Hones

Guest
11 Nis 2009
3,046
10,053
1987 yılının Ekim ayında Edremit'te doğdum.
İlk, orta ve lise eğitimimi Edremit'te tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Ziraat Mühendisliğini kazandım.
Çocukluğumdan beri güzel sanatlara ve tasarıma ilgimden dolayı kaydımı Gazi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümüne aldırdım.
Güzel Sanatlar eğitimi pratik yapıldıkça pekiştiği için bir yandan yarı zamanlı işlerde çalıştım.
6 sene Ankara'da yaşayıp Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra İstanbul'a taşındım.
Bıyığa merakımdan ötürü 8 senedir bıyıklıyım.
İstanbul'da kendime bir video-cv hazırladım ve bu videoyu internette viral olarak yayınladım. Söz konusu video aracılığıyla Fakülte Reklam Ajansı ve Makina Medya Yapımevi'nde tam zamanlı sanat yönetmeni olarak çalışmaya başladım.
3 yaşımdan itibaren "Superman" olduğumu düşündüm ama daha sonra "The last son of Krypton" olmadığımı farkettim. Bunun üzüntüsünü azaltabilmek adına, bir yandan da JBC Yayıncılığın türkçe olarak yayınladığı Star Wars ve Şemsiye Akademisi çizgi romanlarının sanat yönetmeni oldum .
En son olarak, Fakülte Reklam Ajansı'nda Miles&Smiles uçuş kartı için hazırladığımız viral video ile yakaladığımız başarıdan sonra, Boğaziçi Üniversitesi'nde düzenlenen AdHere Reklamcılık Günleri'ne "Türkiye'de ve Dünya'da Viral Video" üzerine konferans vermek üzere davet edildim.
2012 yılının Ocak ayında eşimin işi dolayısıyla Paris'e taşındım. Bir süre, çok "feşinibıl" bir İtalyan kıyafet markası için çalıştım
Yıl sonunda, "dünyanın sonundan" hemen önce İstanbul'a geri taşındım.
Şu anda bir sosyal medya ajansında Sanat Yönetmeni olarak çalışıyorum.

Yukarıdaki tanıtım yazısının sahibi Berk Şentürk'ü bir sene önce Süper Kahramanları ve film karakterlerini Osmanlıya uyarlamasıyla tanımıştık. Hem görmeyenler görsün hem de forum arşivin de olsun diye yeniden hatırlayalım istedim :)

Justice League as Fevc-ül Adâlet
28vx1ko.jpg

Gandalf & Frodo as Câdûger & Kasir
2qa632f.jpg

Taxi Driver as Hammal
531nh3.jpg

Scarface as Cehre-i Mecrûh
2h7nfb5.jpg

The Hulk as Cüsam
rro41j.jpg

Grease as Raks
ae6aab0f895a59a79114980082b078c2.jpg

Han Solo & Chewbacca as Solo Han & Koca Oglan
16l07yr.jpg

Blues Brothers as Mûsikisinas Biladerler
y32u8.jpg

Léon & Mathilda as Lemi & Mahmure
2pzw7yv.jpg

Aquaman as Ab-ı Adem
wkkyll.jpg

Batman as Sepbere-i Adem
25arrj5.jpg

Flash as Berk
35cldlv.jpg

Green Lantern as Fanus-u Ahdar
33uzl6v.jpg

Martian Manhuter as Merihi Sayyad-ı Beser
20adqbc.jpg

Superman as Faik-i Adem
2ng515i.jpg

The Joker as Bezlegû
2vjsg9j.jpg

Wonder Woman as Hârika Avret
2md17m.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

ulucak

Süper Üye
8 Eyl 2012
1,062
2,792
Adalet ligi (Fevc-ül Adâlet) güzelmiş.!!! karakterlerden yerli yapım çıkabilir.vede çok ilginç olur -ama orjinalite taklitten her zaman iyidir. esinlenmeyi direk taklit olarak almamak lazım zira bilim adım adım bir tuğla üzerine bir başka tuğla koyarak ilerlemektedir. Herkes bir başkasından mutlaka bir şeyler almıştır,önemli olan telif sahibini inkar etmemek ve emeğine saygı duymaktır.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,089
36,764
İstanbul
Daha önce de görmüştüm bu ilginç çalışmayı. Ab-ı Adem (Aquaman), Berk(Flash) ve Fanus-u Ahdar (Green Lantern) favorilerim. :)

Teşekkürler, sevgili hones.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,235
Kamlançu
Yanılmıyorsam çizgi diyarı e-dergilerinden birisinde de bunlar vardı. Çok hoş bir çalışma. Yapanların ellerine sağlık. Daha güzel çalışmalar çıkarırlar inşallah.

12 Şub 2010
15,006
543,776
Süpermen as Faik-i Adem

Mustafa Kemal Sofya'da askeri ataşe iken çektirdiği Yeniçeri kostümlü fotoğrafı:)

Teşekkürler sevgili hones, sunum bir harika

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,089
36,764
İstanbul
Keyifli bir konuydu. Daha önce görmemiş dostlarımın ilgisini çekebileceğini düşünerek uzun zamandır aktif olmayan görselleri yeniledim.

Berk Şentürk'e ait site artık aktif değil. Başka mecralarda yine keyifli eserlerini görebiliyoruz.