Ultimate Spider-Man #58

Tarkan88

Çeviri & Balonlama
14 Nis 2018
63
1,124
Herkese selamlar. Bu hafta iş yoğunluğumdan dolayı biraz programımın dışına çıkmak zorunda kaldım. Ama her şeye rağmen yine de bu hafta bir sayı eklemek için uğraştım ve şimdi bitirdim. O yüzden aralarda bazı hataları gözden kaçırmış olabilirim. Belki de tam kontrolden geçirmeden sunmamalıydım. Bilmiyorum. Bu bazı arkadaşların hoşuna gitmeyebilir. Ama dayanamadım ve haftayı es geçmek istemedim. O yüzden beni bu hafta mazur görmenizi rica ediyorum. Hem siz bunlarla karşılaştığınızda ne yapacağınızı zaten biliyorsunuz.:) Lütfen tavsiye ve eleştirilerinizi de eksik etmeyin. Herkese güzel günler dilerim.

l2hg25w.jpg

58.Sayı

borkum

Yeni Üye
5 Haz 2014
73
108
Hem bizi vazifelendirip hem de, çok yoğun işlerim vardı, özenemedim pek. kusuruma bakmayın demek olmuyor ama... ne yapacaz biz şimdi... eleştirsek insafa ters, sussak talimata ters... neyse; hafif dozlu 1-2 şey söyleyeyim bari :))
"kabus" yazarken "a"nın şapkası nerde?
donmaktan ölmek mi, donarak ölmek mi, kulağa daha hoş geliyor?
ayrıca; sen de "man" için benimle aynı sıkıntıyı yaşamışsın. hakkaten, yok bunun çözümü anlaşılan...

son not: ellerin dert görmesin. şahane iş çıkarmışsın gene. özellikle grafik işçilik konusunda katettiğin mesafe gözalıcı...

ALIENRIPLEY

Süper Üye
29 Ocak 2016
1,197
2,108
Popüler bir seri için her şeye değer, ellerine, gözlerine ve emeklerine sağlık değerli kardeşim, teşekkürler!

Tarkan88

Çeviri & Balonlama
14 Nis 2018
63
1,124
Hem bizi vazifelendirip hem de, çok yoğun işlerim vardı, özenemedim pek. kusuruma bakmayın demek olmuyor ama... ne yapacaz biz şimdi... eleştirsek insafa ters, sussak talimata ters... neyse; hafif dozlu 1-2 şey söyleyeyim bari :))
"kabus" yazarken "a"nın şapkası nerde?
donmaktan ölmek mi, donarak ölmek mi, kulağa daha hoş geliyor?
ayrıca; sen de "man" için benimle aynı sıkıntıyı yaşamışsın. hakkaten, yok bunun çözümü anlaşılan...

son not: ellerin dert görmesin. şahane iş çıkarmışsın gene. özellikle grafik işçilik konusunda katettiğin mesafe gözalıcı...

Yok hayır, ben o cümleyi mahcubiyetimi incelikle belirtmek için kullandım. Yoksa eksikleri, yanlışları tabii ki söyleyebilirsiniz. Tam tersi bir tavır takınmanızı beklediğim için söylemedim. (Ama vurursanız daha iyi olur, lütfen öldürmeyin.:d) Eleştirileriniz her zaman ki gibi çok kıymetliydi. Vakit bulduğum anda değişiklikleri yapacağım. Ayrıyeten övgüleriniz de beni çok mutlu ediyor. Çok teşekkürler.:)

Not: Oh, man! tabiri için gerçekten tam karşılık bulmak zor gibi. Ama dün gece bir videoda yabancılara Türkçe öğretmeye çalışan birine rastladım. Duruma göre "Yok artık!", "Hadi be!", "Yapma be!", "Hay Allah!" gibi kalıplar kullanılabilir dedi. Ya da daha argo bir tabirle siz de belirtmiştiniz galiba "Hadi lan!" olabilir. Zaten siz de muhtemelen bu tarz kalıplar kullanıyorsunuzdur. Yani benden şimdilik en fazla bu fikirler çıkıyor. Yeni bir şey bulursam da paylaşırım.

borkum

Yeni Üye
5 Haz 2014
73
108
Yok hayır, ben o cümleyi mahcubiyetimi incelikle belirtmek için kullandım. Yoksa eksikleri, yanlışları tabii ki söyleyebilirsiniz. Tam tersi bir tavır takınmanızı beklediğim için söylemedim. (Ama vurursanız daha iyi olur, lütfen öldürmeyin.:d) Eleştirileriniz her zaman ki gibi çok kıymetliydi. Vakit bulduğum anda değişiklikleri yapacağım. Ayrıyeten övgüleriniz de beni çok mutlu ediyor. Çok teşekkürler.:)

Not: Oh, man! tabiri için gerçekten tam karşılık bulmak zor gibi. Ama dün gece bir videoda yabancılara Türkçe öğretmeye çalışan birine rastladım. Duruma göre "Yok artık!", "Hadi be!", "Yapma be!", "Hay Allah!" gibi kalıplar kullanılabilir dedi. Ya da daha argo bir tabirle siz de belirtmiştiniz galiba "Hadi lan!" olabilir. Zaten siz de muhtemelen bu tarz kalıplar kullanıyorsunuzdur. Yani benden şimdilik en fazla bu fikirler çıkıyor. Yeni bir şey bulursam da paylaşırım.

hadi itiraf edeyim. okurken beni rahatsız eden bir cümle olursa dönüp orijinaline bakıyorum ve bu sayıda hiç orijinal sayıya bakma ihtiyacı hissetmedim. su gibi akıyordu. bula bula o iki kusuru bulabildim. ben de işi şakaya vurmaktan başka yol bulamadım.:Ğ

Bedo

Yeni Üye
25 Nis 2022
29
39
Hocam kâbusun â'sı fazla bir detay değil mi? Hepinizin emeğine sağlık, iyi akşamlar.

Tarkan88

Çeviri & Balonlama
14 Nis 2018
63
1,124
Kanka devamı gelicek mi ne kadar çevirmeyi düşünüyosun

Şu an için çok büyük bir problem olmadığı müddetçe devam etmeyi düşünüyorum. Cilt cilt gidiyorum. Her cilt zaten ortalama 5-6 sayı. Bu hafta Hollywood hikayesini tamamlarım. Sonra 1 cilt daha gelir. Zamanı geldikçe son durumla alakalı sık sık bilgilendirme yapacağım.

Not: Aslında bu hafta sonu yeni sayıyı paylaşınca başka bir mesele hakkında da yazacaktım ama buradan da bilgilendirmiş olayım. Bu seriyi normalde başka bir ekip yapıyordu ve ben de onları takip ediyordum. Fakat yaklaşık bir 6-7 ay kadar onlardan ses çıkmadı ve çok fazla da insan bekliyordu. Dönmeyeceklerini düşünerek duruma ben kendim el atma ihtiyacı hissettim. Fakat şimdi son süreçte fark ettim o arkadaşlar da galiba benimle yaklaşık aynı zamanlarda dönüş sağlamışlar. Şu an aklımda oluşan tek pürüz bu meselenin etik olup olmaması. Yani o arkadaşlara da saygısızlık etmek istemiyorum. Ancak dediğim gibi benim başladığım dönemde çok uzun zamandır devam etmiyorlardı. Şu an onları da takipteyim. Güncel olarak devam edecekler mi yoksa gene çok uzun süreler yeni sayı gelmeyecek mi görelim. Velhasıl bu mevzu dışında ben bu işle uğraşmaktan şu an için mutluyum. Devam etmeyi de istiyorum. Bakalım süreç ne gösterecek.

Bedo

Yeni Üye
25 Nis 2022
29
39
Hocam taraviri'den mi bahsediyorsunuz? En son taraviri de çeviriyordu da.

Bedo

Yeni Üye
25 Nis 2022
29
39
Bir de bu Hollywood'un son bölümü müydü? Yoksa bir bölüm daha mı var

Tarkan88

Çeviri & Balonlama
14 Nis 2018
63
1,124
Bir de bu Hollywood'un son bölümü müydü? Yoksa bir bölüm daha mı var

Evet, bu cildin tamamlanmasına son 1 sayı kaldı. Diğer grup Taraviri de yavaşladı gibi gene. Takipte olacağım. Belki gelip bana ulaşırlar. Tabii bu konuda sizin görüşleriniz de benim için önemli. Zamanla kararım kesinleşir.