Tommiks Ceylan Yayınları 118'lik Seri (1984-1987) Sayı 010

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,004
Sarıyer
Değerli dostlar;

madem eskiden dendiği gibi "Teksas & Tommiks" çiyiz aslımıza ihanet etmeyip arada bir türe adını vermiş eserleri de paylaşmak lazım.

Ceylan'ın en yeni serilerinden birine ait olmasına rağmen oldukça kötü basılmış çizgi roman. Aşağıda da görülebileceği gibi yan yana basılmış sayfaların tonu bile farklı, eğri yerleştirilmiş kareler de çizgi romana ayrı bir "hava" katmış. Malzeme buydu, ortaya ekteki tarama çıktı. İlerde daha kaliteli bir basım bulununca değiştiririz.

Bu macerada Tom Nevada'yı terk edip bayağı bir kuzeye çıkmış, ortalık kar, buz... Tom üstüne bir ceket, başına bir başlık geçirmiş ısınmak için; alkol nedeniyle fazla üşümeyen Konyakçı sadece ilave bir başlık geçirmiş kafaya ama çizerler zaman zaman Kızılderili dostlarımızı "giydirmeyi" unutmuşlar; bu karda kışta hala bazı karelerde üstleri çıplak koşturuyor garibanlar.

Sevgi & saygı

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
61
44
denizci
Valla ben harbiden "Teksas & Tommiks" çiyim abi :D, çok sağol :)

Ben de bu grubu bugün Yusuf'tan öğrendim bugün ve sana hediye ediyorum bu çalışmalarını Nadir abi, demek her yerdeyiz :d

"KORİDORLAR GÖZ YAŞARTICI GAZLARLA DOLU
KADERLERİMİZ KAPANA KISILMIŞ HER GÜN

TIPKI SİLİNMİŞ SAHNELERİ GİBİ KAFKA'NIN
SİFONU ÇEKTİ BÜROKRATİK KANALİZASYONA DOĞRU

LANET OKUMAK İÇİN ÇİFTE STANDARTLARIN
DAHA DA KABALAŞIYORUZ HER ZAMAN

FAKAT EĞER BENİ DAVET EDERSEN
DUYMAK İÇİN ÖZGÜRLÜK MELODİSİNİN ÇANLARINI"

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Öncelikle emekleriniz için gönül dolusu teşekkürler sevgili dostum.
Bu forumda paylaşılanların kalitesinin yayınevlerini kıskandıracak kadar güzel olduğunu da söylemek istiyorum.
Saygılarımı iletiyorum.
Sağlıcakla kalın.

bayrakzaf.gif

balkatan

Onursal Üye
5 Tem 2009
999
4,680
"Tavega" lı maceraların
gönlümdeki yeri ayrı,
nedendir bilemem.
Belki de başındaki tüylerin
Taç şeklinde dizilişi
farklı gelmiştir bana.
Çocukluk işte.
...
Emek ve paylaşımların için teşekkürler.

12 Şub 2010
15,006
543,641
Çizgiroman forumları sayesinde " hala mı ... " diye başlayan cümlelere muhatap olduğumda artık göğsümü gere gere " evet, hala... " diyebiliyorum.

Tavega'lı, Binbirsurat'lı, Kalavera'lı, General Ruiz'li maceralar'ı Hoz Comics serisiyle kesintisiz, devamı haftaya'sız olarak tam macera olarak okuyabildim.

Bu yönüyle Hoz Comics Tommiks Teksaslar 1950 li yıllardan bu yana yapılanların en iyileridir. Ama yine de diğerlerini de bizdeki anıları, kapakları veya belli bir sebebi olmaksızın sırf Teksas Tommiks diye okuyorum.

Çizgi roman kahramanlarımızı artık üniforma haline gelmiş kıyafetleri ile tanıdık. Tommiks ve Teksas'ı Kanada'da geçen birer macerasında her ikisi de üniformanın üstüne kürk ceket giymiş olarak gördük. Hem bunun cazibesi, hem de güzel maceralar olması nedeniyle defalarca zevkle okunurlar.

Tavega, karizmatik bir kızılderili lider olması yanında Tommiks ve Teksas'ta beyaz bir kızın kalbini kazanmış tek kızılderilidir yanılmıyorsam.

Paylaşım için teşekkür ediyorum sevgili dostum.

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
392
9,657
İstanbul
Varsın eğribuğru olsun bizim olsun bir dost böyle paylaşır diğer dost daha iyisini paylaşır diyarımız böyle zenginleşir Teşekkürler Gulyabani ellerine sağlık

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,336
hiçbiryerde :)
Kazaklar da var macerada,
Zagor'un bir macerasında da
vardı.Kazaklar da gezmiş dünyayı.
Viyana kuşatmasında da Kazak
askerler savaşmış. O bölgede
dikilmiş heykellerini görmüş,