Bayan Yanı - Sayı 03 (2012 - Mart)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,380

Bayan Yanı - Sayı 03 (2012-Mart)
Bayan Yanı mizah dergisi, Mart 2012 tarihli Özel Sayı

Alt başlığı: Yaşasın Kadınlar
Fiyatı: 5 TL.
121 MB, 2420px, 300 dpi, 68 sayfa, CBR

BAYNYNI_12_3_kapak.jpg

"Bayan Yanı" Çizgi Diyarı'nda en az bulunan mizah dergilerinden biri galiba. Sadece bir tane var, onu da sayın "zagor-t" paylaşmış. Bir yerde okumuştum, bu dergi için "dünyanın ilk kadın mizah dergisi" diyor (bunun doğru olup olmadığını bilmiyorum). "Leman" mizah dergisinin kadın yazar ve çizerleri tarafından çıkartılmış. İlk sayısı 2011 yılında "8 Mart Dünya Kadınlar Günü"nde çıkmış. Sanırım iki ayda bir çıkıyormuş. Yazar-çizer ekibi de şöyleymiş: Gülay Batur, Raziye İçoğlu, Feyhan Güver, İpek Özsüslü, Betül Yılmaz, Meral Onat, Ramize Erer, Aslı Yazıcıoğlu, Ceylan Umsan ve Aslı Perker. Buradaki bir özel sayı.

Kadınlara güvenirim. Şayet dünyada bir şeyler düzelecekse bunun mutlaka onların sayesinde olacağını düşünürüm. Uzun süredir internette aşağıdakine benzer görseller paylaşılır durur. Burada söylenmek istenen kadınların erkeklerle kıyaslandığında daha karmaşık bir mizaca sahip olduklarıdır. Diğer meziyetlerinin yanında bu da bir başka olumlu özellikleri.

Men_v_Women.jpg

Son düzenleme:

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,995
ordu-turkey
Kadınların olaylara bakış açıları bizden daha detaycı bu bazen çok güzelse de bazen ve bazı zamanlar da o duruma uymayabiliyor.Ama şu bir gerçek kadının hakim olduğu dünya da ben savaşların olacağına yada bu kadar vahşice olacağına inanmam.Ülkemiz de ise maalesef ''Kadının Adı Yok''.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,891
İstanbul
Evet, forumda sadece bir örneği daha vardı derginin. Henüz kendine özgü bir başlık açılabilmesi için erken.

Biraz kadın arkadaşlarımızın sahip çıkması gereken bir dergi. İçeri de çok doyurucu. Uzun uzun okunabilecek, incelenebilecek bir dergiymiş Bayan Yanı.

Forumda örneklerinin artması dileğiyle teşekkür ediyorum, üstadım.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,738
44,161
denize sıfır
Bayan yanı extra bir özellik, herkese nasip olmaz.:)
Bende okuduğumu hiç hatırlamıyorum doğrusu.
İyi ki taradın üstadım keyfine ortak olalım.
Teşekkürler eline sağlık.:)