2022 Mart - Çizgi roman listesi

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
676
4,948
İstanbul

Sırtlan Kitap, Gizem Malkoç'un İtalya'da çıkan "Spotless" kitabının Türkçe kopyasını sınırlı sayıda sadece kendi çizgi roman dükkanında satışa çıkarmış.
Instagram hesabından aldım bilgiyi. Malesef başka satış bilgisi bulamadım.

51973870216_3b45cf6ffc_o.jpg

51974431030_2835d922d0_o.jpg

Son düzenleme:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Sevgili afu, her ay yeni çıkan çizgi romanları görseller ve istatistikler eşliğinde bize sunuyorsunuz. Merak ettim de acaba şimdiye kadar paylaştığınız aylık çizgi roman bilgilerini içeren yine görselli bir dosyanız var mı? Yoksa bu bilgilerden oluşan yıllık şeklinde görsel içeren bir katalog yapmayı düşünür müsünü? Görselli ve istatistiki bilgiler içeren yıllık kataloglar bence muhteşem olur.

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
676
4,948
İstanbul
Sevgili afu, her ay yeni çıkan çizgi romanları görseller ve istatistikler eşliğinde bize sunuyorsunuz. Merak ettim de acaba şimdiye kadar paylaştığınız aylık çizgi roman bilgilerini içeren yine görselli bir dosyanız var mı? Yoksa bu bilgilerden oluşan yıllık şeklinde görsel içeren bir katalog yapmayı düşünür müsünü? Görselli ve istatistiki bilgiler içeren yıllık kataloglar bence muhteşem olur.

Bu benim de istediğim bir şey.
Bazı çalışmalarım var. Henüz netleşmedi ama.
Tamamlanınca duyurusunu yapacağım. :)

ek not:
İlk çalışmalarımı tamamladım. Eskiye yönelik bilgiler eklenmeye devam ediyor.

Son düzenleme:

kizilmaske

Yeni Üye
8 Haz 2012
20
50
Stray Dogs: Kaçak Köpekler - Sayı 1
Stray Dogs: Kaçak Köpekler - Sayı 2
Stray Dogs: Kaçak Köpekler - Sayı 3
Stray Dogs: Kaçak Köpekler - Sayı 4
Stray Dogs: Kaçak Köpekler - Sayı 5

Konuları : Bir evde yeni köpek olmak ürkütücü...

Karşınızda Sophie, kendisi olan biteni hatırlamayan bir köpek. Bu eve nasıl geldiğini bilmiyor. Evdeki diğer köpeklerin hiçbirini tanımıyor. Korkunç bir şey oldu, farkında ama... Neydi... Ne oldu... Hatırlayamıyor... Bir dakika! Sahibesi nerede?

My Little Ponny’nin yaratıcı ekibi Tony Fleecs ve Trish Forstner’dan kalp kıracak kadar tatlı ve heyecanlı bir korku hikâyesi..

Moderatör tarafında düzenlendi:

kizilmaske

Yeni Üye
8 Haz 2012
20
50
Rosario and Vampire Sezon 2 - Cilt 5

Konusu : Tsukune gücünü artırmak için günlerini vampir Moka ile sürekli antrenman yaparak geçirir. Bu antrenmanlarda ne yazık ki hâlâ yeterince güçlü olmadığı ortaya çıkınca, Gazetecilik Kulübü üyeleri Yokai Akademisi Müdürü tarafından insanların dünyasında tatile çıkmaya zorlanır. Ekip orada San adında bir kızla tanışır. Başı büyük dertte olan San, aslında bir canavardır ve çok önemli bir sırrı vardır...

Kitap Adı
Rosario and Vampire Sezon 2 - Cilt 5
Yazar
Akihisa İkeda
Yayınevi
Akılçelen Kitaplar
Hamur Tipi
2. Hamur
Sayfa Sayısı
216
Ebat
12,5 x 19,5
İlk Baskı Yılı
2022
Baskı Sayısı
1. Basım
Dil
Türkçe

Moderatör tarafında düzenlendi:

NightMare420

Aktif Üye
8 Şub 2021
311
1,024
24 sayfa 32 TL gerçekten çok üzücü 128 sayfa 160 TL :( Çizgi roman almakta hayal oldu. Yeni liste için teşekkürler üstadım. Her ay alışveriş listesi yapardım bu ay keşke olsa demekle yetiniyorum.

Son düzenleme:

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,943
23,713
Kıbrıs
Lal Kitap bu ay normal Zagor yayınlarına devam edecek değil mi?Çizgi Düşler Yayınevi'den Teks yayını konusunda bir gelişme var mı?

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
676
4,948
İstanbul
Yeni kitaplar eklendi.

18 Mart Cuma günü Ankara'da kitap fuarı var. Yayınevleri yeni kitaplarını ilk burada sergileyeceklerdir. Sonrasında raflarda ve listemizde görebileceğiz. :)

Çizgi Düşler'de yeni olarak manga ve comics var ama Tex, Zagor şimdilik yok gibi. :'(

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,347
65,220
Lal Kitap bu ay normal Zagor yayınlarına devam edecek değil mi?Çizgi Düşler Yayınevi'den Teks yayını konusunda bir gelişme var mı?

Bu hafta sonuna ya da gelecek hafta lal kitabın çizgi romanları çıkacak.
Çizgi düşler bu sene için Tex'in telifini 1 yıllığına almış.
Tex yayınlayacak ama kağıt sıkıntısı sebebiyle basım gecikmiş diye duydum.

gizmoo

Yeni Üye
11 Ocak 2010
109
220
İstanbul
Gizem Malkoç "Spotless" kitabı hakkında küçük bir tanıtım buldum.

link ekleyemedim :)

youtube.com/watch?v=8k23UFx_4OY

Son düzenleme:

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
676
4,948
İstanbul
İki yeni kitap ekledim listeye;
Dragonball ve Kafkaesk.

Satış sitelerinde bazı kitapların etiket fiyatları ve indirim oranı belirtilmeden, direkt son fiyatı yazılıyor.
Bu da farklı sitelerde, farklı fiyatlarla satılmasına neden oluyor.
Ben bulabildikçe etiket fiyatını yazmaya çalışıyorum.
Kuruşlu bir fiyat yazmışsam bu indirimli fiyat demek.
Zaten fiyatları bir sonraki aylarda dikkate almamak lazım. Devamlı zam geliyor malesef.

Zurkal

Yeni Üye
4 Ara 2020
20
105
Zam harici de derin bir suskunluk söz konusu..

Bu suskunluk özellikle çizgi grafik ve bilim kurgu basan yayınevlerinde söz konusu.. Mart sonu geldi hemen hemen elle tutulan doğru düzgün bir şey yok.. Keza Şubat'ta öyleydi..

Bu suskunluk önümüzdeki zaman diliminde daha da derinleşecek..

Bu arada stoklar bitti ve bazı yayınevleri tuhaf işler yapmaya başladı.. Elde kalan stokları zamlı satmak için online satış sitelerine yok çekiyorlar..

Son iki online kanal siparişimde hala ucuz sayılan new52 lerden keyfine okumak için 2 çizgi roman siparişim stoklar bitti diyerek iptal edildi ve ertesi gün yayıncının sitesinden ve yine online siteden baktığımda 2 katı zamnlanmış bir şekilde satışta olduğunu gördüm..

Bu hiç hoş bir davranış değil.. Zamını yap, biz zaten artık zam takip edemez hale geldik.. Lakin bi alım olduysa hasbel kader eski tarifeden bu hareketler doğru fraksiyonlar değildir.. Bugün üç beş kuruş daha fazla kazanırsın ama and olsun ki sana daha ekmek yedirmem kendi adıma.. İkinci elini satana 3 katı veririm ondan alırım..

Sonra yok kağıt zamlanmış yok mürekkep sen zaten bat birader basama bir şey..

Son düzenleme:

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,943
23,713
Kıbrıs
Yeni kitaplar eklendi.

18 Mart Cuma günü Ankara'da kitap fuarı var. Yayınevleri yeni kitaplarını ilk burada sergileyeceklerdir. Sonrasında raflarda ve listemizde görebileceğiz. :)

Çizgi Düşler'de yeni olarak manga ve comics var ama Tex, Zagor şimdilik yok gibi. :'(
Lal yayınlarının bu hafta bitmeden çıkacağını ümit ediyorum.Teks?

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
676
4,948
İstanbul
Eski dost geri döndü :) Mister No
Aralıkta İtalya'da özel seri #21 olarak çıkan sayı bu ay bizde de çıktı.
Sayı:1 denilmiş ama devamı olmayan bir seri :S