TV'de 7 Gong - Sayı: 12 (21 Mart 1988)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,324

TV'de 7 Gong 1988 - Sayı 12
Haftalık Televizyon ve sinema dergisi
21 Mart 1988 tarihli 12. Sayısı
Fiyatı 500 TL
64 sayfa (49 sayfa asıl dergi + TV Programı ilavesi)
61 MB, CBR

TV_DE_7_GONG_1988_12_kapak.jpg

(Mega)

O tarihte "Charles İş Başında" diye bir dizi gösteriliyordu TRT'de. Orijinal adı "Charles in Charge"dı. Dizinin adının anlamı Türkçede aslında "Charles'ın Sorumluluğu Altında" anlamına geliyordu. Evin yeni yetme bir erkek ve iki kız çocuğuna bakıcılık yapan ve evde yatılı kalan Charles (Scott Baio) adında bir gencin serüvenlerini anlatan sitcom dizisiydi. O tarihlerde galiba "Mad" mizah dergisinde diziyi tiye alan bir karikatür (veya parodi çizgi bant_tam hatırlayamadım) çıkmıştı. "Charles in Charge" başlıklı parodide Charles karakteri "Scott Baio" yerine müzisyen "Ray Charles" olarak betimlenmişti. Bilindiği gibi kör olan bu müzisyen gözünde koyu renk gözlükleri, piyanosunun başında coşkulu bir şekilde çalıp söylerken evin çocukları evin içinde her türlü dolabı çeviriyorlardı: "Çocuklar Ray Charles'ın Sorumluluğu Altındayken" her zamankinden daha korkusuz ve özgür davranıyorlardı! O zaman çok komik gelmişti. Karikatürü aradım ama bulamadım, bulursam paylaşacağım.
Saygılarımla, iyi okumalar.

TV_DE_7_GONG_1988_03_Mar_012_058.jpg

Son düzenleme:

galactica

Yeni Üye
15 Eki 2009
7
13
Üzerinden yıllar geçse de hep tartışılacak on yıldan biri seksenler acısıyla, tatlısıyla. Çocukluğu bu dönemde geçen biri olarak bizim için çok daha farklıydı. Gerçek bir ekstravagzenzeyi, rio karnavalıydı. Bir daha böylesi gelir mi, çoktan gelip gitmişmidir bilmem ama şahsen ben seksenlerde çocuk olmayı hiç bir döneme değişmezdim heralde. (uçan arabalar ve ışın kılıcı çıkarsa değişirim) :)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,935
İstanbul
Bruce Willis'i de, Cybill Shepherd'ı da severim lakin Scott Baio'yu ayrı bir severim "Çarls iş başında" hatırına.. Öyle ki geçtiğimiz ay digiturk'teki bir teenager kanalında "See Dad Run" adlı dizide görünce bayağı keyiflenerek bir çok bölümünü izledim.. Tabi ki orada artık aile babası olmuş.. Ne söyleyeyim kendisi hiç değişmemiş, 58 yaşında olduğunu bilmesem en fazla 35 bilemedin 40 gösteriyor kendisi..
Bu güzel paylaşımınız için teşekkürler sevgili Scanfan..