Kemal Aratan - Bi gece Daha

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,336
hiçbiryerde :)
dün aldım kitabı.Pişmiş Kelle'de en severek takip ettiğim
sayfalardandı.gezip tozdukları yerleri,sabahlarken
başlarından geçen ilginç mi ilginç olarları anlatırlardı,
acaip hikayeler,komik anlar,kadın,erkek,yani hayatla
ilgili her şey vardı...
okuyanlar gerçekten çok şey bulacak bu kitapta.
ve yorumları da buraya yazacağız bakalım!...

tanıtım yazısı:
Kemal Aratan, "Bi Gece Daha"da mizah dergisinin hazırlanması için çizerler sabahlarken yaşan"an"ları kağıdın hafızasına unutulmamak üzere kazırcasına yazdı, çizdi. Küçük muziplikler, insanın aklını açan buluşlar, Anadolunun ücra köşelerinde yaşanmış evrensel meseller, dergiye sohbet için uğrayan eşin dostun anlattıkları ile okuyuculardan da gelen enfes hikayeler ve daha nice enteresanlık, Aratanın çizgilerinde buluşup, her hafta özenle saklanmaya alındı. Fondaki 1994-95 yıllarının İstanbulu ve o dönemin tipleriyle belgesel nitelik de kazanan bu öncü eser, haftalık mizah dergisi Pişmiş Kellede yayınlanmış, kendinden sonra gelen yazar, çizer ve reklamcı kuşağını derinden etkilemiştir
.

sebo22

Onursal Üye
14 Tem 2009
2,081
5,424
kemal aratan'ın yaptığı bütün çizgiromanlar yayınlansın alalım tekrar tekrar okuyalım...

duvarsürüngeni

Aktif Üye
28 Ağu 2011
446
1,053
Kemal Aratan'ın son bir kaç kitabı Mürekkep Yayın'dan çıkmıştı. En son onları aldığımı hatırlıyorum. Onun dışında sık sık L-Manyak'ın kapaklarını yaptığını biliyorum, İhtiyatsız Adam kitabı ise okurken hiç sıkılmadığım bol bol eğlendiğim bir kitabıdır.

Bir de zaten bakarsanız tüm mizah dergileri bunu ele alıyor. L-Manyak, Kemik, Leman vb. sık sık "çizimi bitirdin mi, yarın vermemiz lazım" başlıklarından oluşuyor. Uykusuz? Adı her şeyi gösteriyor :D

Teşekkürler. :)

Kemikdilli

Kıdemli Üye
2 Ocak 2012
194
538
Gençliğini 90'larda yaşamış, çizgi sevdalısı her insan için Kemal Aratan özel bir yerdedir.