Karaoğlan Resimli Tarihi Kahramanlık Dergisi Cilt 36 - Yeşil Gözlü Dilber

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Üstadım o kadar değerli paylaşımlar yapıyorsunuz ki emekleriniz için çok teşekkür ederim.
Hazine değerinde paylaşımlar değerini bilenler için.
Saygılarımızla.

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Gerçekten heyecenlı bir çalışma. Hem tarayan için hem arşiv yapanlar için. henüz incelemedim. Şu anda indirme yapılıyor. Bu seriye katkı yapan tüm dostları bir kez daha iyi ve güzel duygularla anmak ta şart.

Saygılar...

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Değerli "cortos'un" bu şahane ve çok güzel taraması anlaşıldığı kadarla 3. seri dediğimiz yayından. Kapaklar olmadığı gibi, ikinci serinin dergi düzenlemesi olan içerikler olmamakla Karoğlan sayfası olarak ikinci seri gibi ise de; genel düzenleniş ve içerik bağlamında, döneminin ruhunu yansıtmadığı için ikinci serinin baskısı gibi değerlendirmek zor.

Üstelik kendi üzerinde numaralanan orijinal yazımlı sayfalarından 52. ve 61. sayfalar da yok.

Bu güzel ve takdire şayan tarama, azim ve gayret katkı için değerli üstada teşekkürler.

Son düzenleme:

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,187
Ellerinize sağlık sayın "cortos";

Karaoğlan'lar sayenizde tekrar can buldu; fakat bu cilt belirttiğiniz fasiküllere ait macera olsa da "üçüncü seriye" (Yavaşça 1. dönem) ait.

Bilindiği gibi üçüncü seri; ikinci serinin bitiminden bir hafta sonra A. Muhtar Yavaşça tarafından yayımlanmaya başlamış ve tamamı 151 fasikül çıkmıştır. Fasikül serisinde yarım kalan “Kara Panter” macerası cilt serisinde (31 numaralı cilt) “Kara Panter 2” olarak tamamlanmıştır. Bu seriye ait 30. ciltten sonrakiler fasikül kapaksız devam etmiştir.

Teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,451
7,069
teşekkurler kardeş..tabiki cilt fasikül,tefrika hepsi bizim güzel paylaşımlar.İnşallah fasikül ve ciltler tamamlanır ve müthiş bir arşiv olur...

kudretsabancı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
3 May 2011
1,245
34,871
Değerli "cortos'un" bu şahane ve çok güzel taraması anlaşıldığı kadarla 3. seri dediğimiz yayından. Kapaklar olmadığı gibi, ikinci serinin dergi düzenlemesi olan içerikler olmamakla Karoğlan sayfası olarak ikinci seri gibi ise de; genel düzenleniş ve içerik bağlamında, döneminin ruhunu yansıtmadığı için ikinci serinin baskısı gibi değerlendirmek zor.

Üstelik kendi üzerinde numaralanan orijinal yazımlı sayfalarından 52. ve 61. sayfalar da yok.

Bu güzel ve takdire şayan tarama, azim ve gayret katkı için değerli üstada teşekkürler.

Ben teşekkür ederim. Kaçıncı serinin cildi bilmiyorum. Levent Cantek'in "Karaoğlan" kitabından kontrol ettim, Fasikül olarak doğru yere oturuyor.
Taramada eksik sayfa yok. Orijinal taramadaki sayfa numaralarından teyit edebiliriz. Resim üstündeki rakamlar dediğiniz gibi 51'den 53'e, 60'dan 62'ye atlıyor. Ama cildin sayfa numaralarında eksik yok. Bu numaralar, orijinal taramanın sayfa altlarında mevcut. Sevgiler.

Son düzenleme:

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Değerli "Kudretsabancı" ilginize en içten teşekkürler. Bilgi dağarcığınıza ve mütalaanıza aynen katılıyorum. Belirtiğiniz üzere, değerli taramanızın yayın baskısının kendi sayfa numarasına göre baktığımızda; sayfa eksikliğini söylememiz mümkün değil.

Zaten eksiklik sayfalar sizin tarama yaparken atlama yapmış olmanızdan da, kaynaklanmıyor. Tabii ki Karaoğlan okuru olmanın aşinalığı olmakla, bu saptamada hem fikiriz.

Taranan bu güzel çalışmanız, Yavaşça serisinden olmakla bu böyle. Yavaşça serisindeki, Lal serisindeki birçok Karaoğlan macerada bu tür sayfa atlamaları, eksik sayfa baskılı olması nedenle bu sıkıntı doğmaktadır.

Sizin de belirttiğiniz gibi orijinal baskı olan 2. seri taraması yüklendiğinde bu sayfaların kıyaslaması olası olacaktır.

Sizi bu sayfalarda da tanımak ayrı bir keyif...

En içte saygı sevgi mutluluk ve çalışmalarınızda başarı dileklerimle.

sali38tr

Onursal Üye
14 Nis 2009
586
2,831
Ellerinize sağlık güzel bir orjinal tarama mükemmelbeyazlatılmış tüm yeşil g.dilberi bu tarama ile değiştirdim