Çizgi romanlardaki mantık hataları

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,913
zagor büyük albüm 16 sisli nehir : zagor başını taşa vurur (syf 85) ve kendine geldiği zaman (syf 87) birinin lambaları kapattığını farkeder (kör olur syf 88) ve kızılderililer tarafından kaçıralan birini kurtarma planı yapar. kör olduğu için planın imkansız olduğunu söyleyen çikoya şöyle bir yanıt gelir.
-dediklerine göre körlerin diğer duyuları normalden daha güçlü olurmuş. (syf 89)

yorum: tamamda kardeşim o 1 dk önce kör olanlar için geçerli değilki. yıllarca görmediği için göz yerine diğer duyuların zamanla gelişmesiyle olur. 1 dakikada bütün duyuların normalin üstüne çıkma olayı olur mu ? bilgisayarın sesinimi açıp kapatıyorsun. (senaryo yazarına-çeviriyi yapana-balonu yazana ithaf olunmuştur)

Nyo

Kıdemli Üye
18 Eyl 2010
104
69
Ben Zagor okumadım hiç fakat duyduğuma göre biraz zayıfmış senaryosu. Bu da bu düşüncemi pekişirdi.

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,913
tarama0490.jpg

mister no özel albüm no 12 sayfa 88
mister no düşmekte olan kadını uçurumdan son andaki hamleyle kurtarması ve çekmesi. zaten ucu ucuna tutunmuş, o anda kadının tutunduğu sarmaşık kopuyor ve düşme süreci başlıyor. zaten ucu ucuna yetişmeye çalışan mister no yetişmesi için ancak fantastik dörtlüdeki kolu uzayan bir adam var, ancak onun yapabileceği bir hareketle kadını düşmeye başladıktan sonra tutuyor. ben mantıksız buluyorum. karede görüldüğü üzere o kadını çekmeyi nasıl becerdi onuda yorumsuz bırakıyorum.

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,389
albay bu mantıkla okursan romanları keyif alamazsın
ama tabi bu bizim için sorun değil, sen bilirsin :Ğ:Ğ

11 Nis 2010
594
585
Kahraman Mister No ise,:rolleyes:
Kurtarılacakta bayan ise,:p
Mister No Kolunu, bacağını uzatır,;)
Gerekirse Fantastik dörtlü beşli olur:Z
Genede kurtarır,:cool:
Merak Etmeyin.:D

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,648
Gaziantep
Romanlarda da,çizgi romanlarda da her zaman mantık hatalarına veya olması imkansız olaylara rastlamak olası.En iyisi yazarın bakış açısı veya yorumu deyip üzerinde fazla durmamak.Yoksa "harunmer" arkadaşın dediği gibi keyif alamayız.