Hergele - Sayı 1 (Nisan 1994)

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,895
5,230

Sayın funghu ;

Dergi dünyasını iyi takip etmeye çalışanlardan biriyim. Ancak işin doğrusu

hergele diye bir dergiden haberim bile olmamış. Demek ki Ankara'ya ( eskiden Ankara'da yaşıyordum ) uğramamış. Yoksa mutlaka haberim olurdu...

Görünüşte pek mütavazi ancak sıkı yazılar var...

Adı saygı uyandıran ama her andığımda içimde burukluk duyduğum Metin İlkin'den bir yudumluk güzellik sunulmuş...

Derginin sonunda ( kendisi ile Datça'da yakından tanımak onuruna erdiğim ) Metin Demirtaş'ın ( Klasikleşmiş bir şiir olan ) "Che Guevara" şiiri var...
Okuyanda umut-hüzün bileşenini en güzel kaynaştıran bir şiirdir...

Sayfa : yirmidört 'te ki karikatür ... Bana "nerede o günler..." diye iç geçirdiğini söylemeliyim...

Çok uzattım... Ama şunu da yazmasam olmayacak :
"Suyu delen suyun gücü değil , damlaların sürekliliğidir." sloganı ile çıkmış dergi.
Ancak anlaşılan dergi de sürekliliğini sürdürememiş... Yazık ...

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim...

Son düzenleme:

funghu

Aktif Üye
13 Şub 2021
456
5,416
İstanbul

Sayın funghu ;

Dergi dünyasını iyi takip etmeye çalışanlardan biriyim. Ancak işin doğrusu

hergele diye bir dergiden haberim bile olmamış. Demek ki Ankara'ya ( eskiden Ankara'da yaşıyordum ) uğramamış. Yoksa mutlaka haberim olurdu...

Görünüşte pek mütavazi ancak sıkı yazılar var...

Adı saygı uyandıran ama her andığımda içimde burukluk duyduğum Metin İlkin'den bir yudumluk güzellik sunulmuş...

Derginin sonunda ( kendisi ile Datça'da yakından tanımak onuruna erdiğim ) Metin Demirtaş'ın ( Klasikleşmiş bir şiir olan ) "Che Guevara" şiiri var...
Okuyanda umut-hüzün bileşenini en güzel kaynaştıran bir şiirdir...

Sayfa : yirmidört 'te ki karikatür ... Bana "nerede o günler..." diye iç geçirdiğini söylemeliyim...

Çok uzattım... Ama şunu da yazmasam olmayacak :
"Suyu delen suyun gücü değil , damlaların sürekliliğidir." sloganı ile çıkmış dergi.
Ancak anlaşılan dergi de sürekliliğini sürdürememiş... Yazık ...

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim...

Sayın dedo11,

Öğrencilik yıllarımda ve sonrasında, ben de birçok dergiyi takip etmeye çalıştım. O yıllarda Hergele'yi ben de duymamıştım. Bu dergi geçen yıl elime geçti.

Bu şekilde devamı gelmeyen pek çok dergi var. Paylaştığınız o güzel sözdeki süreklilik, her zaman sağlanamıyor ne yazık ki...