Aşk Gemisi (The Love Boat) dizisi..

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,213
3,865
Osmaniye
Benim şöyle bir sözüm vardır seksenler ile ilgili: "Biz seksenlerden hiç çıkmamalıydık, orada yaşayıp ölmeliydik." :) Yani ne kadar yaşayacaksak örneğin 70 yıl mı o ömrü sadece 80'li yıllarda geçirmeliydik. Güzel bir ütopya değil mi dostlar?
Forever 80's.....

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,213
3,865
Osmaniye
51131462221_b754d86d80_o_d.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,937
İstanbul
Benim şöyle bir sözüm vardır seksenler ile ilgili: "Biz seksenlerden hiç çıkmamalıydık, orada yaşayıp ölmeliydik." :) Yani ne kadar yaşayacaksak örneğin 70 yıl mı o ömrü sadece 80'li yıllarda geçirmeliydik. Güzel bir ütopya değil mi dostlar?
Forever 80's.....
Kesinlikle çok güzel bir Ütopya dostum. :) Yalnız ben son yıllarda 1970'lere de özlem duymaya başladım o yüzden 70 yılımın 20 yılını da 70'li yıllarda yaşamaya ayırırdım. Zaten 70'ler de 80'lerin öncülü değil mi? Kardeş yıllar sayılırlar bu yönden. :)

İlk başta 'Aşk Gemisi'nin kaseti sandım. :) Meğer dizinin popülaritesinden yararlanmak isteyen uyanık müzik yapımcılarının hinliğiymiş. Düşünsenize kasetin adı 'Aşk Gemisi" ama içerisinde çiftetelli bile var. :) Ne kadar absürt bir olay aslında. Keşke içinde Jack Jones'un seslendirdiği 2 versiyonunun yanında Jacques Raymond, Dionne Warwick, Amanda Lear, Charo gibi şarkıcıların yorumlarının olduğu bir kaset olsaydı. Neyse... Bir yerde 'Aşk Gemisi" resmini veya yazısını görmek bile mutlu ediyor beni. O yüzden bu paylaşımın benim açımdan çok kıymetlidir dostum. çok teşekkür ederim.

Bu vesileyle ben de dizinin son sezonunda kullanılan, Dionne Warwick tarafından seslendirilen versiyonunu aşağıya ekliyorum. Keyifli dinlemeler.. www.youtube.com/watch?v=Z4lyDcTDOBI

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,213
3,865
Osmaniye
Kesinlikle çok güzel bir Ütopya dostum. :) Yalnız ben son yıllarda 1970'lere de özlem duymaya başladım o yüzden 70 yılımın 20 yılını da 70'li yıllarda yaşamaya ayırırdım. Zaten 70'ler de 80'lerin öncülü değil mi? Kardeş yıllar sayılırlar bu yönden. :)

İlk başta 'Aşk Gemisi'nin kaseti sandım. :) Meğer dizinin popülaritesinden yararlanmak isteyen uyanık müzik yapımcılarının hinliğiymiş. Düşünsenize kasetin adı 'Aşk Gemisi" ama içerisinde çiftetelli bile var. :) Ne kadar absürt bir olay aslında. Keşke içinde Jack Jones'un seslendirdiği 2 versiyonunun yanında Jacques Raymond, Dionne Warwick, Amanda Lear, Charo gibi şarkıcıların yorumlarının olduğu bir kaset olsaydı. Neyse... Bir yerde 'Aşk Gemisi" resmini veya yazısını görmek bile mutlu ediyor beni. O yüzden bu paylaşımın benim açımdan çok kıymetlidir dostum. çok teşekkür ederim.

Bu vesileyle ben de dizinin son sezonunda kullanılan, Dionne Warwick tarafından seslendirilen versiyonunu aşağıya ekliyorum. Keyifli dinlemeler.. www.youtube.com/watch?v=Z4lyDcTDOBI

Yazı çok hoşuma gitti okuyup okuyup duruyorum :)))

Özellikle de 70'li yıllar hakkında yazdıklarına azizim...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,937
İstanbul
Yazı çok hoşuma gitti okuyup okuyup duruyorum :) :) :)

Özellikle de 70'li yıllar hakkında yazdıklarına azizim...
Beğendiğine sevindim dostum. Fırsat oldukça her gün iki nostaljik mesaj paylaşacağım forumumuzda, böylece hem çizgi roman paylaşımlarına bir zararım olmayacak, hem de burası sürekli aktif olacak. Tabi ki sizler takip ettikçe. :)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,937
İstanbul
Bir döneme damgasını vuran Aşk Gemisi (The Love Boat) dizisinde Kaptan Merrill Stubing karakterini canlandıran Gavin MacLeod maalesef 90 yaşında hayatını kaybetti. Ne diyebilirim ki.. Çocukluğumdan bir parça daha aldı götürdü ölümüyle.. Ruhu şad olsun, huzur içinde uyusun.

51216155839_195e8f5028_w_d.jpg

Gavin MacLeod
(28 Şubat 1931 - 29 Mayıs 2021)

Üvey kızı Stephanie Steele Zalin, Gavin MacLeod’un Kaliforniya, Palm Desert’daki evinde hayatını kaybettiğini açıkladı.

Zalin, MacLeod’un sağlığıyla ilgili bir sorun yaşamadığını belirtirken ünlü oyuncunun yaşı nedeniyle ölmüş olabileceğini ifade etti.

Macleod’un yeğeni Mark See, ise oyuncunun bir süredir çeşitli rahatsızlıklar nedeniyle hastaneye gidip geldiğini belirtirken, ölüm nedeninin Covid-19 olmadığını bildirdi.

GAVIN MACLEOD KİMDİR?
Asıl adı Allan See olan MacLeod, ilk adını bir Fransız filminde rol aldıktan sonra onu New York’ta Ithaca Koleji’nde oyunculuk kariyerine devam etmesi için teşvik eden drama öğretmeninden aldı. Üniversiteden sonra A Hatful of Rain ve pek çok Broadway oyununda ve I Want to Live gibi filmlerde yardımcı oyuncu oldu.

MacLeod, Gene Kelly’den Janet Jackson’a kadar pek çok yıldızların konuk olduğu bir gemi yolculuğuna çıkmaya karar verdi ve böylece Aşk Gemisi ortaya çıktı.

Eleştirmenler tarafından küçümsenmesine rağmen, dizi oldukça popüler oldu. 11 sezon süren dizinin yanında MacLeod’un yine geminin dümeninde olduğu iki film de dahil olmak üzere birkaç TV filmi de yapıldı.

Son televizyon çalışmaları arasında Touched by An Angel, JAG ve The King of Queens vardı.

Associated Press ile 2013 yılında yaptığı bir röportajda MacLeod, iki kalp krizi geçirdikten sonra inancını yansıtan minnet sözcüğünden etkilendiğini belirterek, “Hayatımda büyük bir kelime. Bir gün daha ve bir gün daha geçirdiğim için, çocuklarım iyi olduğu için çok minnettarım" demişti.

Kaynak: Cumhuriyet gazetesi

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,937
İstanbul
Hayat limanından bir daha dönmemek üzere demir alan Kaptan Stubing'in anısına sanatçının poz verdiği bir koku reklamı yayınlıyorum.

51215477186_901bcd2e4d_o_d.png

bozkirsovalyesi

Kıdemli Üye
6 Eki 2020
107
258
Bu kadar yaşadığını ummuyordum.
Sanki orada daha yaşlıymış ve çoktan ölmüştür sanmıştım.

Rahmet dileyelim güzel bir diziydi ve o kötü devirlerde bizim hayatımızı
biraz yumuşatacak anılar bıraktı.

En çok aklımda kalan bölüm kim olduğunu bilmediği iki cinayet romanı
yazarının kendisini öldürmek isteyen katiller olduğunu sandığı bölümdü.

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,375
izmir
Çok üzüldüm. Başımın üzerine yıldırım düşmüş gibi oldum haberi okuyunca. Daha dün "uzun ömürler" dilemiştim kendisine. Seni unutmayacağız Merril Stubing.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,326
emx1ds2.jpg

Gavin MacLeod sinema ve TV'de 60 yıldan fazla çalışmış. Öldüğünde 90 yaşındaymış. Pork Chop Hill, Operation Petticoat (1959), The Sand Pebbles (1966), The Party (1968), Kelly's Heroes (1970) gibi filmlerde o da varmış ama bu filmleri çok iyi hatırlamakla birlikte onun rollerini hiç hatırlamıyorum. Bir daha denk gelirse özellikle dikkat edeceğim.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,937
İstanbul
Bu kadar yaşadığını ummuyordum.
Sanki orada daha yaşlıymış ve çoktan ölmüştür sanmıştım.
İlginç şekilde o yıllarda bana da kendisi çok yaşlı gelirdi; 2000 senesinde hala yaşadığını öğrendiğimde ise sanki ilkokuldan çok sevdiğim bir arkadaşıma rastlamış gibi çok mutlu olmuştum. Sanırım böyle düşünmemiz; o yıllarda yaşımızın çok küçük olmasından kaynaklanan psikolojik bir durumdan kaynaklanmalı. Bu vesileyle dizideki diğer oyunculara sağlıklı daha uzun ömürler diliyorum. En azından Gofır, Ayzek ve Jüli hala hayattalar zira..

M

mooncizgi

"Aşk gemisi" Kanal 26'da her zaman yayınlanıyor, haber vereyim.. Çekme imkanı olan çeksin, sevenleri izlesin. Ben çekerdim ama Power Rangers ile çakıştığı için Power Rangers'ı çekiyorum. sanırım akşamları 18:00-18:30 gibi yayınlanıyor Aşk gemisi..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,937
İstanbul
"Aşk gemisi" Kanal 26'da her zaman yayınlanıyor, haber vereyim.. Çekme imkanı olan çeksin, sevenleri izlesin. Ben çekerdim ama Power Rangers ile çakıştığı için Power Rangers'ı çekiyorum. sanırım akşamları 18:00-18:30 gibi yayınlanıyor Aşk gemisi..
Kanal 26'nın yayın akışında "Aşk Gemisi"ne rastlamadım, en son ne zaman yayınlandığına denk gelmiştiniz? Zira aradan geçen sürede "Aşk Gemisi" yayından kaldırılmış olabilir..

M

mooncizgi

Aşk Gemisi

Kanal 26'nın yayın akışında "Aşk Gemisi"ne rastlamadım, en son ne zaman yayınlandığına denk gelmiştiniz? Zira aradan geçen sürede "Aşk Gemisi" yayından kaldırılmış olabilir..
Daha geçen hafta denk geldim yayındaydı, eğer haftalık yayınlıyorlarsa bilemiyorum ama yayında yani.. 'Lost World'ü de veriyor ama bu aralar yayınlanmıyor.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,937
İstanbul
Daha geçen hafta denk geldim yayındaydı, eğer haftalık yayınlıyorlarsa bilemiyorum ama yayında yani.. 'Lost World'ü de veriyor ama bu aralar yayınlanmıyor.
Sizden ricam, şayet yayınladığı zamana denk gelirseniz saatinize bakarak; günüyle ve saatini buraya yazmanızdır. Şimdiden teşekkürler..

M

mooncizgi

Sizden ricam, şayet yayınladığı zamana denk gelirseniz saatinize bakarak; günüyle ve saatini buraya yazmanızdır. Şimdiden teşekkürler..
Hatta şu an 'Mavi Yıldırım' yayınlanıyor ama dizi mi film mi araştırmadım; siz bilirsiniz belki. Eğer diziyse kaydedip paylaşmak isterim burada. 'A Takımı'nın Star 1 kaydı vardır bu sitede paylaşacağım online olarak.

bozkirsovalyesi

Kıdemli Üye
6 Eki 2020
107
258
Baltimora
mooncizgi

Hemen hemen bütün tv ler 3 er aylık sezonlar halinde yayın programı yapıyor. Ya da 2 veya 6 ay. Neyse işte sezon halinde oluyor.

Muhtemelen sezon değişimi olduğu için kaldırılıp yerine başka diziler falan konulmuştur. Bir dahaki sezona dek arada bir kontrol edin yine de.

M

mooncizgi

aşk gemisi

Baltimora
mooncizgi

Hemen hemen bütün tv ler 3 er aylık sezonlar halinde yayın programı yapıyor. Ya da 2 veya 6 ay. Neyse işte sezon halinde oluyor.

Muhtemelen sezon değişimi olduğu için kaldırılıp yerine başka diziler falan konulmuştur. Bir dahaki sezona dek arada bir kontrol edin yine de.

Bu dizi 10 sezon toplamda fakat yayın akışına göre ve kendi programlarının çokluğuna göre genelde 3-4 sezon alıyorlar dizileri ve bu da öyle olacaktır acaba kaç sezon verecek yani bana kalırsa 2.sezondan sonrasını almazlar.

M

mooncizgi

Aşk Gemisi

Zar zor takip ederek, haftalarca süren çabadan sonra, saati belli olmayan tarihi belirsiz ne zaman vereceği belli olmayan kanaldan 'Aşk gemisi'nin 23 bölümünü kaydedebildim 2 eksiğiyle.Günü bile belirsizdi, bayağı emek verdim. Sadece 1. Sezonu Türkçeye çevrilmiş dizinin 2.sezonu Türkçe'ye çevrilmediği için 2.sezona geçmeyip 1.sezonda bitirdiler.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,937
İstanbul
Merhum Sinan Gürdağcık'ın yazıp çizdiği bir 'Aşk Gemisi' parodisi.

'Tele Magazin' dergisi (12 Mayıs 1980 / Sayı 24)

51354370938_8f4c21c749_o_d.png

M

mooncizgi

Merhum Sinan Gürdağcık'ın yazıp çizdiği bir 'Aşk Gemisi' parodisi.

'Tele Magazin' dergisi (12 Mayıs 1980 / Sayı 24)

51354370938_8f4c21c749_o_d.png

Hatta 'Aşk gemisi'nin oyunu da çıkmıştır, isteyen pc game yazıp indirebilir nette var. Gerçekten aynısını yapmışlar. :D Tıpa tıp animasyon şeklinde..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,937
İstanbul
A-k-Gemisi.png

26 Ağustos 1985 (Sayı 35) tarihli TV'de 7 Gong dergisinden alıntıdır..

AŞK GEMİSİ İSTANBUL'DA...
*Bayram'ın üçüncü günü ekrana gelecek olan tek bölümlük filmin dış sahneleri İstanbul'da çekildi. İç içe dört öykünün işlendiği filmde, Topkapı Sarayı'ndaki "Kaşıkçı Elması"nın çalınması konu ediliyor.

Yıl 1982, aylardan Mayıs... Tüm günlük gazetelerin ilk sayfalarında şu haber göze çarpıyor: "Aşk Gemisi Türkiye'ye geldi..."
İlk durağı Kuşadası olan "Aşk Gemisi", Kaptan Stubing'iyle gemi müdiresi Julie'siyle, barmen Isaac'iyle, doktoruyla ülkemize konuk olmuştu. İki gün Kuşadası'nda, iki gün de İstanbul'da kalan ünlü konuklarımızın geliş nedeni, o yıllarda hem ülkemizde, hem yurt dışında pek popüler biri dizi olan "Aşk Gemisi"nin bir "özel" bölümünü çekmek istemeleriydi.
İşte Kurban bayramı'nın üçüncü günü yayınlanacak olan "Aşk Gemisi"nin bu bölümü aradan üç yıl geçtikten sonra TRT ekranlarına geliyor.

FİLMİN KONUSU
Topkapı Saray'ının Hazine Dairesi... Karanlık bir gece... Sadece gökteki yıldızların soluk ışıkları çevredeki karanlığı biraz hafifletiyor. Nöbetçi, dış kapının önünde düzgün adımlarla bir aşağı bir yukarı dolaşıyor. İçerideki vitrinlerden birine yaklaşıyoruz. Ünlü "Kaşıkçı Elması" burada, kırmızı kadife yatağında mışıl mışıl uyuyor. Ekonomik değerinden binlerce kez daha büyük olan tarihsel değerini bilirmiş gibi yatıyor.
İşte "Aşk Gemisi"nin konuklarından birinin, Profesör Emett Stokes'un çalmayı planladığı elmas bu...
İkinci öykü, gemi doktoru Bernie Coppel (Adam Bricker)'in başından geçecek. Doktor, kocasız fakat hamile bir kıza evlenme önerecek. Doktor, Beyazıt Meydanı'nda evlenme önderdiği kızla konuşurken kızın annesi ve koca adayı ortaya çıkınca öykü mutlu sonla bitecek. Burada Martin Kell (koca adayı), Jan Smithers (genç kız), Alexi Smith (anne) izleyeceğiz.
Üçüncü öykü, Kaptan Stubing'in kızı Vicky'nin foto-model olma isteğini anlatıyor. Vicky fotoğraflarını bir ajansa gönderiyor. Beğeniyorlar. Fakat, gelen mektubu fotoğrafları çeken genç adam Vicky'e vermiyor. Sebep; böyle masum bir kızın fotomodel olursa namusunu yitirmesi ve kötü yola düşmesi...
Dördüncü öykü ise, ünlü jönprömiye Fernando Lamas'ın oğlu, "Şahin Tepesi" dizisinin Lance'i Lorenzo Lamas ile gemi müdiresi Julie Mc Coy arasında geçiyor. Yunanlı delikanlı Gregory (Lorenzo Lamas) ile çocukluklarında "mektup arkadaşı"dırlar. Gregory şimdi milyonerdir ve Aşk Gemisi ile Akdeniz'i dolaşmaktadır. Julie'ye evlenme tekli eder.. Julie kararsızdır. Kaptan'a sorar. Kaptan "Aşık değilsen kabul etme" der. Zaten Gregory de iflas etmiş ama "Yine zengin olacağım ve sana yeniden evlenme teklif edeceğim" der ve bu öykü de burada noktalanır.

ÇEKİMİN ÖYKÜSÜ
Filmin yönetmeni Robert Shereer'le dizinin çekimleri sırasında yaptığımız söyleyişide, bakın bizlere neler anlatmıştı.
-"Ekibi Türkiye'ye getirmeden iki ay önce gizlice İstanbul'a geldim. Mekanları saptadım. Bunlar: 1) Dolmabahçe Sarayı'nın bahçesi, 2) Topkapı Sarayı'ndaki Bağdat Köşkü, 3) Sultanahmet Meydanı, 4) Ayasofya Camii'nin minare şerefelerinden biri, 5) Beyazıt Meydanı, 6) Mısır Çarşısı'nın dışında batı yönündeki balıkçılarla manavlar arasındaki alan, 7) Beylerbeyi'ndeki "Villa Bosfor", 8) Boğaziçi'ndeki Kız kulesi'nden Kavaklar'a kadar gidip gelen bir motorla çekilecek sahil ve boğaz manzaraları..."
Büyük bir süratle, sözünü ettiği bu çekimleri tamamlayan yönetmen ve ekibi "Stella Maris II" adlı, "Pacific Princess"in ikizi gemi ile İstanbul'dan ayrılmışlardı...
Bu arada dizinin bu özel bölümünü izlerken belki fark edebilirsiniz. Kaşıkçı Elması'nın çalınacağı sahne, Los Angeles'te çekildi. Topkapı Sarayı'nın Hazine Dairesi'nin çok önceden fotoları alındı. Los Angeles'teki stüdyoda Hazine Dairesi ve Kaşıkçı Elması'nın bulunduğu vitrin aynen inşa edildi..

Son düzenleme: