizi bilgilendirebilirsin, ama fransızlar kendi baskılarını bu tarihte yaptıklarını iddia ediyorlar(bununla ilgili bilgi resimde var ayrıca internet sitesinede bakabilirsin, biraz daha incelersen ilk çizer olan augusto pedrazzanın çizdigi bazı maceralarının seneler sonra special zembla adı altında birçok hikayeden çok sonra basıldıgını görürsün, onun için aklının karışması çok normal benimde karışmıştı ama fransızlar o tarihte bastıklarını iddia ediyorlar ben ne yapayım :Ğ; birde kapak dogru orjinali bende oldugu için biliyorum (verdigim internet sitesinden de teyitlige bilirsin )
saglıcakla
Ads_z.png

akim

Kıdemli Üye
29 May 2011
199
418

Sevgili dostum elindeki kitabın ilk sayfasında basım tarihi yazar oradan bizi bilgilendirebilirsin, ama fransızlar kendi baskılarını bu tarihte yaptıklarını iddia ediyorlar(bununla ilgili bilgi resimde var ayrıca internet sitesinede bakabilirsin, biraz daha incelersen ilk çizer olan augusto pedrazzanın çizdigi bazı maceralarının seneler sonra special zembla adı altında birçok hikayeden çok sonra basıldıgını görürsün, onun için aklının karışması çok normal benimde karışmıştı ama fransızlar o tarihte bastıklarını iddia ediyorlar ben ne yapayım :Ğ; birde kapak dogru orjinali bende oldugu için biliyorum (verdigim internet sitesinden de teyitlige bilirsin )
saglıcakla
Ads_z.png

Ne yazık ki ilk üç sayı hariç tarih atılmamış çıkan yayınlarda. Ama emin olduğum şey o sayının 20 yılı aşkın bir süredir bende olduğu :) Küçük bir ayrıntı olacak belki ama kapak üzerinde fiyat olarak 5000 TL yazıyor. Bu bile 2007 den çok öncesinde yayınlandığını gösterir. Bir yerlerde bir yanlışlık var ama çözemedim :) Sanırım o sitede bu konuyla alakalı yazıyı yazan Fransız hata yapmış :d Neyse önemli olan okumak. Sağlıcakla.

ercangun66

Yeni Üye
23 Tem 2018
23
29
Ne yazık ki ilk üç sayı hariç tarih atılmamış çıkan yayınlarda. Ama emin olduğum şey o sayının 20 yılı aşkın bir süredir bende olduğu :) Küçük bir ayrıntı olacak belki ama kapak üzerinde fiyat olarak 5000 TL yazıyor. Bu bile 2007 den çok öncesinde yayınlandığını gösterir. Bir yerlerde bir yanlışlık var ama çözemedim :) Sanırım o sitede bu konuyla alakalı yazıyı yazan Fransız hata yapmış :d Neyse önemli olan okumak. Sağlıcakla.
06/1972, La Naissance et l'enfance de Zembla, Special 33