Tenten'in Pikarolar Macerası Bugün Başladı

Levent 16

Aktif Üye
22 Kas 2011
311
1,615
Tenten ve Pikarolar macerası bugün 4 Şubat'ta başladı. 25 Şubat'ta bitecek olan macerayı gerçek zamanlı olarak bir kaç kere okumuştum, bu yıl da gerçek zamanlı olarak tekrar okuyacağım. Kastafiore'nin Mücevherleri macerası da 16 Mayıs'ta başlıyor.

Pikarolar albümü yurtdışındaki forumlarda bazı okuyucular tarafından zayıf bir macera olarak görüldü. Ancak gene de Hergé her zaman Frankofonun bir ustası olarak takdir edilecek ve Pikarolar albümü hep ilgiyle okunmaya devam edecek.

Calligrapher

Onursal Üye
5 Nis 2021
1,172
6,943
Tenten ve Pikarolar macerası bugün 4 Şubat'ta başladı. 25 Şubat'ta bitecek olan macerayı gerçek zamanlı olarak bir kaç kere okumuştum, bu yıl da gerçek zamanlı olarak tekrar okuyacağım. Kastafiore'nin Mücevherleri macerası da 16 Mayıs'ta başlıyor.

Pikarolar albümü yurtdışındaki forumlarda bazı okuyucular tarafından zayıf bir macera olarak görüldü. Ancak gene de Hergé her zaman Frankofonun bir ustası olarak takdir edilecek ve Pikarolar albümü hep ilgiyle okunmaya devam edecek.
Değerli @Levent 16 ,
Affınıza sığınarak, 4 Şubat'ta nerede başladığını sorabilir miyim?
İlk yayımlanma tarihinden bahsediyorsanız, bildiğim kadarıyla Belçika ve Fransa'da eşzamanlı olarak Tintin-l'Hebdoptmiste dergisinde 16 Eylül 1975 tarihinde yayınlanmaya başlamıştı.

Calligrapher

Onursal Üye
5 Nis 2021
1,172
6,943
Açılış karesi de bana ilk okul yıllarında okuduğum ünite dergilerindeki resimleri anımsatır. Havada uçan kargalar, çiftlik evleri, dallarda kuşlar, bir başka güzel karedir. Yazmadan geçemedim.
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.
Gerçekten de açılış karesi insanı o eski güzel günlere götürüyor. Daha önce o gözle bakmamıştım, sayenizde şimdi bir kez daha bakınca farkettim ve mutlu oldum. Eksik olmayın...

Firt

Yeni Üye
5 Şub 2023
30
101
Tenten-Bas-m-1981-Say-20.png