Ken Parker konusunda yardım

MehmetMAH

Süper Üye
28 May 2013
37
167
gaziantep
İyi akşamlar abilerim ve küçüklerim ,
Yakın zamanda Gittigidiyor sitesindeki sahafları keşfettikten sonra tekrar çizgi roman almaya başladım .
Ken parker serisini tamamlamak istiyorum evvelden aldığım rodeodan çıkan bazı sayılarım var eksiklerimi tamamlamak istiyorum fakat bu konuda bazı karışıklar yaşıyorum :
1- Rodeo yayınlarından çıkan 50 küsür kitaplık beyaz kapaklı seri var Altın seri diye bahsedilen bu seri değilmi birde yine rodeodan özel seri var-8 kitap.

En önemli sorum 2-Parantez yayınlarından çıkan seri var oda beyaz kapak ve kapaklar rodeonunkiyle aynı-her şeyi aynı gözüküyor parantez ve rodeodan çıkanlar aynımı sadece yayın evleri mi değişik ? misal rodeodan 17. sayıyı bulamadım parantezin 17.sayısını alsam olur mu? hangi yayın daha yeni rodeomu parantez mi?

3- Bir de Tay yayınlarından çıkan Alaska var buda Ken parker sanırım fakat eski yayın forumda listeleri paylaşılmış -paylaşanların eline sağlık- Alaskanın seri no-Macerelar Rodeonunkiyle tutmuyor yani Rodeo da 17.cilt uzun kanlı yol iken Tay Alaskada 17. cilt Kahraman çavuş Uzun kanlı yol ise 15. ciltte . :D:D:D Alaska-Tay iyice kafamı karıştırdı macereların isimleri aynı fakat numaralar değişik niye ki acep ?

yardımcı olan arkadaşlara teşşekür ediyorum

haziran

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,355
3,971
Sevgili www17
Ken Parker ilk orjinal 12 sayı Parantez yayınlarından çıktıktan sonra gene orjinal 13. sayısından itibaren aynı formatda Rodeodan çıktı. 8 sayılık basılan seri ise özel seri sanırım ana seri bittikten sonra oda kaldığı yerden devam edecek :)

carson10

Aktif Üye
16 Ara 2012
388
1,155
Alaska ile Orijinal Ken Parker sayılarının birbirini tutmaması; 1. seri'de yayılanan ilk sayının orijinal
9 ve 10. sayılar olan "beyaz balina&beyaz topraklar" olmasıdır.Orijinal 1. sayı "uzun tüfek"'ten 22
sayfa ve "Mine Town" adlı 2. sayı ise 3. Alaska sayısı olarak yayımlanmıştır.Alaska 1. seri 40 sayı
sürmüş, 2. seride 21 kitap yayınlanmış ve bazı maceralar tekrar edilmiştir.Ancak Orijinal 46. sayı
"Adah" ve 58. sayı "Grev" Alaska'dan hiç yayınlanmamıştır. Rodeo "Adah"ı geçen yıl yayımladı.
Grev'i yayımlamasını bizde bekliyoruz.Ken Parker altın seri denilen bu klasikler bitince "Ken
Parker Magazine" ve "Ken Parker Special" olarak yayınlanacak çok sayı var. Birde "Nefes ve
Düş" olarak geçen yıl yayımlanan (62 special) güzel bir sayı var, onu da kaçırmayın.Selamlar.

MehmetMAH

Süper Üye
28 May 2013
37
167
gaziantep
Sevgili www27, sana özel mesaj gönderdim."Benimle irtibata geç" diye yanıt bile vermedin. Mesajı görmedin mi yoksa.

Görmedim abi hemen irtabata geçelim
edit:abi uğraştım şimdi de göremiyorum msj falan heralde ben bulamadım.Ben site üzerinden size irtibat için mail adresimi şimdi yollalamaya çalışacağım

Son düzenleme:

MehmetMAH

Süper Üye
28 May 2013
37
167
gaziantep
çok teşekkür ederim rodeodan özel seriyi almıştım 8 cild. önsözünde klasik altın seriden sonrasını anlattığı yazıyordu.
Rodeo altın seriyi 2006-2007lerde dergiciden alıp alıp okurdum altın seriyi tamamlamadımı rodeo .?

carson10

Aktif Üye
16 Ara 2012
388
1,155
Rodeo, Ken Parker altın seriden en son 51. sayı "Gelecek Durak Stockton" adlı sayıyı yayımladı.
Bundan sonra 54. sayı "Boston" var (bu sayı Alaska'dan "Yıllar Sonra" adıyla yayımlandı).57.sayı "Grev" var. 58.sayı
"Donovan'ın Çocukları" var.Bu sayıyla altın seri bitiyor ki bunlar önemli sayılar.Dediğiniz doğru,
özel seride bu 58. son sayıdan sonraki maceralar anlatılıyor.Boston'da Ken Parker'ın başına gelen
olaylardan yaralı çıkar ve kuzeye doğru kaçmaya başlar.Sonrası yeni maceralar.Selamlar.