Tebrikler Kızınız Hamile

Kadri Balta

Aktif Üye
27 Mar 2012
406
2,221
Habertürk'te Ali Tezel'in yazısında göre gebelik testi sonucu eş ve babaya mesajlanıyor. Sağlık Bakanlığı, laboratuvarlardan hamilelik testi pozitif çıkanların listesini ve iletişim bilgilerini istemeye başlamış.

Bakanlığın amacı ana-bebek ve çocuk sağlığını izlemek.
“Sağlık Bakanlığı, laboratuvarlardan, gebelik testi yaptıran kadınların bilgilerini istiyor.

Sosyal güvencesi babası üzerinden sağlanan bir genç kız geçen hafta hamilelik testine gitmiş. 3 gün sonra babasının cebine “Tebrikler, hamilelik testiniz pozitif çıktı, en kısa zamanda aile hekimine gidiniz” mesajı gelmiş.(ALINTIDIR)

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,310
49,916
NeverLand
İlave...

487173_10151004488624161_1002776942_n.jpg

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Habertürk'te Ali Tezel'in yazısında göre gebelik testi sonucu eş ve babaya mesajlanıyor. Sağlık Bakanlığı, laboratuvarlardan hamilelik testi pozitif çıkanların listesini ve iletişim bilgilerini istemeye başlamış.
“Sağlık Bakanlığı, laboratuvarlardan, gebelik testi yaptıran kadınların bilgilerini istiyor.
Sosyal güvencesi babası üzerinden sağlanan bir genç kız geçen hafta hamilelik testine gitmiş. 3 gün sonra babasının cebine “Tebrikler, hamilelik testiniz pozitif çıktı, en kısa zamanda aile hekimine gidiniz” mesajı gelmiş.(ALINTIDIR)

Ben bu uygulamanın genişletilmesi taraftarıyım:

"Alo, bilin bakalım kim prostat"
"Alo, basurlu arkadaşınıza iyi davranın"
"Hanımefendi kocanızın erken b... derdi var"
"Free Jet olmuş eşiniz beyefendi"

falan gibi... :mad:

Bu projeyi akıl edenlerin aklını övmek istiyorum ama burası yeri değil! Taraf olan varsa bağışlasın ama tam olarak görüşüm bu...

Iron Maiden'dan gelsin: Bring your daughter to the slaughter (Kızını Katledilmeye Getir)

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,993
13,519
SAğlık işinde olan biri olaarak. Bu işe girdiğime mi kızsam yoksa bunu bu hale getirenlere mi kızsam bilemiyorum. Mahremiyet konusu sadece hamilelik ve cinsel konularda aklımıza geliyor. Ancak hastanın sağlıkla ilgili her konuda mahremiyete ihtiyacı var. Acil servislerde mahremiyete dikkat edilmiyor diye genelge üstübe genelge çıkaran bakanlığın mahremiyetten anladığı sanırım deri mahremiyeti. Başka türlü bir mahremiyet algısı yok sanırım.
Temmuz ayında e-reçete başlayacak. Ben hadiseye kendi cephemden yaklaşıyorum bunu baştan belirteyim. Benim bilgisayara ayırdığım zaman hastaya ayırdığım zamandan daha fazla olmaya başladı. Şimdi de e-reçete çıktı bu oran yine hasta aleyhine artacak. Geçen gün bu konuyla ilgili bir gazete haberi gördüm. Faydaları sayılıyorken "Eczacının iş yükü azalacak" diyordu. Eczacının iş yükünü azaltmak hasta bakacak hekimin, hastaya ayıracağı zamandan çalarak mı yapılır? Gerçekten garip uygulamalar var. Bu tartışma daha çok su götürür ama ne diyebilirim ki? Allah'ınızdan bulunuz.

WebHead

Kıdemli Üye
17 Ara 2011
134
153
Scotland Yard
Sağlık Bakanlığı tarafından yalanlanan haberdir.

Buraya kadar her şey norma görünüyor. Ama dikkatli bakıldığında, olayın 19 Haziran'da yalanlanmış olması ki, haberin tarihinin 25 Haziran olması. İşte böyle güzel çalışıyor hükümetimiz. Her şeyi önceden yalanlıyor :) Haber için;

Son düzenleme:
11 Nis 2010
594
585

O kızı babası öldürmediyse,
İzlerler sağlıklı olsun diye,

Tövbe, tövbe,

tumo05

Çeviri & Balonlama
5 Şub 2010
106
136

(Annie Are You OK?)
(Will You Tell Us That You’re OK?)
(There’s A Message On The Phone)
(That It Struck You – SMS of Saglik Bakanlıgı Annie)
(He(your father) Came Into Your Apartment...)
Annie'den bir daha haber alınamadı.
-Michael Jackson, Smooth SMS'den kısa bir alıntı.