Ringo Western Dergisi Cilt 5

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Değerli dostlarım;

Çocukluğumda çok okuduğumu sandığım bir çizgiroman Ringo ama ne yazık ki artık pek bulunmuyor. Forumda da Ringo konusunda fazla bir bilgi yok. Bildiğim, Çizgi yayınlarının bu serisinden başka 1975 de çıkan Ringo Haftalık Dergi (Veb Ofset) var, bir de Suat Yalaz'ın Soni Ringo'su. Bu 3 serideki karakterler birbirinden farklı. Elimizdeki Ringo'nun "Kamçı Kid" adıyla bir macerası daha dolaşıyor ortalıkta. Orjinalini bulamadım.

Kahramanımız, akıllı goril, süper akrobat, insanları geçici süre donduran silahı olan bir soyguncu, takma kanatlarla uçabilen bir cani gibi kovboy serilerinde alışık olmadığımız türden düşmanlarla mücadele ediyor. Günümüzün değişik güçleri olan mutantları ile karşılaştırıldığında bunlar komik kalsalar da herhalde zamanında bu türlerin o günkü meraklılarının ihtiyaçlarını karşılıyordu herhalde.

Sevgi & Saygı

by3l40z6bgpsqzgwk.jpg

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa
Daha önce Ringo isimli dergi okumuştum
ama bu kahramanı ilk kez görüyorum..
Ya da iyice yaşlandım ve
unutmaya başladım,
Aslında iyi;
tüm okuduğum çizgi romanları yeniden
okuyabilirim..
Gerçek bir paylaşımcı olduğunu bizzat gözlerimle gördüğüm sevgili dostum
sana çok teşekkür ederim..
Saygı ve sevgilerimle..

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,020
denize sıfır
çocukluğumda hatırladığım mahallede büyük abilerimiz bize seslenirken adımızla değil,
HEYYY RİNGO:rolleyes:
diye seslenirdi.bu,o ringo mu acaba..peki ben ringo değil miyim.:D
Allahımm..kimim ben.:d
eline sağlık muhterem keyifle okuyacağım.:)

12 Şub 2010
15,006
543,776
Giuligano Gemma, spagetti western filmlerinin aslarındandı, Ringo'yu o tanıttı ve ünlendirdi

Hamo, ibo, maho, iso gibi söylenmesi sevimli ve akılda kolay kalan bir isimdi
Türkiye'de de popüler isim oldu ringo

Western kahramanları da " kid ", " ringo " oldu mu kafadan iki puan:) alırdı

Sonra Clint Eastwood geldi, kid lerin, ringo ların karizması çizildi:)

Derin kuyulardan nadir ÇR ları çekip çıkaran, güzel sunumuyla ziyafete çeviren gulyabani ye teşekkürler, saygılar

böyle dostlara sahip olan bizlere ne mutlu

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,187
Harika bir sunum ile paylaşıma açtığınız bu nadir kitap için ve emekleriniz için teşekkürlerimi iletiyor, saygılarımı sunuyorum.
bayrakzaf.gif