Karagöz - sayı 2394

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,896
5,239

Sayın ritvan ;

KARAGÖZ okuma günlüğü : KARAGÖZ OKU(YORUM) :

"
Başka memleketlerde yapılan inkilaplarda millet çok defa orduyu karşısında bulmuştur. Halbuki Türk milleti yükselmek için adım atmak istediği zaman daima ordunun elinden tuttuğunu görmüştür. Türk ordusu , Türk milletinin yüksek emellerinin hamisidir. Milletle ordu o kadar yekdiğerile birleşmiştir ki tarihte bunun misali enderdir. Ordu dediğim zaman icabında vatan için canını vermeğe hazır olan Türk milletinin münevver evlatlarından da bahsediyorum."

Bu satırlar ilk sayfada yer alıyor. Söyleyen
Mustafa Kemal Atatürk. Lütfen her sözcüğünün üstünde uzun uzun düşününüz. Ne demek istemiş bunu yapınız lütfen... yıl 1931 ......

Orta sayfada : Fener takımı ile İtalya takımı arasında yapılan maçta Fener 6 4 galip geldi. ( Fotoğraf ta var. )

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim...

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,995
ordu-turkey
Sayın ritvan ;

KARAGÖZ okuma günlüğü : KARAGÖZ OKU(YORUM) :

"Başka memleketlerde yapılan inkilaplarda millet çok defa orduyu karşısında bulmuştur. Halbuki Türk milleti yükselmek için adım atmak istediği zaman daima ordunun elinden tuttuğunu görmüştür. Türk ordusu , Türk milletinin yüksek emellerinin hamisidir. Milletle ordu o kadar yekdiğerile birleşmiştir ki tarihte bunun misali enderdir. Ordu dediğim zaman icabında vatan için canını vermeğe hazır olan Türk milletinin münevver evlatlarından da bahsediyorum."

Bu satırlar ilk sayfada yer alıyor. Söyleyen Mustafa Kemal Atatürk. Lütfen her sözcüğünün üstünde uzun uzun düşününüz. Ne demek istemiş bunu yapınız lütfen... yıl 1931 ......

Orta sayfada : Fener takımı ile İtalya takımı arasında yapılan maçta Fener 6 4 galip geldi. ( Fotoğraf ta var. )

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim...
sayın dedo11 bu dünyaya bir m.kemal ATATÜRK bir daha gelmez bu konuda o kadar çok şey okudum ki tek bir sözünü yazayım diyor ki yeryüzünde ne varsa kadının eseridir tarımı başlatan kadındır bu bile medeniyet için önemlidir çocuğun ilk öğretmeni annedir deha budur

saygılar.ve sayın ritvan dost inanın her emeğiniz ayrı değerli bu ara çok kafam meşgul o dertleri halletmeme 4-5 ay kaldı sonrasında sizin tüm emekleri indirip arşivliyeceğim benim için çok kıymetli hepsi varolun.