Charlie'nin Melekleri (Charlie's Angels) dizisi..

Charlie'nin Melekleri (Charlie's Angels) dizisi..

RETRO / Yabancı Diziler, Filmler ve TV Programları Forumu

Like Tree183Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 16.Mayıs.2010, 19:43   #1

Hones - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 417894
•Rep Seviyesi :
Hones has a reputation beyond reputeHones has a reputation beyond reputeHones has a reputation beyond reputeHones has a reputation beyond reputeHones has a reputation beyond reputeHones has a reputation beyond reputeHones has a reputation beyond reputeHones has a reputation beyond reputeHones has a reputation beyond reputeHones has a reputation beyond reputeHones has a reputation beyond repute
Standart Charlie'nin Melekleri (Charlie's Angels) dizisi..

Charlie'nin Melekleri, Amerikan yapımı, 1976-1981 yılları arasında ABC kanalında yayınlanan televizyon dizisidir. Sabrina Duncan (Kate Jackson), Jill Munroe (Farrah Fawcett) ve Kelly Garrett (Jaclyn Smith) dizideki üç orijinal melektir . Özgün adı Charlie's Angels olan dizi ülkemizde tek kanallı TRT döneminde Çarli'nin Melekleri adıyla yayınlanmıştır.

Ben 80'li yıllardan daha çok 70'li yıllardaki dizileri daha iyi hatırlıyorum. Siyah beyaz ve tek kanallı dönem olduğundan olabilir. Osman dostumuz alttaki dizilere de bir el atarsa sevinirim..

Görevimiz Tehlike
Küçük Ev
Charlie'nin Melekleri
Uzay 1999
Uzay Yolu
Tatlı Cadı
Tatlı Sert
Kung-Fu
Baretta
Zengin ve Yoksul
Kral ve Ben
Bonanza
Saint'in Dönüşü
6 Milyon Dolarlık Adam
Kral ve Ben
Kaptan Onedin
Mc Millan ve Karısı

Konu Baltimora tarafından (06.Eylül.2020 Saat 22:43 ) değiştirilmiştir. Sebep: Postimage'e erişim engellendiğinden görseller Flickr'a yüklendi.
Hones isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 23.Mayıs.2010, 22:07   #2

Hones - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 417894
•Rep Seviyesi :
Hones has a reputation beyond reputeHones has a reputation beyond reputeHones has a reputation beyond reputeHones has a reputation beyond reputeHones has a reputation beyond reputeHones has a reputation beyond reputeHones has a reputation beyond reputeHones has a reputation beyond reputeHones has a reputation beyond reputeHones has a reputation beyond reputeHones has a reputation beyond repute
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Konu Baltimora tarafından (14.Aralık.2013 Saat 22:15 ) değiştirilmiştir. Sebep: Link kırık, yeni link eklendi..
Hones isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 14.Aralık.2013, 22:22   #3
Yönetici

Baltimora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 219257
•Rep Seviyesi :
Baltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond repute
Alıntı: Hones´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben 80'li yıllardan daha çok 70'li yıllardaki dizileri daha iyi hatırlıyorum. Siyah beyaz ve tek kanallı dönem olduğundan olabilir. Osman dostumuz alttaki dizilere de bir el atarsa sevinirim..

Görevimiz Tehlike
Küçük Ev
Charlie'nin Melekleri
Uzay 1999
Uzay Yolu
Tatlı Cadı
Tatlı Sert
Kung-Fu
Baretta
Zengin ve Yoksul
Kral ve Ben
Bonanza
Saint'in Dönüşü
6 Milyon Dolarlık Adam
Kral ve Ben
Kaptan Onedin
Mc Millan ve Karısı

Sevgili Hones, bahsettiğiniz dizilerin çoğunu ekledim,
diğer hatırladıklarımı da en kısa sürede ekleyeceğim.

Maalesef "Tatlı Sert", "Zengin ve Yoksul", "Kral ve Ben", "Mc Millan ve Karısı" ve "Saint'in Dönüşü" dizilerini yaşım itibarıyla hatırlayamadığımdan ekleyecemeyeceğim..

Konu Baltimora tarafından (03.Ekim.2014 Saat 03:16 ) değiştirilmiştir.
Baltimora isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 14.Aralık.2013, 22:28   #4
Yönetici

•Rep Seviyesi :
Baltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond repute

Ülkemizde 70'lerin sonu ve 80'lerin başında oynamıştı. Sabrina, Jill ve Kelly ismindeki 3 güzel kadının; Çarli (Charlie) ismindeki bir dedektiflik bürosu sahibi adama bağlı olarak, kendilerine verilen görevleri yerine getirmesini konu alan aksiyon dizisiydi. Nedense bu patron Çarli'nin yüzünü kızlar da bizler de göremezdik. Zira kendisi hep dış hoparlörlü bir cihaz ile konuşurdu. Kızlar kadar bu hoparlör de meşhurdu.. Bir de; kızlara görevlerinde yardımcı olan Bozli (Bosley) diye bir karakter vardı.

Dizideki oyunculardan; Jill karakterini canlandıran Farrah Fawcett güzelliğiyle diğerlerinden bir adım ötede olup, bir döneme imzasını atmıştır.

Konu Baltimora tarafından (06.Eylül.2020 Saat 22:46 ) değiştirilmiştir. Sebep: Postimage'e erişim engellendiğinden görseller Flickr'a yüklendi.
Baltimora isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 14.Aralık.2013, 22:33   #5
Yönetici

•Rep Seviyesi :
"Charlie's Angels"ın yapımcısı olan firma; "Kung Fu", "The Six Million Dollar Man", "Happy Days", "Wonder Woman", "The Bionic Woman", "Fantasy Island" ve "Battlestar Galactica" gibi; dönemin en popüler dizilerine imzasını atan Amerikan ABC televizyonudur.

Konu Baltimora tarafından (06.Eylül.2020 Saat 22:47 ) değiştirilmiştir. Sebep: Postimage'e erişim engellendiğinden görseller Flickr'a yüklendi.
Alt 14.Aralık.2013, 23:09   #6
Yönetici

•Rep Seviyesi :
Çarli'nin Melekleri; başrollerini Münir Özkul, Adile Naşit ve Şener Şener'in paylaştıkları,
1978 yapımı "Neşeli günler" filmindeki şu komik repliklere de konu olmuştur.

(Palavracı Ziya, abisi Kazım'ın evinde kuzenleriyle TV'de Çarli'nin Melekleri'ni izlemektedir. )

Ziya: (Dizideki güzel oyuncuları küçümseyerek) Hadi yaa!..

Kuzen Ömer: Amca sen en çok hangisini beğeniyorsun?

Ziya: Üçü de beş para etmez!..

Kuzen Yaşar (Şişko): Neee Farrah'ı da mı beğenmiyorsun?

Ziya: Hangisi Farrah?

Kuzen Mehmet: Şu sarışın olanı amca!..

Kuzen Yaşar (Şişko): Şuraya bak anam bee!..

Ziya: Hani şu dişlek olanı mı?

Kuzen Yaşar (Şişko): Dişlek mi?

Ziya: Yaa şu devamlı sırıtan karı mı?

Kuzenler: Evet!!..

Ziya: En koftisi o be!.. Bakın çocuklar ben Amerika'dayken..

Kazım bey: Sen nerdeyken, nerdeyken?

Ziya: Amerikadayken..

Kazım bey: Ha Amerikadayken!?..

Ziya: Evet Amerikadayken.. Bir gün arkadaşlar beni özel bir partiye çağırdı. Bu
Farrah da geldi. O zaman figürandı tabii.. Bana çok asıldı ama yüz vermedim karıya..

Kuzen Ömer: (Tebessüm ederek) Yaşa amca!!..

Kazım bey: Ulan Ziya.. Anladık atıyorsun ama bari yutulur cinsten olsun be oğlum..

Ziya: Abi sen de benim hiçbir sözüme inanmıyorsun ya!..

Kazım bey: Ulan sen de biraz ölçülü at!..

Ziya: Tamam ölçülü atarız. Alla Allahhh!..

Konu Baltimora tarafından (27.Ocak.2017 Saat 14:57 ) değiştirilmiştir.
Alt 03.Ekim.2014, 14:21   #7
Onursal Üye

Lami Tiryaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 83843
•Rep Seviyesi :
Lami Tiryaki has a reputation beyond reputeLami Tiryaki has a reputation beyond reputeLami Tiryaki has a reputation beyond reputeLami Tiryaki has a reputation beyond reputeLami Tiryaki has a reputation beyond reputeLami Tiryaki has a reputation beyond reputeLami Tiryaki has a reputation beyond reputeLami Tiryaki has a reputation beyond reputeLami Tiryaki has a reputation beyond reputeLami Tiryaki has a reputation beyond reputeLami Tiryaki has a reputation beyond repute
70'li yıllarda Kızılmaske çizimlerini geliştirirken, Sy Barry'nin son dönemlerde Diana'nın yüzünü, Kelly rolündeki Jaclyn Smith'e benzeterek çizdiği söylenir. Gerçekten Barry'nin ilk dönemlerinde nispeten kısa ve meçli saçlarıyla standart 60'lar kişiliğini yansıtırken 70'lerin sonlarına denk gelen maceralarda Diana'ın hem saçlarında hem tarzında bir değişim gözlenmektedir. Dedikodunun bana aslı var gibi geliyor.

Bu arada dizideki Bosley (Bozli); Sami Hazinses kıvamında müthiş sevimli bir sidekick'tir..

Son iki sezonunda galiba Jill (Farrah Fawcett) ya da Kelly tam hatırlayamadım; diziden ayrılıp bir başkası geçmişti yerine. Hatta bir bölümde konuk oyuncu olarak yer almıştı. O bölümde Charlie'nin yanında (tabii izleyiciler Charlie'yi görmeden) arz-ı endam etmişti. Ne günlerdi be...

Selamlar
Lami Tiryaki

Konu Baltimora tarafından (03.Ekim.2014 Saat 17:08 ) değiştirilmiştir.
Lami Tiryaki isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 03.Ekim.2014, 15:49   #8
Yönetici

•Rep Seviyesi :
Alıntı: Lami Tiryaki´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
70'li yıllarda Kızılmaske çizimlerini geliştirirken, Sy Barry'nin son dönemlerde Diana'nın yüzünü, Kelly rolündeki Jaclyn Smith'e benzeterek çizdiği söylenir. Gerçekten Barry'nin ilk dönemlerinde nispeten kısa ve meçli saçlarıyla standart 60'lar kişiliğini yansıtırken 70'lerin sonlarına denk gelen maceralarda Diana'ın hem saçlarında hem tarzında bir değişim gözlenmektedir. Dedikodunun bana aslı var gibi geliyor.

Bu arada dizideki Bosley (Bozli); Sami Hazinses kıvamında müthiş sevimli bir sidekick'tir..

Son iki sezonunda galiba Jill (Farrah Fawcett) ya da Kelly tam hatırlayamadım; diziden ayrılıp bir başkası geçmişti yerine. Hatta bir bölümde konuk oyuncu olarak yer almıştı. O bölümde Charlie'nin yanında (tabii izleyiciler Charlie'yi görmeden) arz-ı endam etmişti. Ne günlerdi be...

Selamlar
Lami Tiryaki

Diana ve Kelly benzetmesini çok iyi yakalamışsınız üstadım.

Bu arada Farrah Fawcett'in ilk sezon sonunda diziden ayrıldığını okumuştum. Konuyla ilgili biraz araştırma yaptım, bunları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Farrah Fawcett ilk sezon sonunda diziden ayrıldıktan sonra yalnız 3. ve 4. sezonlarda misafir oyuncu olarak toplam 6 bölümde daha oynamış. Kendisinin yerine Kris karakterini canlandıran Cherly Ladd gelmiş.

Sabrina karakterini canlandıran Kate Jackson ise ilk 3 sezonda rol aldıktan sonra, o da diziden ayrılmış. Sabrina'dan boşalan koltuğa ise Shelley Hack'in canlandırdığı Tiffany oturmuş. O da sezon sonunda diziden ayrıldıktan sonra yerine Tanya Roberts'ın canlandırdığı Julie gelmiş.

Netice olarak Meleklerden sadece; Kelly Garrett'i canlandıran Jaclyn Smith tüm sezon ve bölümlerde oynamış.

Farrah Fawcett; toplam 110 bölümden oluşan dizide sadece 29 bölümde rol alsa da, "Çarlinin melekleri" ile özdeşleşen bir isim olmuştur. Ben bu durumu "Hababam sınıfı"'nda Damat Ferit karakterini canlandıran Tarık Akan'ın durumuna benzetiyorum zira kendisi de serinin sadece iki filminde rol alsa da diziyle özdeşleşen isimlerden biridir.

Konu Baltimora tarafından (03.Ekim.2014 Saat 17:13 ) değiştirilmiştir.
Alt 12.Haziran.2015, 17:16   #9
Yönetici

•Rep Seviyesi :
İlk yayınlandığı dönemlerde olay olan dizi,
kendi kulvarlarında en önde olan bir çok dergiye misafir olmuştur..

Konu Baltimora tarafından (06.Eylül.2020 Saat 22:48 ) değiştirilmiştir. Sebep: Postimage'e erişim engellendiğinden görseller Flickr'a yüklendi.
Alt 09.Aralık.2015, 21:46   #10
Süper Üye

ayberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 123
•Rep Seviyesi :
ayberk will become famous soon enoughayberk will become famous soon enough
Bizim çocukluğumuzda diziler ve çizgi filmler gündelik hayatın o kadar içindeydi ki, çocuklar hepsine bir tekerleme uydurup oyun oynarlardı.. Bunlardan biri de "Çarli'nin melekleri" içindi..

"Çarlinin melekleri,
Kısa kısa etekleri,
Bozli'nin köpekleri,
Hav! Hav! Hav!..."

şeklindeydi..

Bookmarks

Etiket
70'lerin dizileri, 80'lerin dizileri, çarli'nin fıstıkları, charlie'nin melekleri, charlie's angels, fırt, parodi

Seçenekler
Stil