Karaoğlan - Alamut Kalesi

reader20

Onursal Üye
23 Kas 2011
858
18,799
Denizli
Karaoğlan Lal Kitap Yalaz Prodüksiyon (8. Seri)’nin 39 ve 40. sayılarında yayımlanan macerayı derleyerek beğenilerinize sunuyorum…

qz0egjq.jpg

dmlsehn.jpg

Keyifli okumalar!..

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,018
6,012
Tabii ki çizgi romanlar arasında Karaoğlan sevgimiz bir başka . Tarkan ile karşılaştırıldığında , özellikle yayın yıllarında , Tarkancılar da vardı , Karaoğlancılar da !! İsimlerini burada vermeyeyim ama , tanık olduğum önemli çizerlerimizin sohbetlerinde de tartışma konusu olmuştur !! Geçenlerde tesadüfen rastladığım bir youtube programında bir başka çizerimiz , Karaoğlan'ı Asterix ile karşılaştırıyordu ! Çizerimiz bazı nedenlerden Asterix'i daha üstün bulduğunu anlatıyordu. Kendisini çok sevdiğim çizerimiz , ileri sürdüğü argümanlar açısından haklı olabilir . Ama ben , her zaman çizgi roman kahramanlarımızı birbirleriyle yarıştırmayı doğru bulmayanlardan olmuşumdur. Tüm bunları , @reader20'nin paylaştığı , yayın seviyesi yüksek , güzel derlemesi hatırlattı ! Özellikle '' Alamut Kalesi '' isimli Karaoğlan macerasını , gazete sayfalarından ya da kolleksiyonumda bulunan kitap sayfalarından ilk okuduğum zamanlar halen aklımda . ( Bu macera yayınlanırken , '' 6 aydır Baybora'yı görmüyoruz. Niçin ? Ne olur şu Baybora'yı görseydik !! '' satırlarının bulunduğu okur mektubuyla ilgili , şu cevap yer alıyor ; '' Alamut Kalesi sizin de bizim de imdadımıza yetişti . Bu romanda doya doya seyredecek ve herhalde zevkle takip edeceksiniz ! '' ) Daha sonraları bu maceranın etkisiyle , '' Hasan Sabbah ve Alamut Kalesi '' tarihini araştırmaya başlamıştım !! Emekleriniz ve sonucu paylaşımınız için çok teşekkürler @reader20 .