Julia - Mylos Kitap

Nemo

Yeni Üye
14 Mar 2015
85
778
Gaziantep-Istanbul-Amsterdam
Selam dostlar,

Julia ile ilgili mutlu bir haberim var:) Mylos kitap’tan mayıs ayında yayınlanmaya başlayacakmış. Aylık olarak ve kaldigimiz sayidan itibaren. Umarım aylık yayın ile istenilen satış rakamına ulaşır. Bizler de, her ay kadın kriminologumuz ile buluşuruz :)
Tek sayı şeklinde yayınlanacakmış + covid’den dolayı gecikme yaşanabilir
ama uzun soluklu bir serüvenin başlangıcı olmasını temenni ediyorum:)

thorgal

Aktif Üye
18 Ocak 2018
380
1,306
İstanbul
Harika bir haber:31::31::31:

Umarım devamlı hale gelir.

Çizgi Düşler bıraktı demek ki...

Hayırlısı diyelim.

Selam dostlar,

Julia ile ilgili mutlu bir haberim var:) Mylos kitap’tan mayıs ayında yayınlanmaya başlayacakmış. Aylık olarak ve kaldigimiz sayidan itibaren. Umarım aylık yayın ile istenilen satış rakamına ulaşır. Bizler de, her ay kadın kriminologumuz ile buluşuruz :)

seastar

Kıdemli Üye
11 Şub 2016
162
382
Harıka haber heyecanla beklıyorum Mylos kitap 221b polısıye dergısını yayınlıyor dergı ıle aynı dağıtımı kullanırlarsa gazete bayıı migros vs gibi yerlerde de satısta olur satış miktarı artar boylece

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,951
Gerçekten güzel oldu.Julia gibi bir seri kolay kolay geri planda kalmamalı.Umarım başka yarım kalmış serilere de el atarlar.

koralp

banned
10 Kas 2018
134
291
Selam dostlar,

Şu an için telifi alınmış değil.

wolverine

Yeni Üye
27 Mar 2009
74
237
kendi adıma çok sevindiğim bir haber. hele aylık olması daha güzel çünkü uzun beklemeler yaşanmayacak anlamına gelecektir.
tek merak ettiğim şey (tabi buna cevap vermezler :) kaç adet basımı için anlaştıkları. misal teks bildiğim kadarı ile 700 800 adetti en son şimdi kaç olur bilemem. bu çıkış fiyatını ve satış kanalarının kıstılığını da getirecektir.
umarım iyi bir anlaşma yapabilmişlerdir yoksa sadece kısıtlı bir satış ağında ve az miktarda olacağı için yaygınlaşması zor olur. zaten ülke de ben ve benim gibi az sayıda insan okuduğu için satışı durdurulmuştu. (bir de nathan never ve harlan daha çok yayınlansa :(

karlıova

Yeni Üye
9 Ocak 2019
78
444
Julia gibi kaliteli bir fumettiyi orijinaline sadık, aylık formatta okuyabilecek olmamız çok sevindirici. Mylos polisiye konusunu bilen bir yayınevi, yayınladıkları 221B dergisi alanında en iyilerden şu anda. Umarım kaliteli kağıda, güzel bir edisyon ve çeviri ile yayınlanır, her ay hevesle çıkışını bekleyeceğimiz bir seriye kavuşmuş oluruz.

maviturna

Kıdemli Üye
25 Nis 2015
198
848
E7O8qdzXEAU36m6

Pertev

Çeviri & Balonlama
1 Ara 2017
522
6,222
Güzel haber... Bu sayı İtalya'da Ocak 2005'de yayımlanmış...! Takribi on yedi sene; eh, en azından burada da yayın hayatına başlamış oldu! Zaten hangisi paralel gidiyor ki...!?

Tamer Özcan

Yeni Üye
25 Mar 2009
30
52
Mylos tarafından yayınlanan ilk Julia sayısını henüz okumamış olsam da bir göz gezdirdim. Notlarım şöyle...

- İtalya'daki gibi tek kitap olarak basılmış. Eğer söz verdikleri gibi her ay bir sayı basabilirlerse bu büyük bir iş olur bence.
- Çizgi Düşler'in kaldığı yerden yani 76.sayıdan devam ediyorlar. Bu da iyi bir şey.Kitabın sırtında da "76" yazıyor. Bu kabul edilebilir ama keşke Çizgi Düşler'in yaptığı gibi ayrıca kendi numaralarını da yazsalarmış. Bu şekilde numaralandırılmış olması her anlamda iyi bir şey. Olur da seri bu sefer başarılı olursa (çok düşük ihtimal) ilk sayıdan itibaren de aynı formatta basılabilir.
- Kitabın boyutu değişmiş. Bu Türkiye'de yayıncıların genelde dikkat etmedikleri ve özellikle koleksiyonerlerin nefret ettiği bir durum. Rafta bir önceki sayı olan Çizgi Düşler logolu ciltlerle çok uyumsuz duruyor. (Tıpkı daha önceki versiyonlarla olduğu gibi)
- Grafikerlik ve çizgi roman görsel uygulaması da yapan biri olarak font seçimi (çok ince bir karakter kulanılmış) ve balonlamayı hiç beğenmedim. Bu konudaki sıkıntıyı tecrübesizliklerine veriyor ve düzelteceklerine inanıyorum.

Julia gibi kaliteli bir çizgi romanın yayınının devam ediyor olması çok güzel oldu.