Tex Willer hakkında bilgilendirme

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,346
65,196
Tex Willer serisinin (Tex'in gençlik yıllarıyla ilgili seri) ilk 6 kitabı (orijinal 1-12 sayılarına karşılık geliyor)
çizgi düşler tarafından yayınlandı. 7. kitap çizgi düşler tarafından yayınlandıktan sonra,
telif hakkı LAL KİTAP' a geçtiği için Lal Kitap tarafından devam ettirilecekmiş. Ayrıca yan serilerden olan
tex willer özel ciltleri, maxi tex albümleri ve özel tex albümleri (mini dev albümler)
Lal kitap tarafından basılacakmış. Tex'in güncel serisi de MYLOS KİTAP tarafından basılacakmış.
TEX DOSTLARINA ÖNEMLE DUYURULUR.

FETHA

Kıdemli Üye
7 Haz 2019
124
635
Çizgi Düşler, Tex Willer serisinin orj. 13 sayısını da yayınlasaydı iyi olacaktı. Böylece Pinkerton Lady macerası bitmiş olurdu. Şimdi macera yarım kaldı. Lalkitap o sayıyı yayınlar mı bilemiyorum. 14 ten başlayabilirler.

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
676
4,948
İstanbul
Çizgi Düşler, Tex Willer serisinin orj. 13 sayısını da yayınlasaydı iyi olacaktı. Böylece Pinkerton Lady macerası bitmiş olurdu. Şimdi macera yarım kaldı. Lalkitap o sayıyı yayınlar mı bilemiyorum. 14 ten başlayabilirler.
Çizgi Düşler 13. sayıyı da yayınlayıp, macerayı tamamlayacak :)

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,346
65,196
7.sayı orijinal sıralamadaki 13 ve 14. sayıları içeriyor.
Lal kitap, 15. sayıdan itibaren tek sayı tek sayı olarak yayınlayacak
diye biliyorum. Bekleyelim, görelim.

Calligrapher

Onursal Üye
5 Nis 2021
1,103
6,451
Maalesef ülkemizde her alanda olduğu gibi yayıncılık alanında da süreklilik yok. Yayınevleri bir seriyi yayımlamaya başlıyor, 5-10 sayı yayımladıktan sonra yarım bırakıyorlar. Elbette yeterli talep olmayınca satış gelirleri kağıt ve baskı maliyetlerini bile karşılamaktan uzak olabilir. Ancak bir işe girişirken öncesinde bir fizibilite yapılır, benzer yayınların satışları araştırılır, talep tahmini yapılır. Bunlar yapılıyor mu emin değilim ama ortada önemli bir sorun var. Teks, Julia ve diğer bir çok yayında ne yazık ki bir yayınevi belli bir sayıya kadar getiriyor, yayına son veriyor. Sonra başka bir yayınevi devreye girip ya kaldığı yerden veya kafalarına göre bir yerden başlayıp aynı döngüyü yeniden başlatıyor. Başka ülkelerde de böyle bir durum var mıdır bilmiyorum.

kasabalı

Yeni Üye
18 Nis 2022
47
141
O zaman çizgi düşlerin yayımladığı texleride burada görebileceğiz demektir, çok güzel bir haber :)