Ve Harakiri Dergisi "Tekrar" Kapandı!

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
974
Şu oldu bu oldu Harakiri Mizah Dergisi geri dönmüşken Leman Yönetiminin aldığı bir kararla tekrar kapatıldığı haberi elimize ulaştı. Daha önce sansür yüzünden kapanan derginin 2 aylık periyotlarla çıkacağı duyurulmuştu ancak kısmet olmadı...

indir.jpg

The_immortal

Yeni Üye
2 Eyl 2012
88
237
Şu oldu bu oldu Harakiri Mizah Dergisi geri dönmüşken Leman Yönetiminin aldığı bir kararla tekrar kapatıldığı haberi elimize ulaştı. Daha önce sansür yüzünden kapanan derginin 2 aylık periyotlarla çıkacağı duyurulmuştu ancak kısmet olmadı...

indir.jpg

Harakiri tekrardan çıkacakmış dediklerinde çok sevinmiştim ve almıştım sonra o kadar gittim baktım yollarını gözledim yok yok ! gelmeyecek karasevda dedim umudumu kesmemle birlikte bu haber daha da üzdü beni :( ne diyelim hayirlisi dostlar

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,868
Son sayıdan beklediğimi bulamadığımı söylemeliyim. Tüm dergi içinde yüzümü azıcık gülümseten en ufak bir kareye rastlamamış ve bu yayının uzun ömürlü olamayacağını düşünmüştüm. Ya ben anlamıyordum bu işten ya da dergi bir mizah dergisi değildi. Evet mizahın anlatım yolunu seçmiş ve karikatür tekniğiyle okuyucusuna seslenmişti ama ne güllümsetebilmiş ne de belkendiği gibi düşündürtmüştü beni. Sanırım Leman grubu da farkına vardı, bu çizgide bir yayının tutmayacağını. Yine de "silinen" her yayın, çabaların heba olması anlamında üzüntü verici.

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,219
dergicili zor iş zaten. birde mizah dergisi olmak daha zor. hemde bu dönemde. yazık olmuş

HenryChinaski

Yeni Üye
3 Ağu 2012
30
10
Çok çok üzüldüğüm bir haber.Ben de 3.sayıyı almıştım ve oldukça da eğlenmiştim.Özellikle Bülent Arabacıoğlu gibi bir üstadın tekrar çizgilerini görmek çok sevindirmişti beni.Dergide umduğumdan çok daha fazlasını buldum.Nasıl beğenilmez, nasıl 'düşündürücü değil' tarzı yorumlar alır anlamıyorum.Çok uzun bir dönemden sonra beni heyecanlandıran, laylaylom mizahtan uzak tek dergi de kapatıldı.Üzgünüm çok üzgünüm:(

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,868
Ah, haklısınız En Kahraman Rıdvan'a haksızlık etmişim gerçekten. Tamamen aklımdan çıkmış o. Evet, tek elle tutulur tarafıydı derginin.

enger66

Onursal Üye
26 Eyl 2010
1,036
3,179
Ağustos sonu leman'a uğramıştım...can barslan ve behiç pek abimizln dışında pek kimse yoktu... M.K. Perker üstad bütün gece çalışmış erken ayrılmıştı dergiden...Boşuna çabalamış demek ki...:(

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,034
75,200
hiçbiryerde :)
kalitesiz olanlar değil,
standartların üzerinde olanlar daha çok
zorlanıyor maalesef... mizahdergisi almayı
yıllar önce bırakmış biri olarak üzüldüm ve merak
ettim şimdi dergi içeriğini...ne diyelim,sağlık olsun...

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,073
36,565
İstanbul
Üzüldüm. Aslında mevcut mizah dergilerinden farklı bir çizgi belirlemişti Harakiri bu son sayısıyla. Biraz daha çok çizgi roman derlemeleri gibi bir hedefi de vardı ve mevcut mizah dergilerinden ayrışıyordu. Türkiye'de bu manada bir boşluk vardı ve bu hedefiyle proje bence çok doğru bir projeydi. Önemli bir kayıp oldu. Bu son umarım ki yeni ve daha iyi başlangıçlara vesile olur.