Historica Biografie (İtalyanca, Tarihi Kişilerin Biyografileri)

kemalettin

Onursal Üye
13 Eyl 2011
521
2,678
Çok güzel bir seriymiş.
Renklerine de hayran kaldım.
İngilizce veya Türkçelerine erişmek dileğiyle

Google da (OCR) metin bazlı Almanca yayınları İngilizce ye oldukça başarılı bir şekilde çevirtmiştim.
OCR olmayanları da AI yakında halleder inşallah

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,000
5,925
Biyografi , çok sevdiğim metin türlerindendir , hele titiz araştırmaya dayalı , ayrıntılı anlatımla olursa .Dilimize çevrilen önemli biyografiler , başarılı seriler var. Bunların başında , İş Bankası Kültür Yayınları'nın biyografi serisini belirtebilirim. ( Meraklılar ve henüz okumayanlar varsa , bu seriden özellikle Nietzsche'yi öneririm. ) Ayrıca , Walter Isaacson gibi yazarların biyografi çalışmaları , sadece ülkemizle sınırlı kalmayıp , tüm dünyada ses getiriyor. Geçmişteki bir mesajımda yazdığım gibi , bu alanda çizgi romanda Fransızları çok başarılı görüyorum. Neredeyse , her alandaki tarihi kişiliğin çizgi romanını , başarılı sonuçlarla yayınlıyorlar . Değerli @balkan'ın yukarıda sunduğu , Fransız Glenat firması yayını serinin , İtalyan Mondadori firması tarafından yayınlanan İtalyanca çevrisi baskıları , bu konunun başarılı ( hem araştırma , hem de 9. sanat bakımından ) örnekleri. Birkaçını , değerli dostların yazdığı gibi daha önce okumuştuk , diğerlerinin de çevirilerini okuyabilsek çok daha iyi olur şüphesiz. Ancak , başta Atamız olmak üzere , hem tarihimize hem de dünya tarihine yön veren , '' bizden '' tarihi kişiliklerin de bu gibi serilerde yer almasını dilemişimdir hep , keşke yapılsa. Teşekkürler @balkan .

İnanna Salome

Aktif Üye
4 Eki 2023
235
1,499
Hepsi birbirinden güzel. "Yeni bir dili öğrenmenin en iyi yolu o dili tutkularla birleştirmektir" derler. Sayenizde İtalyanca öğrenme maceramız çizgi roman tutkumuzla birleşerek rengarenk devam ediyor. Harika paylaşımlarınız için çok teşekkürler.