The Punisher Arka Bahçe Yayıncılık Bölüm 01 - Hoşgeldin Frank 1. Bölüm

nireng

Çeviri & Balonlama
20 Nis 2010
439
3,782
Punisher - Hoşgeldin Frank 1. Bölüm - Arka Bahçe Yayınları
Puhisher - Welcome, Frank

Türkiye'de iki bölüm halinde yayınlanan bu kitap, orjinal "Marvel Knights - The Punisher V3" serisine ait.

1. Bölüm - The Punisher v3 #01 - #06 arası
2. Bölüm - The Punisher v3 #07 - #12 arası (yakında)
sayılardan oluşuyor.

Konusuna gelince;
"Frank Castle, yani İnfazcı, suçla adım adım, mermi mermi sürdürdüğü, sonu gelmez bir savaş içinde. Bu seferki hedefi: Cadaloz Gnucci Ana tarafından idare edilen Gnucci ailesi. Ama New York Polis Departmanının kurduğu, talihsiz dedektif Soap'un yönettiği Özel Görev Timi, İnfazcı'yı yakalamaya çalışıyor. Tüm bu karmaşa yetmiyormuş gibi, şehirde İnfazcı'dan ilham alan yeni nesil suç savaşçıları boy göstermeye başlıyor: Ulu, Elit ve Bay İntikam."

Ek Not: 2004 yılında vizyona giren, Frank Castle'ı Thomas Jane oynadığı Punisher filmini seyreden olmuşsa bu çizgi romandaki çoğu kare ve karakter tanıdık gelecektir.

punisher-003Medium.jpg

Orjinal Kapaklar,

punisher-006WinCE.jpg
punisher-030WinCE.jpg
punisher-053WinCE.jpg
punisher-075WinCE.jpg
punisher-097WinCE.jpg
punisher-119WinCE.jpg

Arka Bahçe

İyi Seyirler

Moderatör tarafında düzenlendi:

aytekincelen

Süper Üye
15 May 2010
726
192
üstadım bizi punisher manyağı yaptın ellerin kolların dert görmesin çok çok teşekkürler

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Nireng bu ne hız arkadaş,
Daha senin yüklediklerini okuyamadan sürekli yenilikler ekliyorsun.
Çok teşekkür ederim.
Marvel karakterlerini seven benim gibi arkadaşlar için fevkalâde paylaşımlar yapıyorsun.
Eline sağlık.

kral911

Süper Üye
12 Ocak 2010
3,050
1,503
hızına yetişilmiyor üstad...x-men den sonra punisher ede el atmışsın...çok sağol..

t800

Kıdemli Üye
20 Haz 2012
127
6
Okumak isteyipte bir türlü fırsat bulamadım sayende okuyaçağım çok teşekkür ederim

fsdister

Yeni Üye
4 Ağu 2013
10
5
Paylaşan arkadaşa çok teşekkür ederim aylar önce indirmiştim ancak okuma ve yorum yapma fırsatı yeni bulabildim.Beni üzen şeyler gördüm.Bunlardan biri Punisher'ın infazcı diye çevirilmesi.Böyle başarılı - başarılıya yakın bir çevirinin Cezalandırıcı adını bozmamasını beklerdim.

İkinci olarak Garth Ennis'in "ön söz"de yazdığı şeyde alttan bir anlam yoksa, -ki çok aradım acaba başka bir şey mi demek istiyor diye- bu onun çok başarısız ve çıkarcı olduğunun kanıtı olarak gösterilebilir.Kendisine ne denmişse artık Punisher'ı savunmadığını, öldürmesinin haksız olduğu gibi şeyleri, sanki kendi eliyle büyüttüğü çocuğunun ayrıntılı özelliklerini sayar gibi anlatmış.Saygısız olmak başka, yazdığın şeye saygı duymamak başka.Gerçek hayatta çevrede o kadar kötü insan varken, aslında aramızdaki temiz adamı "ne de olsa hayali kahraman" diyerek aşağılamak kolaydır eminim.

Kusura bakmayın.Sadece hali hazırda çizim o kadar başarılı değilken, yazarında güzel bir hikaye yazıp, ona rağmen başarısız olmayı becermesi beni üzdü.Serileri okuyup, filmleri izleyip, hayalleri kurup duygu dolan; ailesinin ölümünü sadece silah sesleriyle unutabilen bir adamın ağlayışının masumluğunu bilen gerçek Punisher severlere ayıp değil mi bu "eğlenerek okuyun ciddiye almayın" lafları.Yazık.Neyseki MAX serisi öyle insanlardan kurtulup yeterli güzelliğe ulaşmış.Keşke devam etse...