How It Works Dergileri Türkçe Tüm Sayılar

cagan73

Onursal Üye
17 Kas 2013
333
7,566
Neredeyse etrafımızdaki her şeyi bilim ile açıklayabilecek konuma geldik, ispatlanamayacak konular hakkında da isabetli tahminlerde bulunabiliriz.
Tek bir şartla !!!
İyi bir bilim ve felsefe okuyucusu olmak...
"How It Works - Türkiye" bize çok geniş bir yelpazede çok fazla bilgi sunuyor.

Tüm Sayıları özel ekleri ile birlikte indirebilirsiniz (2024 01-02 mevcut değildir)

Resme Tıklayınız:

Son düzenleme:

didi

Yeni Üye
5 Nis 2009
29
160
Sunduğunuz özel ekler arasında, derginin 2019 ekim ayında vermiş olduğu "Tarihi Değiştiren 15 Bilim İnsanı" adlı koleksiyon ekini göremedim. Pdf formatında linkine aşağıya bırakıyorum. Maksat eksik kalmamış olsun.
Teşekkür ediyorum emekleriniz ve bilime verdiğiniz değer için.

BelaMatador

Onursal Üye
8 Mar 2011
418
4,540
İstanbul
Değerli cagan73 forumumuza yaptığınız katkıları takdir etmekle beraber, toplu paylaştığınız paketlerin içeriğinin forumumuzun kurallarına uyduğunu kontrol etmenizi ve gerekli düzenlemeleri yaparak paylaşmanızı rica edelim.
Özellikle Madde 5. Aşağıda forum kurallarını link olarak paylaşıyorum.

Forum Kuralları

Selamlar, BM

cagan73

Onursal Üye
17 Kas 2013
333
7,566
Değerli cagan73 forumumuza yaptığınız katkıları takdir etmekle beraber, toplu paylaştığınız paketlerin içeriğinin forumumuzun kurallarına uyduğunu kontrol etmenizi ve gerekli düzenlemeleri yaparak paylaşmanızı rica edelim.

Forum Kuralları

Selamlar, BM
Merhabalar, değerli ilgileriniz için çok teşekkür ederim. Pakedi hemen kaldırıyorum

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,773
İstanbul

Forum Kuralları

Selamlar, BM

Merhabalar, değerli ilgileriniz için çok teşekkür ederim. Pakedi hemen kaldırıyorum

Ya, evet. Bunu nasıl da atladık... Sevgili @BelaMatador 'a dikkati, sevgili @cagan73 'e de hassasiyeti için çok teşekkür ediyorum.

CEMMM

Yeni Üye
12 Tem 2023
51
207
Ya, evet. Bunu nasıl da atladık... Sevgili @BelaMatador 'a dikkati, sevgili @cagan73 'e de hassasiyeti için çok teşekkür ediyorum.
KURAL İHLALLERİNE ÖRNEK

7) Eski konulara arka arkaya, içeriği zenginleştirmeyen, sırf konunun ön plana çıkmasını amaçlayan mesajların (teşekkür ederim, eline sağlık gibi) yazılması güncel konuların gündemden düşmesine neden olmaktadır. Bu nedenle bu türden mesajların sayısı 1-2’yi geçmemelidir.

8) Sadece beğeni ifade eden ya da teşekkür içeren mesajlar yazmak yerine “Like” butonu kullanılmalıdır. Mümkün olduğunca zenginleştirici mesajlarla konuyu geliştirmek tercih edilmelidir.

16) Türkçe’de olmayan, anlamsız kelime, öbek ve cümlelerin ısrarla kullanılmasından kaçınılmalıdır. (örneğin: "emeğine sağlık") "ii", "saol", "thanks" vb. kelimeler kullanmak yasaktır.

En çok ihlal edilen husus bunlar, sanırım artık bu yasak daha ciddi uygulanmalı.

11) Yabancı dillerde yapılan paylaşımlarda, Türkçe paylaşımlardan farklı olarak tüm seri tek bir başlık altında toplanacaktır. Her bir sayı için yeni bir konu açmak bu türden paylaşımlar için anlamlı olmayıp, erişilebilirliği güçleştirecektir. Bir üye tarafından aynı gün içerisinde yabancı dilde farklı başlıklar altında açılacak konu sayısı beşi geçmemelidir.

Bu da diğer en çok olmasa da çok defa ihlal edilen bir başka yasak.