Manga (Fransızca)

Osidi

Onursal Üye
14 Eyl 2009
1,380
16,549
Ankara
Benim manga ile pek aram yoktur o yüzden arşivde kalıcı olmayacaktır ama ilgilenen olursa gelecek program ........

4p7sd7zfs3y0ogg9g.jpg

66elmq59kracoap9g.jpg

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,001
5,925
Tam , '' Sn. @Saitama 'nın kulakları çınlasın !! '' diyecektim ki , paylaşımınız altında beğenilerde kendisinin ismini gördüm ! Fakat , içim artık daha da rahat !! Çünkü , siz bir konuyu ele aldınız mı , neti adeta kazıyarak , '' külliyat '' haline getirirsiniz . Doğrusu , son zamanlardaki diyarımızdaki '' Manga salgını'' na ben de yakalanmış durumdayım !! Dolayısıyla , ilgilenen olursa sorunuzun cevabı olarak , '' ben ilgiliyim '' diyebilirim ! Üstelik şu aralar bu konuyu çalıştığımdan , eser ya da külliyat farketmez , beklerim. Şimdiden teşekkürler Sn. @Osidi

Osidi

Onursal Üye
14 Eyl 2009
1,380
16,549
Ankara
Ressamlar albümlerini oraya buraya sıkıştırıp paylaştım, mediafire ve mega hesaplarımda paylaşmak üzere yüklediğim bir miktar BD albüm var, resmini koyduğum yukarıdaki ve aşağıdaki mangalar neredeyse 4,5 Gb. ve boş yerlere sığmaz.
.cbz ve .pdf
O nedenle hiç hoşlanmasam da doğrudan VK indirme linklerini vereceğim.
Üyelik olmadan indirmede sorun yaşarsanız bir şekilde bendekileri parça parça paylaşırım daha sonra.
o9k1d1on3yrikdl9g.jpg

p7ih56tbszo0ks79g.jpg

12zgjwcvngzhlzx9g.jpg

bw95tmljz5joixf9g.jpg

6ew6ssxewflagc09g.jpg

yc3nbbmhzjjdmc39g.jpg

Osidi

Onursal Üye
14 Eyl 2009
1,380
16,549
Ankara
Kapak resimleri ilk mesajda var zaten kalabalık olmasın, teker teker konu açmak yerine hepsinin linklerini buraya ekleyeceğim. İsteyen indirip kendi konu açabilir. Linklerde sorun olursa yazarsınız, indirdiklerimi bir süre tutacağım.

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,001
5,925
Çok teşekkürler Sn. @Osidi . Klasik manga uyarlamalarını merakla beklemekteydim. Linklerini verdiğiniz indirme işlemlerinde sorun yaşamadım. İçeriklerinin grafik yapıları bir hayli cazip. Üstteki mesajınızda resimler şeklinde belirttiğiniz , diğer manga örneklerini paylaşırsanız , sevinirim. Özellikle, paylaştığınız '' Suç ve Ceza '' bir hayli ilgimi çekti. Sağ olun.

Son düzenleme:

Osidi

Onursal Üye
14 Eyl 2009
1,380
16,549
Ankara

Osidi

Onursal Üye
14 Eyl 2009
1,380
16,549
Ankara

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,001
5,925
Çok teşekkürler ilginize Sn. @Osidi . Son günlerde diyarımızda birbiri ardına paylaşılan kurgu manga ustalarının maceralarına , sizin sunduğunuz klasik uyarlamalarının eklenmesi çok iyi oldu. Böylece manga dünyasının , günümüzdeki durumunu çeşitli açılardan görme imkanını bulmuş oluyorum. Klasik romanların manga uyarlamaları derken , ülkemizdeki özellikle Yordam Kitap tarafından yayınlanan kitapları hatırladım. Paylaştığınız linkler , Japonların klasiklere verdiği önemi gösteriyor. Çok bilinen klasiklerin bu çizimlerine bakarken, neredeyse lisan bilgisinin önemi düşük seviyeye iniyor bir bakıma . Yani , resimleri izleyerek bile , eserin nasıl uyarlandığını anlamak mümkün hale gelmiş . Sağ olun.

Son düzenleme:

edizmediz

Yeni Üye
14 Şub 2020
28
125
Benim manga ile pek aram yoktur o yüzden arşivde kalıcı olmayacaktır ama ilgilenen olursa gelecek program ........

4p7sd7zfs3y0ogg9g.jpg

66elmq59kracoap9g.jpg

müthiş bir arşiv ancak klasik eserler özellikle yeni nesil tarafından bu şekilde adeta bir özet olarak okunursa edebiyat açısından zor bir durum olacak. Eserler orijinal halleriyle anlam taşırlar ve o içerikleriyle klasik kabul edilmiştir. Hatta bazen çok değerli klasik eserler çeviri kötü olunca dahi büyük zarar görebiliyor. Tabii ki dileğimiz edebiyat eserlerini bu şekliyle okumaya başlayıp sevecek olan gençlerin daha sonra orijinal hallerini de okumalarıdır.... Sevgiler, selamlar...

Osidi

Onursal Üye
14 Eyl 2009
1,380
16,549
Ankara

İnanna Salome

Aktif Üye
4 Eki 2023
235
1,499
Harikasınız. Manga ve edebiyat aşığı bünyeye ilaç gibi geldi. Tutkularımla dil öğrenmeyi birleştirdiğim şu dönemde, kolaylaştırılmış metinli hikaye kitapları siparişi vermişken, Fransızca manga edebiyat eserleri enfes oldu. Hepsi birbirinden güzel, heyecanla indirdim. Akıl ve Tutku, Yeşilin Kızı Anne ve Emma'ya kalbimi bıraktım. Gönül dolusu, sonsuz teşekkürler.

Osidi

Onursal Üye
14 Eyl 2009
1,380
16,549
Ankara
Şimdilik elimdeki son kalanlar ... :)

Edogawa Rampo'nu İthaki tarafından yayınlanan "Panorama Adası'nın Tuhaf Hikayesi eserinin uyarlaması,

“... Cehennemden mi cennetten midir bilinmez ama bu dünyaya ait olmayan acayip görüntüler birer kâbus gibi birbirini izliyordu.”

Japon polisiyesinin kurucusu kabul edilen, ülkenin en meşhur yazarlarından biri olan ve ismini Edgar Allan Poe’nun okunuşundan alan, “Uzakdoğu’nun Poe’su” Edogawa Rampo, Panorama Adası’nın Tuhaf Hikâyesi’nde ütopik bir bakış açısıyla simülasyon ile gerçekliğin arasındaki gittikçe soluklaşan çizgiye odaklanıyor.

zimtndh697fljjg9g.jpg

Osidi

Onursal Üye
14 Eyl 2009
1,380
16,549
Ankara

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,001
5,925
Çok iyi oldu , bu paylaşım benim için. Sefiller'in bir çok yayınevinden dilimize yapılan çevirilerini ve de farklı çizgi roman uyarlamalarını okudum. Bu yüzden , çizgi roman uyarlamalarında , manga dahil lisan farklılığı benim için önemini kaybetti gibi. Çok teşekkür ediyorum bu paylaşımınız için Sn. @Osidi . Yeniden Jean Valjan''ın macerasını büyük merakla göreceğim.Sağ olun , var olun.

Son düzenleme: