Alouette

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,009
5,968
Sunduğunuz müzik parçası beni yıllar öncesine aldı , götürdü Sn. @Levent 16 . 60'ların sonlarından itibaren herhalde, zaman zaman tv. da da rastlanan iki orkestra zihinlerdedir. Biri Paul Mauriat , diğeri Frank Pourcel. Tabii , çalan orkestralar kadar , çalınan parçaların da , bir bakıma '' nostalji '' özelliği var. Alouette'de bu özellikli gruptan.

Çok teşekkürler Sn. @Levent 16

didi

Yeni Üye
5 Nis 2009
29
161
Sunduğunuz müzik parçası beni yıllar öncesine aldı , götürdü Sn. @Levent 16 . 60'ların sonlarından itibaren herhalde, zaman zaman tv. da da rastlanan iki orkestra zihinlerdedir. Biri Paul Mauriat , diğeri Frank Pourcel. Tabii , çalan orkestralar kadar , çalınan parçaların da , bir bakıma '' nostalji '' özelliği var. Alouette'de bu özellikli gruptan.

Çok teşekkürler Sn. @Levent 16
James Last Orkestrasını da ben anımsatmış olayım. Yetmişlerde Paul Mauriat ile epey iş yapmışlar ve TRT'nin gerçekten Türkiye'nin televizyonu olduğu zamanların değişmez gruplarındandı. Özellikle efsane George Zamphir'in panflütü eşliğinde icra edilen "Lonely Shepperd" o yılları yaşayanların halâ hafızalarındadır.

Levent 16

Aktif Üye
22 Kas 2011
311
1,615
Televizyonun siyah beyaz yıllarıydı. Açılışındaki test resminden gece yarısı bayrak görüntüsüyle çalınan istiklal marşına kadar izlediğim yıllardı.

Zamfir'in ruha işleyen bu müzik parçası en beğendiğim bestelerden biridir. Teşekkürler.

İnanna Salome

Aktif Üye
4 Eki 2023
238
1,515
James Last Orkestrasını da ben anımsatmış olayım. Yetmişlerde Paul Mauriat ile epey iş yapmışlar ve TRT'nin gerçekten Türkiye'nin televizyonu olduğu zamanların değişmez gruplarındandı. Özellikle efsane George Zamphir'in panflütü eşliğinde icra edilen "Lonely Shepperd" o yılları yaşayanların halâ hafızalarındadır.

O yıllara çok yetişemesem de Yeşilçam izleyicisi olarak bir çok filmde bu güzel eseri dinledim. Tarantino Kill Bill'de kullanmadan on yıllar önce biz bir çok filmimizde kullanmıştık bu özel eseri.