The Rolling Stones - Angie (1973)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,604
35,105
İstanbul
ANGIE.png

Her dinlendiğinde insanda daha da dinleme etkisi yaratan, asla eskimeyecek 1973 yılından harika bir Rolling Stone parçası. "Angie"; Rolling Stones solisti Mick Jagger'ın David Bowie'ye kaptırdığı eski sevgilisi manken, oyuncu ve gazeteci Angela Barnett'ın adının kısaltmasıdır. David Bowie ile 10 yıl evli kalan Angela Barnett 1970'lerin glam rock kültürünü ve modasını etkilemeyi başaran isimlerin başında gelmektedir. Notlarımıza son olarak; "Angie" teklisinin dünyada bir çok ülkede bir numaraya yükselerek çok sayıda Altın ve Gümüş plak ödülü aldığını da ekleyelim. www.youtube.com/watch?v=2K7jMLS-7iw

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,952
Rock starları arasında bir diğerine sevgilisini kaptırmak moda galiba. Bir zamanlar ünlü Beatles'in George Harrison'u da eşi Pattie Boyd'u Eric Clapton'a kaptırmıştı. Harrison, Beatles'in ünlü parçası Something'i ona yazmış, Clapton da meşhur Layla'sını.

Bu kalp kırıklıkları "ya toprağınsın ya benim" gibi bir motto yerine üretkenliğe dönüştüğü zaman gerçekten güzel işlerin çıkmasına vesile oluyor galiba... :)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,604
35,105
İstanbul
Bu kalp kırıklıkları "ya toprağınsın ya benim" gibi bir motto yerine üretkenliğe dönüştüğü zaman gerçekten güzel işlerin çıkmasına vesile oluyor galiba... :)
Bir de Cat Stevens'ın ünlü “My Lady D’Arbanville” şarkısı var üstadım. Şarkıda ölü olarak anlatılan Patti, aslında aslında Stevens'ın ölen aşkını simgeler. Malum Patti D’Arbanville, Stevens’ı, Mick Jagger için terk etmişti.

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,239
3,933
Osmaniye
mlTJkKpvzX

Zamanında büyük bir dedikoduya konu olmuştu şarkının ismi. Rolling Stones'in gitaristi ve söz yazarı Keith Richards'ın kızının ismi mi, David Bowie'nin karısı Angela (Angie) Bowie mi yoksa Keith Richards'ın eski kız arkadaşı Anita Pallenberg mi? Bazıları da dönemin güzel oyuncusu Angie Dickson olduğunu ileri sürüyor.
Bana kalırsa ortaya karışık bir yapılmış bir şarkı. Emeği geçen herkesin kendinden bir şeyler kattığı bir eser. Belki de reklam olsun diye yapılmış bir söylentiydi.

cVsVYnPSvr