2023 Ağustos - Çizgi roman listesi

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,020
İstanbul

99cd7ke.jpg

1n3t139.jpg

76jrn0d.jpg

Son düzenleme:

DeMoN69

Kıdemli Üye
10 May 2020
506
2,110
Masalları devam ettireceklerini hiç düşünmüyordum. Sürpriz oldu açıkçası, çok sevindim.

memospinoz

Yeni Üye
19 Ağu 2017
104
462
Moderatör tarafında düzenlendi:

memospinoz

Yeni Üye
19 Ağu 2017
104
462

gizemlover

Onursal Üye
5 Tem 2012
859
9,580
venom cehennem,absolute carnage 1 2,moonknight ve star wars karanlık imgeler darth vader bunları mecburen ingilizce okudum :(

o kadar para verip almaktansa ingilizce okurum daha iyi bu piyasa şartlarında ... :(

memospinoz

Yeni Üye
19 Ağu 2017
104
462

memospinoz

Yeni Üye
19 Ağu 2017
104
462

Gümüş Gözler 1. Kitap, Anormaller 2. Kitap, 4. Dolap ise 3. Kitap olmak üzere kitaptan uyarlama bir seri. (Kitaplar da bilgisayar oyunundan uyarlama) Filmi gelecek diye apar topar basılmış gibi.

Mesut1969

Yeni Üye
29 Nis 2019
43
125
Henüz Fumetti'lerle ilgili bir haber yok sanırım... Lâl Kitap ve Çizgi Düşler'den güzel ciltler bekliyoruz... Çizgi Düşler "Renkli Zagor" serisine devam etse, Lâl Kitap Çiko serisini sürdürse harika olacak mesela... :) :31:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,641
İzmir
Yıllar önce gerek forumda gerek arkadaş ortamlarında söyle demiştim;
"Fumetti tarzı gün geçtikce bitecek, comics kendini korusa bile gelecek mangaların olacak."
Sanırım geçen zaman beni haklı çıkartıyor.
Fumetti sayısı gittikçe azalıyor, cilt comicsler sık çıkmıyor fakat fasiküller ile durumu idare ediyor,
fakat manga sayısı her ay artıyor. Tekrar diyorum, Manga okumaya başlayın çünkü kısa bir zamanda sayıları daha da artacak.

ed86

Süper Üye
3 Kas 2018
832
1,635
Mangaların sevildiği doğru ama basım olarak maliyeti en düşük ve maalesef özensiz yapıldığı için çokça basılıyor. Yayıncılar damar buldu, belli bir kalite standardı olmayan çoğu liseli ve 23 yaş altı gençlere satıyorlar. Manga sever olarak söylüyorum.

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,020
İstanbul
Yeni çıkanlar listeye eklendi :)

Bu ay epey kalabalık olacak gibi. Kasım başında başlayacak İstanbul Kitap Fuarı için yayınevleri şimdiden yeni yayınları stoklamaya başladılar sanırım.

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,342
Çok teşekkürler :) . "Kalpsizler", yeni sayı değilse, Haziran ayında çıkmıştı diye hatırlıyorum.

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,404
66,775
Karagümrük
"Fumetti tarzı gün geçtikce bitecek, comics kendini korusa bile gelecek mangaların olacak."
Fumetti sayısı gittikçe azalıyor, cilt comicsler sık çıkmıyor fakat fasiküller ile durumu idare ediyor,
fakat manga sayısı her ay artıyor. Tekrar diyorum, Manga okumaya başlayın çünkü kısa bir zamanda sayıları daha da artacak.
Sevmediğim tarzda eserler okuyacağıma hiç okumam daha iyi.
Fumettilerden vaz geçmek yok. Eğer yayınlanmazsa çevirisini
kendim yapar; hem okur, hem de okuturum.

balkan

Onursal Üye
27 Şub 2016
2,839
28,011
Sevmediğim tarzda eserler okuyacağıma hiç okumam daha iyi.
Fumettilerden vaz geçmek yok. Eğer yayınlanmazsa çevirisini
kendim yapar; hem okur, hem de okuturum.

Üstat İhtiyardost'a katılıyorum. Neden bilmiyorum, mangalar bana fumettiler kadar zevk vermiyor. Yaşlılıktan olacak ya da çocukken fumettilerle başlayan tutkudan.

Mesut1969

Yeni Üye
29 Nis 2019
43
125

Erken yaşlarda edinilen alışkanlık ve zevklerin değiştirilmesi pek mümkün olmuyor... Kendi adıma, manga okumaktansa, ilk tercihim olmasa da bugüne kadar yayınlanmış ve henüz okumadığım Fumettileri okumayı tercih ederim... Başka alanlar için de geçerli bu erken yaşta edinilen zevklerin kolay değiştirilememesi durumu... Mesela ben çocukluğumda çizgi film olarak Tom ve Jerry, Ayı Yogi, Woody Woodpecker, Micky Mouse, Pembe Panter, Donalld Duck gibi çizgi filmleri gördüm... Bunları da her zaman sevdim, hâlâ da huzur ve mutluluk verir... Sonradan çıkan Voltranlar, Pokemonlar falan o kadar itici gelmişti ki, iticiliği ürkütücü seviyedeydi.. Ama hiç anlam veremesem de sonraki nesillerin bunları sevdiğini gördüm, çünkü ilk bunları tanımışlardı... Hiç istemem ama, Fumettiler çok azalırsa bulabildiklerimle, daha da olmazsa bir şekilde İtalyanca öğrenip Fumetti arşivleriyle devam ederim... :)

Son düzenleme: