Kaptan Swing İlhami Alpagut No 082 -Titan Harekatı

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,669
Kasımpaşa
Kaptan Swing İlhami Alpagut No 082 -Titan Harekatı

sf8201.jpg

Türk çizgi roman okuru vefalıdır. Cefakardır. Kadir kıymet bilir. Ne versen onu okur. Kötü tercümeye bir şey demez. Kötü baskı bilmez. Yani iyi bir okurdur. Ama bazen bu da olmaz dedirten şeylerle karşılaşırsınız ya bu sayı da onlardan birisi.. Zamanında bayiye heyecanla koşup Swing geldi mi diye soruyorsun, bayi pişkin ve müstehzi bir gülüşle buyur al diyor. Mutlusundur.. Ama a o da ne.. İçinden ne çıkıyor.. Okuyun da görün, ben çok eğlendim.. Siz de eğlenin. Sevgiler, saygılar..

...
Pencere açık.
Dışarda şehir -
ayışıklı uykusunda...
Gözler.
Kocaman, berrak, iri,
iki mavi damla gibi gözleri..
Kumral
kıvırcık
bir sakal.
Yüzü beyaz...
Pencere açık.
Gece.
Yaz....
Odada ikimiz.
Konuşuyor o:
-`İsterdim ki ben,
Şarkılarımı söylesinler benim
el ele tutuşup dönerken
çocuk bahçelerinde çocuklarımız..
Duyduğum seslerin en güzelidir -
bir yaz gecesi -
dizimde yatan bir çocuğun
bana yıldızları soruşu..`
Bir kafes.
Bir kanarya kuşu.
Bir keman -
yeni doğmuş bir çocuk gibi yatıyor kutusunda.
Pencere açık.
Dışarda şehir -
ayışıklı uykusunda.
Odada ikimiz.
Konuşuyor o:
-`İsterdim ki ben,
bir kitap bekçisi olayım
camları güneşli bir kitap evinde.
Duyduğum zevklerin en doyulmazıdır -
yıldızlı cenup denizlerinin alevinde
sabahlar gibi
sevilen bir kitap başında sabahlamak....`

nazım

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,769
İstanbul
İyiymiş :)

Aynı kapağın içinden çıkan farklı maceralara aşinayım da böylesini ilk kez görüyorum.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,744
Kıbrıs
Savaş Bey bu fasikülün kıymetini bilin. 415 sayılık İlhami Alpagut fasiküllerinde orijinal
Swing maceraları var;Türk çizimi Swingler var;Brik var;Kamorra var ama böyle 'comics'tarzı bir macerayı ilk defa görüyorum.Ne kadar ilginç ki Alpagut orijinal Swing
stoğunu kısa zamanda tüketmiş ve 90'lı sayılarda da Türk çizimi Swingler yayınlamış.
Daha 61.fasikülde 'Albayın Kızı'adlı Türk çizimi macera yayınlanmış.Ama bu 'Titan Harekatı'
tam bir sürpriz.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,630
hiçbiryerde :)
sf8214.jpg

Ben de inanmadım!
"Pil" bey "kızıl altı ışınları" ve
"sessiz helikopteriyle" ne yapabilir?
Ne diyorum ben?
Çok çalışmaktan her halde
Saygılar...

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,669
Kasımpaşa
Savaş Bey bu fasikülün kıymetini bilin. 415 sayılık İlhami Alpagut fasiküllerinde orijinal
Swing maceraları var;Türk çizimi Swingler var;Brik var;Kamorra var ama böyle 'comics'tarzı bir macerayı ilk defa görüyorum.Ne kadar ilginç ki Alpagut orijinal Swing
stoğunu kısa zamanda tüketmiş ve 90'lı sayılarda da Türk çizimi Swingler yayınlamış.
Daha 61.fasikülde 'Albayın Kızı'adlı Türk çizimi macera yayınlanmış.Ama bu 'Titan Harekatı'
tam bir sürpriz.

Sevgili Atilla Bey;
kesinlikle eminim bu kitabı benden daha iyi saklayabilirsiniz, ayrıca bende bu ciltten iki adet var, bu nedenle bu fasikülü içeren 24. cildi sizin için ayırdım. İlk görüşmemizde ya da bir başka şekilde size ulaştırmaya çalışacağım. Saygı ve sevgilerimle..

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,744
Kıbrıs
Çok teşekkür ederim Savaş Bey.Hele de sarı sırtlı Alpagut cildi olması daha da güzel.

mister1194

Yeni Üye
11 Nis 2011
26
38
Bu Swingi ya da benzer kötü bir sürpriz yaşadığım Swingi çok iyi hatırlıyorum, çocuksun yeterli paran yok güç bela bir kitap aldırıyorsun, büyükler nasılsa razı oluyor, eve gelip heyecanla okuyacağım diye sabırsızlanıyorsun ve içinden başka bir çizgi roman çıkıyor...
Yaşadığım hayal kırıklığını hatırladım bu kitapla ve o halime üzüldüm...
Sağlıcakla kalın... :)

12 Şub 2010
15,006
543,788
Olacak o kadar:D

Levent Kırca'nın, Aziz Nesin'in memleketinde olacak o kadar.

Ne tüketici yasası var o zamanlar, ne telif mevzuatı. Başbakan yeğeni hayali mobilya ihracatı yapıyor.

Olacak o kadar:D